نمایش منوی کناری

مطرح کردن سوال پزشکی

توسط وب سایت پزشکی و سلامت بیوطب ۱۵/اردیبهشت/۱۳۹۳

جوش زیر پوستی

بدون نام

پوست و مو

باسلام مت دختری 18ساله هستم که ازیک نوع کرم استفاده میکنم باعث شده جوش زیرپوستی وگاهی جوش کوچک رو پوستی یزنم و جاش بمونه نمیدونم چیکارکنم ازطرفی کرم رو باید تا حداقل یه سال دیگه استفاده کنم میخواستم منوراهنمایی کنید که ایا دارویی یاچیری هست که زیرکرم استفاده کنم یا استفاده کنم که اینطورنشه وبصورت عادی من جوش نمیزنم عاملش همین کرم هستش

 • شنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۴ ۱۲:۲۸( 3 سال پیش)
 • وضعیت : بسته شده

وب سایت پزشکی و سلامت بیوطب

---------
با سلام
---------
لازم است نوع کرم و علت مصرف را مشخص می کردید تا تشخیص صحیح صورت می گرفت.
لذا در صورتی که مصرف کرم موجب تشدید جوش ها گردد باید از ادامه مصرف خودداری شود.

در ادامه راه های درمانی برای جوش های زیر پوستی را برای شما قرار می دهیم:

بزرگترين اشتباهي که اغلب ما در مواجهه با جوشهاي پوستي مرتکب مي شويم اين است که عامل بروز آنها را به غلط، باکتري و يا ميکروب مي پنداريم. مهمترين عاملي که منجر به بروز اين عارضه ناخوشايند در انسان مي شود، در درجه اول، تغييرات هورموني بدن شما و در وحله دوم نيز ناتواني پوست در دفع بافت مرده از پوست و ناتواني بدن در پاکسازي اين عضو حساس(پوست) است.
برخي از محققين و دانشمندان عقيده دارند که افراط در خوردن و حتي در برخي موارد خوردن غذاهي سرخ کردني، شيرين و چرب نظير: پيتزا، شکلات و غذاهاي سرخ کردني زمينه را براي به وجود آمدن اين عارضه هموار مي کند و در مورد کساني هم که از اين عارضه رنج مي برند، اوضاع را به مراتب وخيم تر مي کند. بسياري از کساني که از اين عارضه رنج مي برند و يا خود را مستعد ابتلا به آن مي بينند، به مرور زمان و با تجربه اي که حاصل مي کنند، غذاهاي مضر براي خود را تشخيص داده و با پرهيز از خوردن اين غذاها تا حدود زيادي موفق به کنترل اين عارضه مي شوند. اما با اين وجود توصيه هاي زير را نيز به خاطر داشته باشيد:

1-زياد در معرض نور خورشيد قرار نگيريد

قرار دادن پوست بدن در معرض نور مستقيم خورشيد اگرچه براي برنزه کردن بدن بسيار ايده آل به نظر رسيده و فوايد ديگري نيز دارد اما براي کساني که از عارضه جوشهاي پوستي رنج مي برند، مضر و نامناسب است. تابش مستقيم و طولاني مدت نور خورشيد به پوست، نه تنها عارضه جوشهاي پوستي را تشديد مي کند بلکه مي تواند در طولاني مدت به پيري زودرس پوست و حتي سرطان پوست نيز منجر گردد. من خود از اين موضوع اطلاع کامل دارم که اجتناب کردن از تابش مستقيم نور خورشيد بر روي پوست، براي کساني که به دليل کاري که دارند، بايد مدام بيرون از خانه باشند، عملا ناممکن است و به همين علت نيز همانند برخي از متخصصاني که نفسشان از جاي گرم در مي آيد و توصيه هاي آنچناني مي کنند، قصد توصيه کردن راهکارهاي غير عملي و غير قابل اجرا را ندارم، اما اگر چنانچه شما هم از اين دسته افراد هستيد و از جوشهاي پوستي نيز رنج مي بريد، استفاده از ترکيباتي که پوست را از گزند اشعه هاي مضر ماوراي بنفش حفظ مي کنند، در مورد شما نتايج قابل قبولي را به دنبال خواهد داشت.

