نمایش منوی کناری

مطرح کردن سوال پزشکی

توسط وب سایت پزشکی و سلامت بیوطب ۱۵/اردیبهشت/۱۳۹۳

بررسی علمی خودارضایی

بدون نام

زناشویی و مسائل جنسی

با عرض سلام و خداقوت
از 18سالگی خودارضایی میکنم تا الان که 23 ساله شدم تا به این سن هیچ وقت محتلم نشدم. معتادش شدم اگر انجامش ندم حس لذت ندارم تو زندگی باید حتما روزی 1بار انجامش بدم. خواستم اگه امکانش هست از نظر پزشکی عملکرد و وظایف مایع منی و ارتباط غدد جنسی رو با سایر دستگاهای بدن بدونم به چه صورته، شاید ب خودم بیام و با دونستنش ترک کنم و به روح و جسمم لطمه نزنم،در ضمن مدرس شنا هستم.
1دنیا سپاس

 • جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۳ ۱۷:۱۸( 3 سال پیش)
 • وضعیت : بسته شده

وب سایت پزشکی و سلامت بیوطب

---------
با سلام
---------
بررسی خودارضایی از نقطه نظر علمی

در گفت و گو با متخصص کلیه و مجاری ادراری بخوانید:

بلوغ جنسی مرد و زن

برقراری رابطه جنسی در انسان از دو خواستگاه متفاوت نشأت می‌گیرد.

رویکرد اولیه غـریزی یـا فیزیـولوژیک است و دیـگری پی‌آمد مـاهیـت نفسانی-عـاطفی انسـان است.

با در نظر گرفتن دیدگاه فیـزیولوژیک، رابطه‌ی جنسی درنتیجه رشـد ویژگی‌های ابتدایی جنسی در افراد ایجاد می‌شود؛ به‌عبارت‌دیگر انسان‌ها زمانی که ازنظر جسمی به رشد کافی می‌رسند، آمـادگی برقراری ارتبـاط جنسی را پیدا می‌کنند. (این دوران که بلوغ نام دارد، در خانم‌ها در سن ۱۸ سالگی و در آقایان در سن ۲۱ سالگی به آخرین مرحله‌ی خود می‌رسد).

در طول ۷ سـال ابتـدایی زنـدگی، نیروی جنسی در یک پسربچه در تمام قسمت‌های بدن او توزیع می‌شود.

از ۷ تا ۱۴ سالگی، نیروی جنسی به اعضای جنسی منتقل می‌گردد (در آقایان بیضه‌ها و در خانم‌ها تخمدان) در این زمان تفاوت‌های ظاهری میان جنس مذکر و مؤنث پدید می‌آید.

در مردان استخوان‌ها قدری درشت‌تر شده و بدن عضلانی‌تر می‌شود و به‌تدریج تن صدای آن‌ها تغییر پیدا می‌کند.

البته باید توجه داشت که این تغییرات با گذر زمان تکمیل می‌شوند.

شروع این تغییرات حاکی از ابتدای سن بلوغ است.

پس‌ازآن منی و به‌مثابه آن اسپرم تولید می‌شود، ولی اسپرم‌ها در این زمان به بلوغ کامل نرسیده‌اند.

بر اساس پژوهش‌های پزشکی، محققین بر این باورند که اسپرم‌ها در سن ۱۸ سالگی شروع به بالغ شدن می‌کنند و در سن ۲۱ سالگی مرحله‌ی بلوغ آن‌ها تکامل پیدا می‌کند. در این زمان رشد بیضه‌ها و غدد مترشحه داخلی بدن نیز به آخرین حد خود می‌رسد.

ارتباط میان غدد جنسی و غدد درون‌ریز

در ارگانیسم بدن انسان ۷ غده مترشحه داخلی وجود دارد.

هر یک از این غدد هورمون‌های متفاوتی را ترشح می‌کنند که پیام‌های مختلفی را به اعضای دیگر منتقل می‌سازند.

این غدد مسئول تنظیم و تعدیل عملکردهای مختلف بدن ازجمله رشد، فشارخون، دمای بدن، میزان کلسیم، شکر، فسفر و از همه مهم‌تر عملکرد جنسی افراد هستند.

زمانی که هر یک از این غدد به نحوی قادر به نشان دادن واکنش درست از خود نباشند، بدن ممکن است با انواع و اقسام مختلف اختلالات مواجه شود.

به همین دلیل است که برخی از افرادی که در غدد خود با اختلال روبرو می‌شوند، باید با استفاده از هورمون‌های مصنوعی نیازهای بدن خود را مرتفع سازند.

مهم‌ترین غده درون‌ریز، غده هیپوفیز نام دارد.

این غده توانایی آن را دارد که به کل غدد درون‌ریز شدت و یا کسرت عمل وارد کند.

غده‌ی هیپوفیز همچنین ازجمله مهم‌ترین غده‌های جنسی نیز محسوب می‌شود.

غده معروف هیپوفیز که محور اصلی کنترل فعالیت‌های بیضه‌ای-تخمدانی است، کنترل کلیه‌ی تنظیمات جنسی در بدن خانم‌ها و آقایان را به عهده دارد.

در مردان این غده فعالیت‌های جنسی خود را از زمان بلوغ -یعنی درست وقتی‌که هورمون‌هایی را به‌منظور تحریک اعضای جنسی به خون می‌فرستد- کار خود را شروع می‌کند.

در خانم‌ها هم غده‌ی هیپوفیز در دوران بلوغ با ایجاد هورمون‌هایی که سبب تخمک‌گذاری در تخمدان‌ها می‌شوند، کار خود را شروع می‌کند.

هر یک از تخمک‌ها حاوی هورمون‌های جنسی زنانه هستند که سبب ایجاد و گسترش خصوصیات زنانه در بانوان می‌شوند.

همه‌ی انسان‌ها در تمام طول زندگی خود دائماً در حال انتقال و تغییر شکل انرژی هستند.

همه‌چیز در زندگی انسان‌ها شروع و پایانی دارد و رابطه جنسی نیز از این امر مستثنی نخواهد بود.

