نمایش منوی کناری

مطرح کردن سوال پزشکی

توسط وب سایت پزشکی و سلامت بیوطب ۱۵/اردیبهشت/۱۳۹۳

سرد مزاجی در مردان

بدون نام

زناشویی و مسائل جنسی

با سلام و خسته نباشید خدمت پزشک محترم همسر من متاسفانه احساس میکنم به دیدن تصاویر و فیلمهای جنسی اعتیاد دارد اما رابطه جنسی اش ماهی یک بار شایدم کمتر باشد به نظر مشکل در کجاست.با سپاس فراوان از شما.

 • پنجشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۴ ۱۵:۲۱( 3 سال پیش)
 • وضعیت : بسته شده

وب سایت پزشکی و سلامت بیوطب

---------
با سلام
---------
ممکن است همسر شما به علت بر طرف نشدن نیازهای جنسی از سوی شما ، نسبت به شریک جنسی خود بی تفاوت و سرد شده و رو به ارضای نیاز های خود از طرقی مانند فیلم و.. آورده است.
لازم است از میان 15 علت سرد مزاجی مردان ، علل اصلی را مشخص و رفع نمایید تا به مرور زمان مشکل بر طرف گردد.

سرد كننده های جنسی مردان :

خانمهای عزیز از نحسی این 15 عمل بپرهیزید
1- زنهایی كه به گونه ای رفتار میكنند كه گویی از سكس و معاشقه خوششان نمی آید.
2- زنهایی كه هیچ وقت شروع كننده نیستند.
3- زنهایی كه نسبت به بدن مردها شناخت كافی ندارند.
4- زنهایی كه بار رسیدن به اوج نقطه جنسی را به مرد شان واگذار میكنند.
5- زنهایی كه در رخت خواب مثل پلیس رفتار میكنند
6- زنهایی كه مثل جسد در رختخواب بی حركت و بی عكس العمل میباشند.
7- زن هایی كه در رختخواب زیاد حرف میزنند.
8- زنهایی كه زیاد مراقب بهداشت و زیبایی خود نیستند
9- زنهایی كه خودشان از ظاهر و قیافه خود خوششان نمی آید و مرتبا خودشان را پایین می آورند و تحقیر میکنند
10- زنهایی كه بیش از اندازه به ظاهر و قیافه خودشان حساس اند.
11- زنهایی كه دوست ندارند معاشقه دریافت كنند.
12- زنهایی كه فقط به وضع مالی و اقتصادی مرد اهمیت میدهند.
13- زنهایی كه با استفاده از بدن و جنسیت خود مردها را بازی میدهند.
14- زن هایی كه مدام از نامزد یا همسر قبلی شان صحبت میكنند.
15- زن هایی كه به لحاظ جنسی خود انگیخته نیستند.

برخی از آقایان دچار سرد مزاجی درروابط جنسی هستند و برخی اوقات اصلا ازکلمات احساسی و عاطفی هم حرفی نمی زنند. برای این شوهرها درمانهای خانگی بسیارراحتی داریم که باهم میخوانیم
اگر اين روزها احساس مي‌كنيد شوهرتان مثل هميشه سرحال نيست و آنطور كه بايد و شايد از كلمات محبت‌آميز در صحبت‌هاي روزمره‌اش استفاده نمي‌كند دست به كار شويد و برايش معجون گياهي محبت تهيه كنيد. براي تهيه اين معجون گياهي كافي است يك قاشق چاي‌خوري پودر زنجبيل را در يك ليوان شير حل كنيد و آن را خنك برايش ببريد. به گفته درمانگران طب سنتي استفاده از زنجبيل در برنامه غذايي براي افراد سردمزاج به آنها كمك مي‌كند تا به مرور سردمزاجي‌شان را درمان كنند اما اين درمانگران تذكر مي‌دهند كه مصرف زنجبيل براي افراد گرم مزاج بايد با احتياط زيادي انجام شود چرا كه مصرف بيش از اندازه از گياهان و عرقيات دارويي با طبع گرم براي افرادي كه مزاج‌شان گرم است عوارضي به همراه دارد. پس اگر از طبع و مزاج‌ همسرتان مطمئن هستيد براي افزايش محبت و عاطفه‌اش يك ليوان معجون شيرزنجبيل تهيه كنيد و او را دعوت به نوشيدن اين معجون محبت كنيد.
احساس مي‌كنيد شوهرتان سردمزاج شده