2-ويتامينها و مکملهاي مصرفي خود را چک کنيد

محققين و متخصصين علم تغذيه ميزان مجاز مصرف يد را در حدود 150 ميکروگرم در روز توصيه مي کنند. اما بسياري از پزشکان بر اين عقيده هستند که مصرف بيش از اين مقدار در روز با جوشهاي پوستي همراه خواهد بود. بنابراين از مصرف مکملهايي که دزهاي غير معقولي از اين عنصر را وارد بدن مي کنند، پرهيز کنيد. استفاده از اکثر مکملهاي افزاينده ترشح طبيعي هورمون تستوسترون نيز همانند تزريق مستقيم خود تستوسترون مي تواند منجر به بروز آکنه و جوشهاي پوستي گردد. اين عارضه مخصوصا در جواناني ديده مي شود که به اقتضاي سن کمي که دارند، بيشتر از بالغين در معرض خطر به وجود آمدن جوش در پوست هستند. اين دسته از افراد در انتخاب مکمل مناسب بايد نهايت دقت را به خرج دهند. مکمل zma عليرغم اينکه ترشح طبيعي تستوسترون را افزايش مي دهد، منجر به بروز عارضه جوشهاي پوستي نيز نمي گردد. ورزشکاران ايراني علاوه بر اينکه بايد در انتخاب مکمل مناسب دقت کنند، بايد در حين خريد از اصل بودن آن نيز اطمينان حاصل کنند. در آمريکا و در کشورهاي اروپايي انواع قلابي استروئيدها تا حدودي در بازار عرضه مي شوند اما به ندرت مي توان مثال زد که نمونه قلابي مکملي که کمپاني سازنده، آن را به قيمت مناسب و در سطح گسترده پخش مي کند، تهيه و در بازار عرضه شود. اما قلابي سازي نه تنها در استروئيدها، حتي در مورد مکملهاي موجود در بازار ايران نيز بيداد مي کند.

چندي قبل پدري با من تماس گرفت تا در مورد مشکلي که براي دخترش به وجود آمده بود با من مشورت کند. دختر جوان اين پير مرد در اثر مصرف افراطي مکملهاي چربي سوزي که اغلب از نوع قلابي و خطرناک نيز بوده، علاوه بر اينکه به بيماري هاي رواني، صرع و غيره مبتلا شده بود، به شدت نيز دچار جوش در کل بدن گرديده بود، به طوري که حتي پدر وي نيز رغبت نکرد دست وي را بگيرد و از ماشين پياده کند. جالب اين که همه اين اقدامات نيز به تجويز و توصيه مشاوران کنترل وزن مراکز لاغري و براي رساندن اين دختر از همه جا بي خبر به تناسب اندامي مشابه با جنيفر لوپز صورت گرفته بود! عجب جنيفري مي سازند که حتي پدرش هم رغبت نمي کند نگاهش کند!

3-از شستن بيش از حد ناحيه جوش زده خودداري کنيد

بسياري از کساني که از جوشهاي پوستي رنج مي برند، شستن زياد ناحيه جوش زده را خوب و مفيد تلقي کرده و براي درمان قطعي اين عارضه، مدام دوش مي گيرند و انواع اقسام صابونها را امتحان مي کنند. اين در حالي است که متخصصين پوست عقيده دارند که شستن بيش از 2 الي 3 بار در روز نه تنها نتيجه مطلوب نخواهد داشت بلکه وضعيت جوشها را وخيم تر نيز خواهد کرد. جوشها اغلب در صورت، سينه، پشت، و در ديگر نقاط بدن ديده مي شود. شستن افراطي جوشها معمولا با ترشح چربي بيشتر در ناحيه جوش زده همراه بوده و کمکي به درمان آن نمي کند. استفاده از ضد عفوني کننده هاي قوي نظير الکل سفيد و يا استفاده افراطي از فرآورده ها و کرمهاي به اصطلاح درمان کننده آکنه نيز توصيه نمي شود. اين دسته از ترکيبات علاوه بر اينکه پيري زودرس را به دنبال دارد، درمان واقعي جوشهاي پوستي را نيز به تعويق مي اندازد.

4-از کندن و دست کاري جوشها خودداري کنيد

بسياري از کساني که از جوش و يا از ديگر عوارض پوستي رنج مي برند، ناخواسته و ناخودآگاه نقاط ضايعه را دست کاري کرده و آنها را مدام مي کنند. وسوسه انجام اين کار به قدري قوي است که حتي برخي از افراد عليرغم دشتن اطلاعات و آگاهي لازم در مورد عوارض اين کار، آن را خوداگاهانه نيز انجام مي دهند. فشردن جوشها باعث نفوذ باکتريهاي موجود در آنها به لايه هاي عميق تر شده و احتمال نفوذ عفونت به خون را فراهم مي کند. اين موضوع را به خاطر داشته باشيد که جوشها گذرا بوده و قابل درمان هستند. اما اگر جوشها را دستکاري کنيد و يا آنها را بکنيد، جاي اين جوشها و لکه هاي باقيمانده از آنها تا ابد مهمان شما خواهند بود. اگر باور نمي کنيد امتحان کنيد و يا از کساني که امتحان کرده اند بپرسيد.