اندام‌های جنسی انرژی را تولید می‌کنند که باعث ایجاد تمایلات و گرایش‌های جنسی در افراد می‌شود؛ اما به‌منظور تولید یک چنین انرژی‌ای، اندام‌های جنسی باید از منبع ذهنی تغذیه شوند.

افکار و تصورات جنسی به‌عنوان مواد اولیه‌ی تولید اسپرم و انرژی جنسی محسوب می‌شوند.

زندگی یک انسان از تلفیق یک اسپرم با تخمک شکل می‌گیرد.

تنها یک اسپرماتوزوئید (نطفه) این توانایی را دارد که یک انسان جدید خلق نماید.

گفته می‌شود که در هر بار انزال، مردها چیزی در حدود میلیون‌ها اسپرم از دست می‌دهند.

در یک زمین کشاورزی زمانی که کشاورز تصمیم می‌گیرد دانه بکارد، بهترین انواع دانه‌ها را انتخاب می‌کند، زمین را به‌خوبی شخم می‌زند و دو تا سه دانه می‌کارد و نه میلیون‌ها و زمانی که این دانه‌ها بزرگ‌شده و رشد کردند، از آن‌ها استفاده کرده میوه‌هایشان را می‌خورد و زندگی می‌کند.

به‌عنوان مثال یک درخت لیمو را در نظر بگیرید.

این درخت زمانی به مرحله تکامل خود می‌رسد که بتواند میوه‌های رسیده‌ی لیمو پرورش دهد؛ اما اگر کسی به این امر توجه نداشته باشد و میوه‌ها را پیش از رسیده شدن کامل از درخت بچیند، با این کار خود به رشد درخت صدمه وارد کرده و اجازه نمی‌دهد که درخت به رشد و تکامل نهایی خود برسد.

این امر در مورد ارتباط جنسی نیز صدق می‌کند. اگر فرد پیش از رسیدن به بلوغ کامل بخواهد از انرژی جنسی خود استفاده کند، به بدن خود صدمات جبران‌ناپذیری وارد می‌کند که در زیر نگاه کوتاهی به این مشکلات خواهیم داشت.
ترک خود ارضایی با ورزش
ارتباط جنسی و ورزش

اخیراً محققان از وجود نیروی جنسی باخبر شده‌اند و سعی می‌کنند تا از این نیرو بـهره گـرفته و آن را بــرای موارد دیگری ذخیـره کرده و به‌کارگیرند.

در ورزش مشت‌زنی، هـر مـربی کارآمدی در حیـن دوره‌ی آمـادگی، بـوکسور خـود را برای ۹۰ روز از بـرقـراری ارتـباط جنسـی منـع می‌کند تا هم انرژی او بیشتر شود و هم بتواند مشت‌های محکم‌تری بـه حـریف وارد کند.

در تیم‌های فوتبال نیز بازیکنان از ۳ روز قبل از انجام بازی به حومه شهر انتقال داده می‌شوند تا انرژی آن‌ها بر اثر برقراری رابـطه جنـسی تحـلیل نـرود.

در مسابقات قهرمانی جهان در سال ۱۹۸۶ میلادی تیم ملی کشـور آرژانتـین از هـمه تیم‌ها مدت‌زمان بیشتـری را در اردوی آمـــادگی به سر برد و نتـیجـه چه شد: بدون شـکست از مسـابقات بـیرون آمـدند. یـک گـزارش علمی اثبات می‌کند که “تستـوسترون نقـش مهـمی را در شکل‌دهی رفتار افراد بازی می‌کند.

این هورمون به‌عنوان نوعی محرک شناخته می‌شود که در کلیه حالات فردی، ازجمله عصبانیت و پرخاشگری نیز تأثیرگذار است.”

بنا بر گزارش فوق در یک بازی فوتبال به‌راحتی می‌توان تشخیص داد که کدام‌یک از تیم‌ها برنده خواهند شد: “تیمی که در رگ‌های خونی بازیکنانش میزان تستوسترون بیشتری موجود باشد.”

در ناسا که معتبرترین مرکز پژوهش‌های علمی جهان به شمار می‌رود، فعالیت‌های جنسی کلیه‌ی دانشمندانی که در آنجا مشغول به فعالیت هستند، تحت کنترل است تا پژوهشگران همیشه بتوانند در بهترین وضعیت ممکن ذهنی و جسمی قرار داشته باشند.

در گذشته مردهای یونان باستان تا سن ۱۴۰ سالگی عمر می‌کردند.

تا همین چند وقت قبل هم مردم به‌راحتی تا سن ۹۰ سال عمر می‌کردند، اما این روزها به دلیل بروز پاره‌ای از مشکلات نظیر خودارضایی، آزار و اذیت‌های جنسی، غذاهای صنعتی، استفاده از هورمون‌های مصنوعی (که مصارف مختلفی دارند، نظیر چاق کردن و بزرگ کردن زودرس جوجه‌ها و احشام) فرایند سالخوردگی از سنین پایینی (تقریباً ۳۵ سالگی) شروع می‌شود.

در کل دنیا افراد انگشت‌شماری هستند که ازنظر اقتصادی کنترل همه افراد را به دست گرفته‌اند.

این افراد از قدرت رابطه جنسی نیز به‌خوبی اطلاع دارند؛ به همین دلیل کلیه‌ی امکانات موجود را فراهم می‌آورند تا ذهن انسان‌های دیگر را تنها به این امر متمرکز کرده، عقل را از سر آن‌ها بپرانند و کاری کنند تا آن‌ها مطابق میلشان عمل کنند. آن‌ها به‌خوبی می‌دانند که انسان‌های کم‌عقل، سرشار از شهوت هستند، بر روی امیال جنسی خود هیچ‌گونه کنترلی نداشته و به‌راحتی می‌توان آن‌ها را مطیع خود ساخت.

تئوری‌های پوچ مدرن در مورد ارتباط جنسی

نوگرایانی که بر روی ارتباط جنسی تحقیق و بررسی می‌کنند، به‌سادگی به خود اجازه می‌دهند که قدرت و حق انتخاب جوانان را از بین ببرند.

برخی از آن‌ها مواردی نظیر خود ارضایی (استمناء) (جلق زدن) را به جوانان پیشنهاد می‌کنند. کینسی، مستر و جانسون که به‌عنوان پایه‌گذاران مطالعات جنسی نوین شناخته می‌شوند بر این عقیده‌اند که یک جوان می‌تواند چندین مرتبه در طول روز خود ارضایی کند چراکه علم پزشکی هیچ‌گونه تأثیر جانبی خطرناکی را پیدا نکرده که مربوط به خودارضایی باشد.

آن‌ها بر این باورند که اهمیت خود ارضایی به‌ویژه در زمان بلوغ که خصوصیات زنانه و مردانه در افراد بروز می‌کند از اهمیت بیشتری برخوردار می‌شود و به همان اندازه که در مردها اهمیت دارد برای خانم‌ها نیز مهم است. این افراد حتی معتقدند که زن و مرد می‌توانند در طول زمان قاعدگی، با هم ارتباط جنسی داشته باشند؛ اما پژوهش‌های علمی اثبات کرده‌اند که برقراری رابطه جنسی در زمان قاعدگی خطرناک و درعین‌حال زیان‌آور است چراکه در این زمان مواد مرده و فاسد از بدن زن خارج می‌شود که اگر آلت تناسلی مرد با این مواد تماس پیدا کند آن‌ها را جذب کرده، خواص آن از طریق خون به سلول‌های عصبی مغز انتقال پیدا می‌کند و بر روی قدرت جنسی مرد تأثیر نامطلوبی می‌گذارد. تعداد دیگری از این محققان معتقدند که برقراری ارتباط جنسی از راه مقعد بلامانع بوده و می‌تواند بر طبق توافق طرفین انجام پذیرد.

در مقابل این ادعا باید اظهار داشت که هر یک از ارگان‌های بدن برای انجام دادن کار خاصی ایجاد شده‌اند و عملکرد مقعد نیز تخلیه مدفوع است.

افرادی که این کار را انجام می‌دهند به عضلات همکنش و تنگ‌کننده‌ی باسن (Sphincters) خود آسیب وارد کرده و سبب بروز بواسیر و سایر عفونت‌های شدید روده و اثنی عشر می‌شوند.

شایان ذکر است که برقراری یک چنین روابطی به‌عنوان عمده‌ترین عامل انتقال بیماری‌های جنسی ازجمله ایدز در میان مردهای هم‌جنس‌باز تلقی می‌شود.

ارتباط خودارضایی با ضعف جنسی و انزال زودرس

مثالی که پیش‌تر در مورد زمین کشاورزی، درخت لیمو و رسیدن دانه‌های لیمو برایتان بازگو کردیم را یک‌بار دیگر در ذهن مجسم کنید.

ما در آن قسمت عنوان کردیم که اگر اولین برداشت پیش از رسیدن کامل میوه‌ها باشد و کشاورز میوه‌های نارس را از درخت بچیند، عمر درخت کم شده و توانایی باروری آن نیز به‌شدت کاهش پیدا می‌کند.

این امر در مورد حیوانات نیز صدق می‌کند به همین دلیل هم هست که دامپزشکان اهمیت بسیار زیادی برای این امر قائل هستند.

باید بدانید که مطلب فوق در مورد انسان‌ها نیز صحت پیدا می‌کند.

اگر آقایان شروع کنند به برقراری روابط زیاد جنسی با افرا مختلف و یا پیش از رسیدن به سن ۲۱ سالگی، خود ارضایی را تجربه کرده باشند -یعنی زمانی که اسپرم‌ها به بلوغ کامل نرسیده‌اند- این امر خلل جبران‌ناپذیری را به قوای جنسی‌شان وارد می‌کند و بعدها عواقبی را در زندگی جنسی‌شان به وجود خواهد آورد.

زمانی که مرکز فعالیت‌های جنسی به دلیل وجود مزاحمت‌هایی نظیر خود ارضایی و یا آزار و اذیت‌های جنسی نتواند به‌درستی رشد پیدا کند، اندوخته قوای جنسی از سن ۳۵ سالگی به بعد رو به تحلیل می‌رود و این مورد نه‌تنها تأثیر نامطلوبی بر روی دستگاه تناسلی می‌گذارد بلکه عملکرد کلیه سیستم‌های بدن را نیز تحت‌الشعاع قرار می‌دهد: دستگاه هاضمه، گردش خون، عملکرد غدد مترشحه، سیستم عصبی و …

این افراد به‌سرعت از سن ۳۵ سالگی به بعد شاهد فرایند سالخورده شدن خواهند بود.

خیلی زودتر از حالت طبیعی توانایی‌هایشان را از دست می‌دهند و متأسفانه خیلی سریع روانه گورستان خواهند شد.

در چنین شرایطی ارگان‌های جنسیشان نیز دچار اختلالات مختلفی شده و انواع بیماری‌های گوناگون جنسی به همراه بیماری‌هایی نظیر اختلال سیستم عصبی و دگرگونی سیستم سمپاتیک و پاراسمپاتیک و غدد درون‌ریز می‌شوند.

خودارضایی که ازجمله نقص های فردی به شمار می‌رود، سبب ایجاد تصورات شهوانی در ذهن فرد می‌شود.

در دراز مدت فرد عدم تمایل جنسی نسبت به جنس مخالف خود را پیدا می‌کند، ازنظر ذهنی خسته می‌شود و دچار ناتوانی های جنسی خواهد شد.

تصورات جنسی و تخیلات شهوانی سبب ایجاد ضعف جنسی و ذهنی می‌شوند.

شاید در نگاه اول اینگونه افراد نرمال به نظر برسند و مانند افراد عادی تحریک پذیر باشند، اما زمانی که می خواهند با طرف مقابل ارتباط برقرا کنند و خواسته های او را براورده سازند، به سرعت ارضا می‌شوند، آلت تناسلی به حالت اولیه باز می‌گردد، در بدترین حالت ممکن قرار می گیرند و دچار ناامیدی و افسردگی می‌شوند.

آن‌ها در توهمات جنسی خودشان را غرق کرده‌اند که این توهمات هیچ ارتباط و یا شباهتی به دنیای واقعی ندارند.

به همین دلیل هنگامیکه در شرایط طبیعی قرار می گیرند، نمی‌توانند از خود واکنش مناسب نشان داده و شکست می خورند.