5-پوست خود را از چربي و از عوامل عفونت زا دور نگه داريد

بر خلاف آنچه که اغلب مردم فکر مي کنند، رعايت نکات بهداشتي ساده و پيش پا افتاده که در برخي موارد چندان هم مهم جلوه نمي کند، در پيشگيري و درمان جوشهاي پوستي بسيار موثر است. به جاي اينکه درمان جوشهاي پوستي را در مصرف کرمهاي گران قيمت فرانسوي و ايتاليايي جستجو کنيد، بهداشت پوست را رعايت کنيد، دستهاي خود را مرتبا بشوييد، از دست کاري کردن جوشها خودداري کنيد، و پس از هر جلسه تمرين نيز دوش بگيريد.

6-استرس را از خود دور کنيد

استرس تاثير مستقيم بر جوشهاي پوستي ندارد اما اين پديده مخرب رواني مي تواند تعادل هورموني بدن را تحت تاثير قرار داده و آن را بر هم بزند. نتيجه استرس حتي به صورت چرب شدن پوست و بروز جوشهاي پوستي نيز ديده مي شود.

7-از الگوي مناسب تمريني پيروي کنيد

عادت کردن به تمرين روزانه نه تنها توقف روند رو به رشد عضله سازي را سبب مي شود بلکه موجب بروز آکنه و جوشهاي پوستي در ورزشکاران جوان نيز مي گردد. بدين صورت که انرژي اضافي که در حين تممرين تخليه نمي شود به صورت جوشهاي پوستي ديده مي شود. اين عارضه در مورد ورزشکاراني که از داروهاي استروئيدي بهره گرفته و از الگوي تمريني مناسبي نيز پيروي نمي کنند، به وفور ديده مي شود.
براي به حداقل رساندن امکان بروز جوش در بدن توصيه هاي زير را مد نظر داشته باشيد: به هنگام تمرين از لباس هاي کتاني، پنبه اي و يا نخي گشاد استفاده کنيد. استفاده از تي شرت هاي تنگ و چسبان نايلوني به طوري که در ميان ورزشکاران ايران نيز به فراواني ديده مي شود، تحت هيچ شرايطي توصيه نمي شود. پس از تمرين نيز دوش مختصر و مفيد را فراموش نکنيد.

8-به سلامت خود اهميت دهيد

مصرف آب فراوان در طول روز يکي از رموز سلامت و تندرستي است که کمتر نيز مورد توجه قرار گرفته است. خواب کافي، تمرين مناسب، آب فراوان و موارد مشابه عليرغم اينکه بسيار ساده و پيش پا افتاده به نظر مي رسند اما در سلامت بدن و در پيشگيري از جوش و ساير ناراحتي ها و عوارض پوستي بسيار موثر اند.

جوشهاي غير ملتهب

اغلب جوشهايي که در بدن آدمي ديده مي شود از نوع غير ملتهب بوده و درمان آن نيز چندان مشکل نيست. اين جوشها اغلب به رنگ سفيد ديده مي شود که نوک آنها نيز سياه است. براي درمان اين قبيل جوشها نيازي به مصرف دارو نيست. شما تنها با رعايت کردن موارد و توصيه هاي ذکر شده در اين مقاله به راحتي موفق به کنترل و درمان آن مي شويد.

جوشهاي ملتهب

نوک اين جوشها غالبا به رنگ سفيد ديده مي شود. اين نوع از جوشها معمولا توسط باکتريها عفوني شده و متورم مي شوند. اين نوع از جوشها نيز ممکن است بدون مصرف دارو و تنها با رعايت موارد ياد شده درمان گردد اما برخي از انواع اين جوشها نيز نياز به مرقبتهاي پزشکي داشته و درمان آن نيز تنها با مصرف دارو امکان پذير مي گردد. براي درمان اين قبيل جوشها از داروهايي نظير: «Accutane» و يا آنتي بيوتيکهاي خوراکي نظير: «تتراسايکلين»، «سولفا» يا «اريترومايسين» استفاده مي شود.