ضعف جنسی-ذهنی ترسناک ترین تراژدی است که می‌تواند برای هر زن و یا مرد با احساس و با منطقی اتفاق بیفتد.”

زمانی که یک فرد جوان دست به خود ارضایی می‌زند، بازه زمانی، برای او هیچ اهمیتی ندارد و ترجیح می‌دهد که هر چه سریعتر خود را تخلیه کند.

در علم روانشناسی این امر نهایتاً منجر به بروز عارضه‌ی انزال زودرس در فرد می‌شود.

علاوه بر این، استمناء سبب انبساط عضلات اسفنکتر می‌شود که این عامل به نوبه ی خود موجبات انزال زودرس را بیش از پیش فراهم خواهد آورد.

از سوی دیگر نباید از این امر غافل شد که «ملاتونین» هورمون بی‌چون و چرای جوانی است.

فرایند سالخوردگی مستقیماً به ترشح این هورمون در بدن بستگی دارد. این هورمون در زمان جوانی به وفور در بدن ترشح می‌شود و از سن ۲۵ سالگی به بعد ترشح آن در بدن کاهش پیدا می‌کند.

خود ارضایی، به‌ویژه در زمان جوانی، باعث از دست رفتن میزان بسیار زیادی ملاتونین در بدن می‌شود.

این امر غده‌ی کاجی شکلی که در بدن ملاتونین ترشح می‌کند را ضعیف کرده، خاصیت مغناطیسی موجود در این غده را کاهش می‌دهد و بطور کلی سبب کاهش طول عمر آن می‌گردد.

روابط جنسی نامشروع با افراد متعدد نه‌تنها ازنظر فیزیکی مضرات بیشماری را در بردارد، بلکه می‌تواند ازنظر روحی و ذهنی نیز بر روی افرادی که این کار ار انجام میدهند، تاثیرات نامطلوبی بگذارد.

افرادی که در مکالمات محرک جنسی شرکت میکنند، کسانی که به خواندن مجلات محرک جنسی معتاد هستند و کسانی که به تماشای فیلم های ضد اخلاقی جنسی گرایش دارند، مبحث ظریف و مطبوع رابطه جنسی را به صورت وحشیانه، به دور از انسانیت و تنها با رضایت ذهنی با نکبت و بدبختی همراه می سازند.

انسان‌ها باید یاد بگیرند که چگونه می‌توانند هوشمندانه زندگی کنند.

عواقب و عوارض خودارضایی

با توجه به رویکرد نفسـانی-عـاطـفی رابـطه جنـسی، فـرویـد معتقد است که رابطه‌ی جنسی محصول گردهمایی یک زن و یک مرد است کـه یـکدیـگر را دوست بـدارند و مکمل یکدیگر باشند.

به همین دلیل هم هست که فروید خود ارضایی را یک نقص فردی نـامگذاری می‌کند (بـه این دلیل که طرف دوم در این ارتباط وجود ندارد مگر در خیال). در حین خود ارضایی فرد اگر مرد بـاشد، یک زن را در ذهن خود مجسم می‌کند و اگر زن بـاشد یک مرد را در ذهن خود مجسم کرده و با او وارد رابـطـه جنسی می‌شود.

در این حال خستگی چند برابر می‌شود، چرا که فرد هم ازنظر جنسی از خود کار می کشد و هم ازنظر ذهنی. تصویر شریک جنسی خیالی، مانند یک لوح در ضمیر ناخودآگاه فرد حک می‌شود و سبب بروز انزال‌های شبانه ناخواسته می‌شود.

به این ترتیب که فرد هر چقدر بیشتر خود ارضایی کند، میزان این انزال‌های شبانه افزایش می‌یابد.
عواقب خودارضایی

دمای خارجی بدن انسان ۹۸ درجه فارنهایت است و دمای درونی آن ۱۰۰ درجه فارنهایت. این دما در زمان خود ارضایی افزایش پیدا می‌کند.

زمانی‌که انزال به واسطه خود ارضایی پدید می‌آید، حرکات کرم وار جذب در کیسه ی منی ایجاد می‌شوند، اما به دلیل خود ارضایی، کیسه‌ی حاوی منی خیلی زودتر از زمان مقرر تخلیه گردیده است.

فرایند طبیعی بدین گونه است که کیسه های منی سعی می‌کنند تا خود را پر کنند، اما از آنجایی که منی خیلی زودتر از بدن خارج شده، چیزی جز هوای مرطوب از طریق آلت تناسلی مرد جذب نخواهد شد.

این هوا بعداً از طریق کیسه منی به سیستم لنفاوی انتقال داده می‌شود، سپس به مغز انتقال پیدا کرده و باعث ایجاد شک دمایی شده و فضای سردی را میان ماده‌ی مغزی و سلول ها ایجاد می‌کند و این امر واکنش نرمال ماده مغزی، سیستم عصبی و جسمانی را مختل می‌سازد.

کیسه منی می‌بایست به جای جذب هوا، اسپرم جذب کند، اما این امر مقدور نخواهد بود چراکه اسپرم‌ها قبلاً آزاد شده‌اند.

علاوه بر این جذب هوا از جذب مایع خیلی ساده تر است.

در خصوص افرادی که به شخصه استمناء می‌کنند، به‌راحتی می‌توان گفت که چه ایرادی می‌تواند بوجود آید.

زمانی که آن‌ها خود ارضایی می‌کنند، در حال ارتکاب به جرم در برابر طبیعت هستند.

وقتی انزال به واسطه خود ارضایی پدید می‌آید، حرکات کرم وار جذب ایجاد می‌شوند که این حرکات برای هر مردی کاملاً قابل درک و تشخیص است و به واسطه ی تأثیر خالی بودن کیسه‌های منی، این کیسه‌ها سعی می‌کنند تا خود را پر کنند و به همین دلیل هوای مرطوب از طریق آلت تناسلی مرد با همان حرکات کرمی شکل، جذب می‌شود.

این سیگنال‌ها به مغز فرستاده می‌شوند، به همین دلیل مایع مغزی زیادی در این میان از بین می‌رود و درنتیجه فرد ازنظر ذهنی خسته می‌شود.

بد نیست بدانید که تعداد بیشماری از مردها به دلیل عمل منفور خودارضایی دیوانه شده‌اند.