امکان بروز آکنه در چه کساني بيشتر است؟

معمولا اين ژنتيک است که تعيين مي کند آيا شما در طول دوره ورزشي و يا حتي در طول عمر خود دچار عارضه ياد شده خواهيد شد يا نه. در صورتي که والدين شما نيز مستعد ابتلا به آکنه (جوشهاي پوستي) باشند، احتمال اينکه شما نيز در دوره اي از عمر خود به اين عارضه مبتلا شويد، بيشتر است. افرادي که در سنين زير 10 سال به فرم خفيف آکنه مبتلا مي شوند، به احتمال قوي در بزرگ سالي و در دوران بلوغ نيز اين عارضه را تجربه مي کنند. اشاره به اين نکته نيز ضروري است که با بالا رفتن سن و با برقرار شدن تعادل هورموني در بدن، از شدت بروز اين عارضه در آدمي نيز به طور محسوسي کاسته مي شود. بهترين راه مقابله با جوشهاي پوستي پيشگيري است.

شما با مشاهده اولين نشانه هاي بروز اين عارضه مي توانيد با به کار بستن توصيه هاي ياد شده و با استفاده کردن از محلولها و پمادهاي موضعي و يا حتي با خوردن داروهاي خوراکي که مختص کنترل آکنه ساخته مي شوند تا حدود بسيار زيادي آن را کنترل و مهار کنيد. در اين قسمت از مقاله به برخي از داروها و روشهاي درمان اين عارضه اشاره مي کنيم. در صورتي که جوشهاي ملتهب به سراغ شما آمدند، بهترين کار مراجعه به پزشک است. اما روشهايي که در اين مقاله به آن اشاره کرديم و خواهيم کرد تنها براي درمان نمونه هاي خفيف اين عارضه مناسب مي باشد. داروهايي که در فهرست زير به آن اشاره مي کنيم داروهايي هستند که براي درمان و کنترل جوشهاي پوستي ساخته شده اند و در صورتي که به درستي به کار گرفته شوند، در اغلب موارد با نتايج مثبتي همراه مي شوند.

Benzoyl Peroxide: اين دارو نوعي آنتي بيوتيک موضعي است که براي درمان و کنترل جوشهاي خفيف ساخته شده است. مصرف اين دارو علاوه بر کشتن ميکروبهاي پوست اين قسمت از بدن را به طور مناسب و مطلوبي خشک کرده و زمينه را براي بروز آکنه نامساعد مي کند. اين دارو به صورت کرم و محلول شستشوي صورت تهيه و عرضه مي شود. البته اشاره به اين نکته نيز ضروري است که جوشهاي پوستي ناشي از مصرف استروئيدها اگرچه در نگاه اول بسيار حاد و خطرناک به نظر مي رسند اما با قطع مصرف استروئيدها، کمتر شده و با مصرف اين قبيل داروها نيز به راحتي قابل درمان هستند.

Salicylic Acid : اين دارو نيز به صورت کرم و يا به صورت محلولهاي شستشوي صورت تهيه و عرضه مي شود. از اين دارو در درمان و کنترل جوشهاي باز و جوشهايي که از خود ترشح پس مي دهند، استفاده مي شود.

Sulfur : اين دارو در جذب چربي زايد پوست و در کنترل عفونت جوشها بسيار موثر و کارامد عمل مي کند. اين دارو غالبا به صورت ماسک صورت عرضه مي شود.

Kaolin : اين ماده که خاک و گل چيني نيز ناميده مي شود، با جذب چربي هاي زايد پوست، از شدت ضايعات پوستي مي کاهد. اين دارو نيز به صورت ماسک صورت تهيه و عرضه شده است.

Hydroquinone U.S.P : اين دارو براي از بين بردن و محو کردن لکه هاي سياه بر جاي مانده از جوشهاي پوستي ساخته و عرضه مي شود. مصرف اين دارو که به صورت محلول نيز عرضه مي شود، به روشن شدن پوست صورت نيز کمک مي کند.

Natural Acids : اين ترکيب نيز که حاوي اسيد هاي طبيعي مورد نياز پوست است براي ترميم و بازسازي پوست و براي از بين بردن لکه هاي بر جا مانده از جوشها بسيار مفيد و مناسب تشخيص داده شده است.

Guggulesterones : اين ترکيب که توسط کمپاني هاي مکمل سازي نيز تهيه و عرضه مي شود، منحصرا براي مصرف کنندگان داروهاي استروئيدي طراحي و ساخته شده است. سازندگان اين مکمل ادعا مي کنند که اين فرآورده با کم کردن تعداد جوشها، کوچک نمودن حجم آنها و در نهايت با حذف کامل آنها کمک زيادي به حفظ سلامت پوست شما خواهد کرد.

سفيده تخم مرغ: شايد اين نوع درمان اندکي قديمي و از مد افتاده به نظر برسد اما سفيده تخم مرغ به دليل اينکه سرشار از پروتئين و ديگر مواد مغذي مورد نياز بدن و پوست است، ماليدن آن بر روي جوشها در طولاني مدت تاثير مطلوبي بر کنترل و درمان آنها خواهد داشت. سفيده تخم مرغ سالم و تازه و ترجيحا محلي را بر روي پوست بدن بماليد و تا خشک شدن کامل، منتظر بمانيد. در طول روز چند بار اين عمل را تکرار کنيد. در عرض چند هفته نتيجه مطلوبي خواهيد گرفت.

دستور کلي

به هنگام صبح محل جوشها را با اسفاده از «ساليسيليک اسيد» و يا «بنزويل پروکسايد» خوب بشوييدو سپس محل ضايعه را با يک پارچه نرم و پنبه اي خوب تميز و خشک کنيد. سپس کرم «بنزويل پروکسايد» را به محل ضايعه بماليد. اين عمل را بعد از ظهر همان روز نيز تکرار کنيد. به هنگام شب نيز مي توانيد از ماسکهاي صورت که در اين مقاله به برخي از آنها هم اشاره شد، استفاده کنيد.
------------------------------------------------------------------------------------
سلامت و تندرست باشید
کادر پزشکی وب سایت جامع پزشکی و سلامت بیوطب
تخصصی ترین ، جامع ترین و معتبرترین وب سایت پزشکی و سلامت ایران
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
تذکر :
• پاسخ های ارائه شده تنها جنبه راهنمایی داشته و جایگزین تشخیص پزشک نمیگردند.
• وب سایت بیوطب در قبال عواقب پیش آمده هیچ گونه مسئولیتی را متقبل نخواهد بود.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 • شنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۴ ۱۶:۳۰( 3 سال پیش)


وب سایت بیوطب اولین وب سایت پزشکی و سلامت فارسی می باشد

که دارای قابلیت هوشمند پاسخگویی به سوالات پزشکی می باشد


مطرح کردن سوال پزشکی


شما از طریق سیستم هوشمند پرسش و پاسخ در این صفحه می توانید:

سوالات خویش را دقیق ، صریح و با ذکر تمامی جزئیات مورد نیاز مطرح نموده و کد رهگیری دریافت نمایید.

پاسخگویی به سوالات شما بر اساس نوبت بندی ارسال سوالات و در بازه زمانی مشخصی صورت می پذیرد.

 با رجوع به صفحه مطرح کردن سوال پزشکی در قسمت پیگیری سوالات ، کد رهگیری را به صورت کامل و صحیح با فرمت ارسالی وارد نموده و تامل نمایید تا پرسش شما در سیستم جستجو شده و پاسخ را دریافت نمایید.


توجه نمایید:

در جهت رعایت اصل امانت و به منظور حفظ حریم شخصی و مشخصات شما بیماران گرامی:

کلیه پاسخ ها با نام وب سایت جامع پزشکی و سلامت بیوطب قرار داده می شود

پاسخ سوالات توسط پزشکان بیوطب داده شده و توسط سیستم هوشمند سایت قرار داده می شود


نکات قابل توجه در رابطه با رسالت پاسخگویی به سوالات پزشکی در سایت پزشکی و سلامت بیوطب:

با توجه به حجم بالای سوالات و محدودیت بیوطب در بکار گیری پزشکان با سطح علمی فوق تخصص برای پاسخگویی به سوالات در هر یک از بخش های تخصصی ، بدیهی است پزشکان زمان پاسخگویی دقیق و جزئی به سوالات شما بیماران گرامی را ندارند لذا برترین مقالات عمومی در رابطه با بیماری شما عزیزان را از جهت راهنمایی مراحل کامل درمان و تشخیص از بانک مقالات بیوطب قرار می دهند.

پاسخ های ارائه شده هیچگاه جایگزین تشخیص و تجویز پزشک نمیگردد ، بنابر این اصل و با توجه به تصویب کادر مدیریتی بیوطب ، از تجویز دارو و ارائه جزئیات در تشخیص بیماری معذوریم.