مغزی که پر از هوا شود دیگر توانایی تفکر ندارد و قابلیت‌های ذهنی خود را به طور ۱۰۰% از دست خواهد داد.

به همین دلیل ما هم این عمل نادرست را ۱۰۰% محکوم می کنیم..

از آنجایی که میزان زیادی کلسیم به همراه منی از بدن خارج می‌شود، فرد احساس خستگی شدید در استخوان‌ها می‌کند و ممکن است دچار کوفتگی پا شود.

لازم به ذکر است که استخوان‌های تنومند نشان دهنده ی میزان قدرت فرد هستند.

همانطور که می دانید گلبول های قرمز خونی و پلاکت ها در مغز استخوان تولید می‌شوند. فرد جوانی که خودارضایی می‌کند، اجازه نمی‌دهد که مایع مغز استخوان به‌خوبی شکل بگیرد و باید تا آخر عمر خود شاهد عواقب آن باشد.

زمانی که فسفر بیش از حد طبیعی به واسطه خودارضایی از بدن خارج می‌شود، مشکلات عصبی از قبیل رعشه برای فرد ایجاد می‌شود.

در زمان خود ارضایی لسیتین نیز از بدن خارج می‌شود که این امر سبب فرسودگی سیستم عصبی می‌شود و به مرور زمان موجبات بی‌حالی، ضعف اعصاب و نهایتاٌ مرگ تدریجی سلول‌های عصبی را فراهم خواهد آورد.

در هـر بار انـزال مـردها چیـزی در حـدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ میـلیون اسپرم به همراه مقادیر زیادی انرژی از دست می‌دهند.

واقعاً چه می شد اگر انسانها می‌دانستند که چگونه می‌توانند این انرژی را به جای خارج کردن از بدن، در بدن خود ذخیره نمایند؟! نتیجه حتماً انسانی شبیه به سوپرمن می‌شد!

پروستات غده ای است که دقیقاً در زیر گردنه ی مثانه قرار گرفته است؛ مایعی به رنگ سفید کدر و لزج ترشح می‌کند که به‌عنوان وسیله‌ای برای انتقال اسپرم‌ها به شمار می‌رود.

این غده تقریباً در سن ۲۱ سالگی به مرحله‌ی رشد کامل خود می‌رسد.

زمانی که فرد پیش از رسیدن به بلوغ کامل (در مردان سن ۲۱ سالگی) دست به خود ارضایی می‌زند، پروستات دچار ضعف و نقصان می‌شود و این امر سبب بروز اختلالات مربوط به پروستات در سنین چهل سالگی به بعد می‌شود.

این اختلال بدین شرح است که غده‌ی پروستات بزرگ‌شده، راه خروج ادرار را مسدود می‌کند و فرد برای تخلیه ی ادرار باید بالاجبار از سند پزشکی استفاده کند.

این عارضه درست مانند وازکتومی، سبب ایجاد ناتوانی جنسی می‌شود.

بد نیست بدانید بچه هایی که پدر آن‌ها خودارضایی می کرده، نمی‌توانند در سلامت کامل روحی و روانی به سر برند.

آن‌ها دارای بیماری‌های گوناگونی هستند چراکه از یک تخم نه چندان سالم بوجود آمده‌اند.

خود ارضایی همچنین در خانم‌ها هم دیده می‌شود و امری زجر آور و دردناک قلمداد می‌شود.

خود ارضایی سبب ایجاد ناتوانی جسمی و انزال زودرس می‌شود.

این امر به وفور در میان مردهای سنین زیر ۴۰ سال قابل مشاهده است.

جرم های خاموشی وجود دارند و پی آمدهای منفوری در پی آن گریبانگیر افراد می‌شود.

اگر فرد مشکلات جنسی‌اش را مخفی نگه دارد، مرتکب گناه می‌شود.

اگر در مورد مشکلات خود اطلاعات غلط بدهد نیز مرتکب جرم دیگری شده است.”

“فسادی که به واسطه خود ارضایی ایجاد می‌شود، قابلیت ها و توانایی های مغزی را به طور کامل از بین می برد.

افراد باید توجه داشته باشند که ارتباط تنگاتنگی میان منی و مغز وجود دارد.

مغز برای منی از اهمیت ویژه ای برخودار است و منی هم برای مغز مهم است.

مغز برای منی انرژی ایجاد کرده و سبب انتقال آن‌ها می‌شود، منی هم ذهن را تصفیه کرده و اگر در جهت درست هدایت شود، توانایی های آن را ارتقا می‌بخشد.”

“آمار و ارقام گویای این مطلب هستند که این روزها خود ارضایی در خانم‌ها و آقایان جوان بیش از پیش باب شده است.

بیمارستان‌های روانی مملو از زنان و مردانی هستند که مغزشان به دلیل خودارضایی بیمار گشته.

تیمارستان، مقصد نهایی فردی است که به خودارضایی اعتیاد پیدا می‌کند.”

خودارضایی در خانم‌ها

خودارضایی در خانم‌ها نیز به چشم می خورد و این امر، هم دردناک است و هم زجر آور.

برخی از مضرات در خانم‌ها و آقایان مشابه است: اختلال در رشد سیستم عصبی، مغز، خستگی، از دست دادن انرژی و سر زندگی، کاهش قدرت حافظه و عدم تمایل به جنس مخالف.

در خانم‌ها شاهد ناباروری نیز خواهیم بود.

بدترین پی آمدی که در خانم‌ها می‌توان مشاهده کرد رفتارهای متعارض روانی-اجتماعی است.

خانم‌هایی که مرتکب این امر می‌شوند به مروز زمان نمی‌توانند با هیچ مردی ارتباط جنسی برقرار کنند چرا که به‌تدریج توانایی‌های اولیه جنسی خود را از دست میدهند.

خانمی که خود ارضایی نمی‌کند، همچنان سرزندگی، زیبایی، برق چشمان و توانایی جذب بالای خود را حفظ خواهد نمود.

خانم‌ها باید از مشاهده‌ی تصاویر محرک جنسی خودداری کنند، در مکالمات مبتذل شرکت نکنند و فقط با افراد شایسته ارتباط دوستی برقرار کنند.

چگونه می‌توان خودارضایی را ترک کرد؟

پیش از هر چیز باید بدانید که افراد زیادی به مراکزی که به این منظور دایر شده، مراجعه کرده و حتی در موارد خیلی حاد و پیشرفته نیز موفق به جلوگیری از این عمل غیر اخلاقی شده‌اند.

چرا شما یکی از آن‌ها نباشید؟

باید یاد بگیرید که چگونه می‌توانید جلوی خود ارضایی را با استفاده از تکنیک هایی که در جلسات آموزشی به شما تعلیم داده می‌شود، بگیرید.

در اغلب این جلسات مشاور سعی می‌کند تا ضمیر ناخودآگاه بیمار را به کار اندازد.

در این جلسات به شما آموزش می‌دهند که تمایلا خودارضایی به‌عنوان یک عینینت درونی هستند که به ذهن شما حمله ور می‌شوند.

شما باید در مقابل آن‌ها ایستادگی کرده و اجازه ندهید که به درون ذهنتان نفوذ کنند.

در ابتدا شاید انجام این کار قدری دشوار باشد و این توانایی را نداشته باشید که فکرتان را بر روی چیز دیگری متمرکز کنید؛ اما با تلاش به‌راحتی می‌توانید آنرا تحت کنترل خود در آورید.

شما به‌راحتی قادر خواهید بود آنرا به طور کامل از زندگی خود حذف کنید.

اگر فرد در گذشته دائماً خودارضایی می کرده و سپس این کار را متوقف کند، خودش متوجه تغییرات بوجود آمده در زندگی اش خواهد شد و می‌تواند مقادیر زیادی انرژی و توانایی های ذهنی اش را ذخیره کرده و بدون احساس هیچ‌گونه ترس و واهمه ای با حقایق زندگی روبرو شود.

سایر روش‌های جلوگیری:

عادات سالم را در خود تقویت کنید: از تصاویر محرک جنسی اجتناب کنید، به جوک های مبتذل گوش ندهید، دوستان سالم برای خود انتخاب کنید و از پوشیدن زیر پوش های تنگ و چسبان خودداری نمایید.

از مصرف بیش از اندازه‌ی گوشت گاو، به‌ویژه در وعده غذایی شام خودداری کنید.

مصرف یک وعده غذای حیوانی آن هم در نهار کافی است
------------------------------------------------------------------------------------
سلامت و تندرست باشید
کادر پزشکی وب سایت جامع پزشکی و سلامت بیوطب
تخصصی ترین ، جامع ترین و معتبرترین وب سایت پزشکی و سلامت ایران
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
تذکر :
• پاسخ های ارائه شده تنها جنبه راهنمایی داشته و جایگزین تشخیص پزشک نمیگردند.
• وب سایت بیوطب در قبال عواقب پیش آمده هیچ گونه مسئولیتی را متقبل نخواهد بود.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 • جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۳ ۲۱:۳۳( 3 سال پیش)


وب سایت بیوطب اولین وب سایت پزشکی و سلامت فارسی می باشد

که دارای قابلیت هوشمند پاسخگویی به سوالات پزشکی می باشد


مطرح کردن سوال پزشکی


شما از طریق سیستم هوشمند پرسش و پاسخ در این صفحه می توانید:

سوالات خویش را دقیق ، صریح و با ذکر تمامی جزئیات مورد نیاز مطرح نموده و کد رهگیری دریافت نمایید.

پاسخگویی به سوالات شما بر اساس نوبت بندی ارسال سوالات و در بازه زمانی مشخصی صورت می پذیرد.

 با رجوع به صفحه مطرح کردن سوال پزشکی در قسمت پیگیری سوالات ، کد رهگیری را به صورت کامل و صحیح با فرمت ارسالی وارد نموده و تامل نمایید تا پرسش شما در سیستم جستجو شده و پاسخ را دریافت نمایید.


توجه نمایید:

در جهت رعایت اصل امانت و به منظور حفظ حریم شخصی و مشخصات شما بیماران گرامی:

کلیه پاسخ ها با نام وب سایت جامع پزشکی و سلامت بیوطب قرار داده می شود

پاسخ سوالات توسط پزشکان بیوطب داده شده و توسط سیستم هوشمند سایت قرار داده می شود


نکات قابل توجه در رابطه با رسالت پاسخگویی به سوالات پزشکی در سایت پزشکی و سلامت بیوطب:

با توجه به حجم بالای سوالات و محدودیت بیوطب در بکار گیری پزشکان با سطح علمی فوق تخصص برای پاسخگویی به سوالات در هر یک از بخش های تخصصی ، بدیهی است پزشکان زمان پاسخگویی دقیق و جزئی به سوالات شما بیماران گرامی را ندارند لذا برترین مقالات عمومی در رابطه با بیماری شما عزیزان را از جهت راهنمایی مراحل کامل درمان و تشخیص از بانک مقالات بیوطب قرار می دهند.

پاسخ های ارائه شده هیچگاه جایگزین تشخیص و تجویز پزشک نمیگردد ، بنابر این اصل و با توجه به تصویب کادر مدیریتی بیوطب ، از تجویز دارو و ارائه جزئیات در تشخیص بیماری معذوریم.

با توجه به نیاز به ارائه توضیح دقیق در پاسخ به سوالات از ارائه پاسخ به سوالات در قسمت دیدگاه معذوریم.

با توجه به تعداد بالای سوالات در دریافت پاسخ سوال خود صبور باشید.

در صورت پاسخگویی به سوال از طریق پیامک رایگان به تلفن همراه شما اطلاع داده خواهد شد.

مهمترین سوالات مطرح شده با بیشترین تعداد پرسش در  هر یک از دسته ها برای عموم در بخش مشاوره پزشکی قرار داده شده است ؛ لذا از کلیه شما عزیزان خواهشمندیم قبل از مطرح کردن سوال خویش در سیستم پرسش و پاسخ ، بخش مشاوره پزشکی و مقالات پرسش و پاسخ را بازدید و در صورت اطمینان از عدم مطرح شدن سوال، پرسش خویش را با ذکر جزئیات کامل مطرح نموده و کد رهگیری پرسش را دریافت نمایید.