با توجه به نیاز به ارائه توضیح دقیق در پاسخ به سوالات از ارائه پاسخ به سوالات در قسمت دیدگاه معذوریم.

با توجه به تعداد بالای سوالات در دریافت پاسخ سوال خود صبور باشید.

در صورت پاسخگویی به سوال از طریق پیامک رایگان به تلفن همراه شما اطلاع داده خواهد شد.

مهمترین سوالات مطرح شده با بیشترین تعداد پرسش در  هر یک از دسته ها برای عموم در بخش مشاوره پزشکی قرار داده شده است ؛ لذا از کلیه شما عزیزان خواهشمندیم قبل از مطرح کردن سوال خویش در سیستم پرسش و پاسخ ، بخش مشاوره پزشکی و مقالات پرسش و پاسخ را بازدید و در صورت اطمینان از عدم مطرح شدن سوال، پرسش خویش را با ذکر جزئیات کامل مطرح نموده و کد رهگیری پرسش را دریافت نمایید.

 شما کاربران گرامی می توانید در جهت پیگیری مراحل پاسخگویی به سوالات خویش یا ارتباط با بیوطب از طریق کانال تلگرامی بیوطب با ما در ارتباط باشید.


ما در مجموعه پزشکی و سلامت بیوطب جهت رفاه حال شما کاربران گرامی دست به اقدامی بی نظیر زده ایم :

در صورت پرسش سوال ، کد رهگیری به صورت مجزا و رایگان به تلفن همراه شما ارسال خواهد شد 

و زمانی که پاسخ سوالتان داده شود، از طریق ارسال پیامک رایگان به تلفن همراهتان اطلاع داده خواهـد شد


سلامت و تندرست باشید

مدیریت بیوطب     

وب سایت پزشکی و سلامت بیوطب

به جـامـع تـریـن وب سـایــت پـزشـکــی و سـلامـت بــه زبان فـارسـی خــوش آمـدیـد مقـالات تخصـصی و عـمـومـی پزشــکــی و سـلامـت مـوجــود در وب سـایت بیـوطـب و هـمـچـنـیـن پاسـخ هـای ارائــه شـده به ســوالات پزشکـی توســط متـخـصـصـیـن علم پزشکـی و سلامت صـورت می پذیـرد. همـراه با بیـوطب سـلـامـت و تندرسـت باشیـد
مشاهده مقالات
برچسب ها :

۱,۲۵۹ دیدگاه

 1. f گفت:

  باسلام.خانم بارداری هستم در سن ۲۶ سالگی که در سه ماهه اول بارداری دچار کاهش پلاکت خون شدم.آیا روش سنتی و بی خطر برای افزایش پلاکت و ثابت ماندن آن طی بارداری وجود داره؟

  • ————
   با سلام
   ————
   اگر تعداد پلاکت خون در دوران بارداری کمی پایین تر از حد نرمال باشد، تقریبا هیچ خطری شما و جنینتان را تهدید نمی کند. گرچه باید علت این مشکل بررسی شود.
   اگر تعداد پلاکت های خون بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون در هر میلی لیتر خون باشد شما با کاهش پلاکت خون مواجه هستید.
   اگر تعداد پلاکت ها بسیار کم است، ممکن است شما در طی زایمان طبیعی ، سزارین و حتی پس از تولد نوزادتان دچار خونریزی بیشتری شوید. اگر تعداد پلاکت های خونتان از ۱۰۰ پایین تر باشد باید آزمایش های تکمیلی جهت تعیین علت تجویز شود.
   • هر نوع درمان در دوران بارداری نیازمند تشخیص علت در وهله اول و پس از آن استفاده از روش های بی خطر با مشورت پزشک معالج می باشد.
   ———————————–
   سلامت و تندرست باشید
   ———————————–

 2. sina saeedi گفت:

  سلام خسته نباشید
  من نزدیکه ۴ یا ۵ ساله دقیق یادم نیست از کى بوده
  ولى همین حدوده که بیضه چپم حالت هیدروکسل داره و
  خود بیضه کوچیک تر از بیضه سمت راسته گاهى وقتا هم
  جمع میشه به درون شکم بعد دوباره بر میگرده به کیسه بیضه
  این اواخر درد هم داره که حالت سوزشه و حس میکنم که درش
  تا شکم هم هست میخواستم ببینم باید چکار کنم و راه درمانش چیه
  به دکتر هم مراجعه تابحال
  نکردم تا بحال