 شما کاربران گرامی می توانید در جهت پیگیری مراحل پاسخگویی به سوالات خویش یا ارتباط با بیوطب از طریق کانال تلگرامی بیوطب با ما در ارتباط باشید.


ما در مجموعه پزشکی و سلامت بیوطب جهت رفاه حال شما کاربران گرامی دست به اقدامی بی نظیر زده ایم :

در صورت پرسش سوال ، کد رهگیری به صورت مجزا و رایگان به تلفن همراه شما ارسال خواهد شد 

و زمانی که پاسخ سوالتان داده شود، از طریق ارسال پیامک رایگان به تلفن همراهتان اطلاع داده خواهـد شد


سلامت و تندرست باشید

مدیریت بیوطب     

وب سایت پزشکی و سلامت بیوطب

به جـامـع تـریـن وب سـایــت پـزشـکــی و سـلامـت بــه زبان فـارسـی خــوش آمـدیـد مقـالات تخصـصی و عـمـومـی پزشــکــی و سـلامـت مـوجــود در وب سـایت بیـوطـب و هـمـچـنـیـن پاسـخ هـای ارائــه شـده به ســوالات پزشکـی توســط متـخـصـصـیـن علم پزشکـی و سلامت صـورت می پذیـرد. همـراه با بیـوطب سـلـامـت و تندرسـت باشیـد
مشاهده مقالات
برچسب ها :

۱,۲۵۹ دیدگاه

 1. f گفت:

  باسلام.خانم بارداری هستم در سن ۲۶ سالگی که در سه ماهه اول بارداری دچار کاهش پلاکت خون شدم.آیا روش سنتی و بی خطر برای افزایش پلاکت و ثابت ماندن آن طی بارداری وجود داره؟

  • ————
   با سلام
   ————
   اگر تعداد پلاکت خون در دوران بارداری کمی پایین تر از حد نرمال باشد، تقریبا هیچ خطری شما و جنینتان را تهدید نمی کند. گرچه باید علت این مشکل بررسی شود.
   اگر تعداد پلاکت های خون بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون در هر میلی لیتر خون باشد شما با کاهش پلاکت خون مواجه هستید.
   اگر تعداد پلاکت ها بسیار کم است، ممکن است شما در طی زایمان طبیعی ، سزارین و حتی پس از تولد نوزادتان دچار خونریزی بیشتری شوید. اگر تعداد پلاکت های خونتان از ۱۰۰ پایین تر باشد باید آزمایش های تکمیلی جهت تعیین علت تجویز شود.
   • هر نوع درمان در دوران بارداری نیازمند تشخیص علت در وهله اول و پس از آن استفاده از روش های بی خطر با مشورت پزشک معالج می باشد.
   ———————————–
   سلامت و تندرست باشید
   ———————————–

 2. sina saeedi گفت:

  سلام خسته نباشید
  من نزدیکه ۴ یا ۵ ساله دقیق یادم نیست از کى بوده
  ولى همین حدوده که بیضه چپم حالت هیدروکسل داره و
  خود بیضه کوچیک تر از بیضه سمت راسته گاهى وقتا هم
  جمع میشه به درون شکم بعد دوباره بر میگرده به کیسه بیضه
  این اواخر درد هم داره که حالت سوزشه و حس میکنم که درش
  تا شکم هم هست میخواستم ببینم باید چکار کنم و راه درمانش چیه
  به دکتر هم مراجعه تابحال
  نکردم تا بحال

  • ————
   با سلام
   ————
   هیدروسل عبارت است از تجمع بیش از حد طبیعی ترشحات آبکی در فضای محدود اطراف بیضه که در ظاهر بصورت بزرگ شدن بیضه ظاهر میگردد.
   نیاز است جهت بررسی وضعیت بیضه ها معاینه بالینی توسط متخصص اورولوژ صورت گیرد.
   ———————————–
   سلامت و تندرست باشید
   ———————————–

 3. NARGES گفت:

  سلام قبل از ازمایش هلیکوباکتر چه دارویی نباید مصرف کرد

  • ————
   با سلام
   ————
   بسیاری از داروها می توانند نتیجه این آزمایش را تغییر دهند. باید پزشک را در مورد هر نوع دارویی که مصرف می کنید ( چه با نسخه چه بی نسخه ) مطلع سازید.
   • از مصرف داروهایی که حاوی بیسموت ( مثل پپتو بیسموت ) هستند، یک ماه قبل از انجام آزمایش خودداری کنید.
   • عدم مصرف داروهای مهار کننده پمپ پروتون ۲ هفته قبل از انجام آزمایش.
   • عدم مصرف داروهایی مثل پپسید، زانتاکس، اکسید و یا تاگامت ۲۴ ساعت قبل از انجام آزمایش.
   ———————————–
   سلامت و تندرست باشید
   ———————————–

 4. شکیبا گفت:

  با سلام
  همسرم توسط سگش گاز گرفته شده و بلافاصله به دکتر مراجعه کرده و براش واکسن هاری و کزاز زدن و باید دو جلسه دیگر هم واکسن رو بزنه با این حال ممکنه خطر بیماری هاری وجود داشته باشه؟؟؟الان بعد از گذشت ۱روز احساس گلودرد داره و دمای بدنش کمی بالاس ممکنه بخاطر واکسیناسیون باشه؟ نظر شما چیست؟ممنون میشم پاسخ بدید خیلی خیلی نگرانم

 5. محسن مهدی زاده گفت:

  بعضی از شبها با درد بسیار زیاد در زبانم بیدار میشم، انگار چیزی منو گزیده باشه، بعضی وقتها محلش مشخصه و پاره ای وقت نامعلوم. کمتر مواقع هم با خونریزی همراهه،ولی هم مطمئن هستم خودم گازش نگرفتم و باز مطمئن هستم جانوری در کار نیست. لطفاً راهنماییم کنید. دردش بی نهایت شدیده و تعدادش هم کم نیست سالی هفت هشت بار.
  ممنون

 6. محمد گفت:

  سلام خسته نباشید من یه مشکل دارم واقعا نمیدونم علتش چیه من موقع غذا خوردن یا آب خوردن نمیتوانم سریع غذا یا آب را قورت بدم باید چن ثانیه در دهانم بماند بعد قورت بدم چون موقعی که میخوام غذا و یا آب قورت بدم احساس میکنم میخواد بپره تو گلوم و خفه بشم و حتی چن بار گفتم شاید حساسیت از خودمه مستقم آب رو قورت دادم و واقعا گلوم پریده و سرفه کردم الان یه دو سالی هست تقریبا هرجند گاهی این از بین میره و راحت غذا میخورم ولی بعد یه مدت دوباره همچین میشم ینی باید یه جورایی صبر کنم بعد قورت بدم نمیدونم ولی غذا خوردن واسم سخت شده حتی گاهی اوقات دیگه نمیرم غذا بخورم چون واقعا میبینم زهرمارم میشه حتی وقتی میخوام آب بخورم با لیوان اون چیزی که تو دهنم میره دوباره مجبور میشم به لیوان برگردونم و دوبار بخورم تا یه فرصت بیاد که اون حالت بهم دست نده بعد قورت بدم البته بگم این اتفاق بعد یه مریضی شدید پیش اومد که گلوم خیلی چرک کرده بود وحتی خون هم میومد اون موقع یادم حتی آب دهنمو نمیتونستم قورت بدم من ۲۰ سالمه ببخشید طولانی شد ممنون میشم جواب بدید خداحافظ

  • ————
   با سلام
   ————
   مشکل شما زمینه عصبی و روانی داشته و تنها نیاز است با روان درمانی خود به روند عادی زندگی بازگردید.
   در صورتی که دچار مشکل در بلع می باشد به متخصص گوش، حلق و بینی مراجعه نمایید تا معاینه صورت پذیرد.
   ———————————–
   سلامت و تندرست باشید
   ———————————–

 7. فرزاد گفت:

  سلام خسته نباشید
  ببخشید میخواستم بدونم که بو کردن کلروفورم به مدت ۵ ثانیه باعث بیهوشی میشه یا ن؟
  چه عوارضی داره؟

  • ————
   با سلام
   ————
   کلروفرم مایعی است بی رنگ و غیر قابل اشتعال با بوی مخصوص می‏باشد و یک ماده اساسی برای بیهوشی از راه تنفسی است.
   کلروفرم یکی از خطرناک‏ترین هیدروکرین‏های کلردار فرار می‏باشد و تنفس، بلع و تماس آن با پوست زیان آور است و ممکن است سبب بیهوشی، فلج دستگاه تنفسی، توقف ضربان قلب و مرگ دیر رس به علت ضایعات کبدی و کلیوی شود.
   ———————————–
   سلامت و تندرست باشید
   ———————————–

 8. فرشته گفت:

  دختری هستم ۱۷ ساله . ۸ماه پیش ازدواج کردم. ولی چون عقد هستیم هیچ رابطه ای با شوهرم نداشتم و خیلی روابط حفاظت شده ای داشته ام از سال پیش تا حالا قائدگی های نامنظم داشتم یعنی هر ۱۵ روز یکبار قائده میشدم البته اضافه وزن هم دارم قائدگی های دردناک داشتم . آزمایش خون دادم پرولاکتینم ۱۲۵ تا بالا بود . خیلی نگرانم به نظر شما با دارو برطرف میشه و یا باید ام ار ای برم و اینکه این موضوع میتونه باعث ناباروری بشه . چکار کنم. خواهش میکنم سریع جوابمو بدین

  • ————
   با سلام
   ————
   هایپرپرولاکتینمی به وضعیتی گفته می‌شود که در آن میزان هورمون پرولاکتین در خون فرد بیشتر از حد طبیعی است.
   پرولاکتین بر روی عادت ماهیانه و بارداری تأثیر می‌گذارد. اگر میزان پرولاکتین بسیار بالا باشد؛ به دلیل احتمال ابتلا به تومور مغزی، خطرناک است و فرد باید به پزشک مغز و اعصاب مراجعه کرده و MRI انجام دهد. پرولاکتین بالا همچنین باعث ترشح پستان و اختلالات قاعدگی می‌شود.

   علل بالا بودن پرولاکتین :

   • فشار خون بالا (مانند مسدودکننده‌های کانال کلسیم و متیلدوپا)
   • افسردگی (داروهای تریسایکل و SSR)
   • زخم (آنتگونیست‌های H2)
   • سوزش سر دل و بیماری رفلاکس معده (متوکلوپیرامید)
   • درد (داروهای مشتق شده از اوپیوم)
   • مشکلات روانی بسیار جدی (داروهای ضد روانپریشی مانند‌هالوپیدرول)
   • علائم یائسگی (استروژن)
   • کم کاری تیروئید به این معنا که غده‌ی تیروئید به اندازه‌ی کافی هورمون تیروئید تولید نمی‌کند.
   • آسیب‌های دیواره‌ی قفسه سینه و یا هر بیماری که به قفسه سینه آسیب می‌زند، مانند زونا.
   • دیگر انواع تومور‌ها و بیماری‌هایی که به غده هیپوفیز آسیب می‌زنند و یا انجام پرتودرمانی برای از بین بردن تومور‌هایی که در نزدیکی هیپوفیز هستند.
   • بیماری‌های مزمن کلیه و کبد.
   توصیه می نماییم با مشورت و دستور پزشک زنان در صورت علل دار بودن بالا بودن پرولاکتین برای ام آر آی مراجعه نمایید.
   ———————————–
   سلامت و تندرست باشید
   ———————————–

 9. سلین گفت:

  سلام ایا ممکن است دختری ۶یا۷ساله ای مورد تجاوز قرار گرفته پرده بکارتش پاره شده باشد یا مشکلات دیگری برایش پیش بیاید؟

  • ————
   با سلام
   ————
   آسیب به دستگاه تناسلی کودک و همچنین مشکلات شدید روحی، روانی و اختلالات فوبیا، ترس و.. مشهود و نیاز است خردسال معاینه کامل توسط متخصص زنان و در صورت نیاز مشاوره خانواده و خردسال با روان شناس گردد.
   ———————————–
   سلامت و تندرست باشید
   ———————————–

دیدگاه خود را بیان کنید


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ثبت دامنه
هاست ارزان
طراحی سایت پزشکان