  • ————
   با سلام
   ————
   هیدروسل عبارت است از تجمع بیش از حد طبیعی ترشحات آبکی در فضای محدود اطراف بیضه که در ظاهر بصورت بزرگ شدن بیضه ظاهر میگردد.
   نیاز است جهت بررسی وضعیت بیضه ها معاینه بالینی توسط متخصص اورولوژ صورت گیرد.
   ———————————–
   سلامت و تندرست باشید
   ———————————–

 3. NARGES گفت:

  سلام قبل از ازمایش هلیکوباکتر چه دارویی نباید مصرف کرد

  • ————
   با سلام
   ————
   بسیاری از داروها می توانند نتیجه این آزمایش را تغییر دهند. باید پزشک را در مورد هر نوع دارویی که مصرف می کنید ( چه با نسخه چه بی نسخه ) مطلع سازید.
   • از مصرف داروهایی که حاوی بیسموت ( مثل پپتو بیسموت ) هستند، یک ماه قبل از انجام آزمایش خودداری کنید.
   • عدم مصرف داروهای مهار کننده پمپ پروتون ۲ هفته قبل از انجام آزمایش.
   • عدم مصرف داروهایی مثل پپسید، زانتاکس، اکسید و یا تاگامت ۲۴ ساعت قبل از انجام آزمایش.
   ———————————–
   سلامت و تندرست باشید
   ———————————–

 4. شکیبا گفت:

  با سلام
  همسرم توسط سگش گاز گرفته شده و بلافاصله به دکتر مراجعه کرده و براش واکسن هاری و کزاز زدن و باید دو جلسه دیگر هم واکسن رو بزنه با این حال ممکنه خطر بیماری هاری وجود داشته باشه؟؟؟الان بعد از گذشت ۱روز احساس گلودرد داره و دمای بدنش کمی بالاس ممکنه بخاطر واکسیناسیون باشه؟ نظر شما چیست؟ممنون میشم پاسخ بدید خیلی خیلی نگرانم

 5. محسن مهدی زاده گفت:

  بعضی از شبها با درد بسیار زیاد در زبانم بیدار میشم، انگار چیزی منو گزیده باشه، بعضی وقتها محلش مشخصه و پاره ای وقت نامعلوم. کمتر مواقع هم با خونریزی همراهه،ولی هم مطمئن هستم خودم گازش نگرفتم و باز مطمئن هستم جانوری در کار نیست. لطفاً راهنماییم کنید. دردش بی نهایت شدیده و تعدادش هم کم نیست سالی هفت هشت بار.
  ممنون

 6. محمد گفت:

  سلام خسته نباشید من یه مشکل دارم واقعا نمیدونم علتش چیه من موقع غذا خوردن یا آب خوردن نمیتوانم سریع غذا یا آب را قورت بدم باید چن ثانیه در دهانم بماند بعد قورت بدم چون موقعی که میخوام غذا و یا آب قورت بدم احساس میکنم میخواد بپره تو گلوم و خفه بشم و حتی چن بار گفتم شاید حساسیت از خودمه مستقم آب رو قورت دادم و واقعا گلوم پریده و سرفه کردم الان یه دو سالی هست تقریبا هرجند گاهی این از بین میره و راحت غذا میخورم ولی بعد یه مدت دوباره همچین میشم ینی باید یه جورایی صبر کنم بعد قورت بدم نمیدونم ولی غذا خوردن واسم سخت شده حتی گاهی اوقات دیگه نمیرم غذا بخورم چون واقعا میبینم زهرمارم میشه حتی وقتی میخوام آب بخورم با لیوان اون چیزی که تو دهنم میره دوباره مجبور میشم به لیوان برگردونم و دوبار بخورم تا یه فرصت بیاد که اون حالت بهم دست نده بعد قورت بدم البته بگم این اتفاق بعد یه مریضی شدید پیش اومد که گلوم خیلی چرک کرده بود وحتی خون هم میومد اون موقع یادم حتی آب دهنمو نمیتونستم قورت بدم من ۲۰ سالمه ببخشید طولانی شد ممنون میشم جواب بدید خداحافظ

  • ————
   با سلام
   ————
   مشکل شما زمینه عصبی و روانی داشته و تنها نیاز است با روان درمانی خود به روند عادی زندگی بازگردید.
   در صورتی که دچار مشکل در بلع می باشد به متخصص گوش، حلق و بینی مراجعه نمایید تا معاینه صورت پذیرد.
   ———————————–
   سلامت و تندرست باشید
   ———————————–

 7. فرزاد گفت:

  سلام خسته نباشید
  ببخشید میخواستم بدونم که بو کردن کلروفورم به مدت ۵ ثانیه باعث بیهوشی میشه یا ن؟
  چه عوارضی داره؟

  • ————
   با سلام
   ————
   کلروفرم مایعی است بی رنگ و غیر قابل اشتعال با بوی مخصوص می‏باشد و یک ماده اساسی برای بیهوشی از راه تنفسی است.
   کلروفرم یکی از خطرناک‏ترین هیدروکرین‏های کلردار فرار می‏باشد و تنفس، بلع و تماس آن با پوست زیان آور است و ممکن است سبب بیهوشی، فلج دستگاه تنفسی، توقف ضربان قلب و مرگ دیر رس به علت ضایعات کبدی و کلیوی شود.
   ———————————–
   سلامت و تندرست باشید
   ———————————–

 8. فرشته گفت:

  دختری هستم ۱۷ ساله . ۸ماه پیش ازدواج کردم. ولی چون عقد هستیم هیچ رابطه ای با شوهرم نداشتم و خیلی روابط حفاظت شده ای داشته ام از سال پیش تا حالا قائدگی های نامنظم داشتم یعنی هر ۱۵ روز یکبار قائده میشدم البته اضافه وزن هم دارم قائدگی های دردناک داشتم . آزمایش خون دادم پرولاکتینم ۱۲۵ تا بالا بود . خیلی نگرانم به نظر شما با دارو برطرف میشه و یا باید ام ار ای برم و اینکه این موضوع میتونه باعث ناباروری بشه . چکار کنم. خواهش میکنم سریع جوابمو بدین

  • ————
   با سلام
   ————
   هایپرپرولاکتینمی به وضعیتی گفته می‌شود که در آن میزان هورمون پرولاکتین در خون فرد بیشتر از حد طبیعی است.
   پرولاکتین بر روی عادت ماهیانه و بارداری تأثیر می‌گذارد. اگر میزان پرولاکتین بسیار بالا باشد؛ به دلیل احتمال ابتلا به تومور مغزی، خطرناک است و فرد باید به پزشک مغز و اعصاب مراجعه کرده و MRI انجام دهد. پرولاکتین بالا همچنین باعث ترشح پستان و اختلالات قاعدگی می‌شود.

   علل بالا بودن پرولاکتین :

   • فشار خون بالا (مانند مسدودکننده‌های کانال کلسیم و متیلدوپا)
   • افسردگی (داروهای تریسایکل و SSR)
   • زخم (آنتگونیست‌های H2)
   • سوزش سر دل و بیماری رفلاکس معده (متوکلوپیرامید)
   • درد (داروهای مشتق شده از اوپیوم)
   • مشکلات روانی بسیار جدی (داروهای ضد روانپریشی مانند‌هالوپیدرول)
   • علائم یائسگی (استروژن)
   • کم کاری تیروئید به این معنا که غده‌ی تیروئید به اندازه‌ی کافی هورمون تیروئید تولید نمی‌کند.
   • آسیب‌های دیواره‌ی قفسه سینه و یا هر بیماری که به قفسه سینه آسیب می‌زند، مانند زونا.
   • دیگر انواع تومور‌ها و بیماری‌هایی که به غده هیپوفیز آسیب می‌زنند و یا انجام پرتودرمانی برای از بین بردن تومور‌هایی که در نزدیکی هیپوفیز هستند.
   • بیماری‌های مزمن کلیه و کبد.
   توصیه می نماییم با مشورت و دستور پزشک زنان در صورت علل دار بودن بالا بودن پرولاکتین برای ام آر آی مراجعه نمایید.
   ———————————–
   سلامت و تندرست باشید
   ———————————–

 9. سلین گفت:

  سلام ایا ممکن است دختری ۶یا۷ساله ای مورد تجاوز قرار گرفته پرده بکارتش پاره شده باشد یا مشکلات دیگری برایش پیش بیاید؟

  • ————
   با سلام
   ————
   آسیب به دستگاه تناسلی کودک و همچنین مشکلات شدید روحی، روانی و اختلالات فوبیا، ترس و.. مشهود و نیاز است خردسال معاینه کامل توسط متخصص زنان و در صورت نیاز مشاوره خانواده و خردسال با روان شناس گردد.
   ———————————–
   سلامت و تندرست باشید
   ———————————–

دیدگاه خود را بیان کنید


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ثبت دامنه
هاست ارزان
طراحی سایت پزشکان