1.اين ادويه را به برنامه غذايي‌اش اضافه كنيد

سردمزاجي از آن حالت‌هايي است كه ممكن است افراد مختلفي آن را تجربه كنند اگر شما هم به تازگي احساس كرديد كه همسرتان دچار سردمزاجي شده بيشتر از دارچين در برنامه‌غذايي‌تان استفاده كنيد. دارچين ازجمله گياهان دارويي است كه خواص درماني زيادي دارد و يكي از كاربردهاي آن بهبود و درمان سردمزاجي در مردان است. تنها بايد مراقب باشيد كه بيش از حد مجاز از دارچين استفاده نكنيد. دارچين هم ازجمله گياهان دارويي با طبع گرم است و به توصيه درمانگران طب سنتي نبايد در طول روز بيشتر از 4 گرم از آن مصرف كرد. بنابراين اگر مي‌خواهيد سردمزاجي همسرتان را كنترل و آن را برطرف كنيد، كافي است عصرها كه براي او چاي سرو مي‌كنيد يك عدد چوب دارچين درون چاي او بيندازيد يا برايش دمنوش دارچين تهيه كنيد.
مي‌خواهيد توجه او به شما بيشتر باشد
اين شربت را برايش خنك سرو كنيد
يكي از گياهان دارويي كه به طور همزمان مي‌تواند موجب نشاط و شادابي و بهبود سردمزاجي در مردان شود شربت زعفران است. براي تهيه اين شربت كافي است چند چوب زعفران را درون نصف ليوان عرق بهارنارنج بريزيد و نصف ليوان آب سرد به آن اضافه كنيد. به گفته درمانگران طب سنتي نوشيدن اين شربت در ميان‌وعده‌هاي عصرگاهي افرادي كه داراي مزاج سوداوي هستند توصيه شده است. علاوه بر اين تهيه چلوگوشت با زعفران فراوان نيز يكي از غذاهايي است كه مي‌تواند به تقويت انرژي مردان، افزايش نشاط و گرم‌مزاجي آنها كمك كند.
احساس مي‌كنيد خيلي زود خسته مي‌شود

2.این خوراكي‌ها را به رژيم غذايي‌ او اضافه كنيد

يكي از رايج‌ترين شكايت‌هايي كه اغلب خانم‌ها از همسران‌شان دارند خستگي‌هاي تمام‌نشدني آنها در طول هفته است. اگر شما هم احساس مي‌كنيد كه همسرتان مثل گذشته پرانرژي نيست و آنطور كه بايد و شايد وقتش را با شما نمي‌گذراند اين شيوه را تجربه كنيد. پيش از آنكه خستگي بر او غلبه كند رژيم‌غذايي او را تغيير دهيد و مصرف خوراكي‌هايي مثل گردو، نارگيل، كاكائو، خرما، كنجد و گوشت شتر را به برنامه‌ غذايي او اضافه كنيد و از مصرف غذاهايي كه طبع سرد دارند مثل ماهي، توت‌فرنگي، خيار، گوشت گاو و هندوانه تا مي‌توانيد پرهيز كنيد.
دوست‌ داريد شوهرتان رمانتيك‌تر باشد
رايحه‌درماني را دست‌كم نگيريد
در ميان شيوه‌هاي طبيعي درمان روشي وجود دارد كه از آن با عنوان رايحه‌درماني ياد مي‌شود. درمانگران اين شيوه درماني براي افزايش گرم‌مزاجي مردان از اسانس يا عصاره گل سرخ استفاده مي‌كنند. آنها بر اين باورند كه بوييدن عصاره گل سرخ و حمام كردن با آبي كه عصاره يا اسانس گل سرخ در آن وجود دارد موجب افزايش حس دوست‌داشتن، محبت و گرم‌مزاجي مردان و زنان مي‌شود. بنابراين اگر مدتي است احساس مي‌كنيد كه همسرتان دست از رمانتيك‌ بازي‌هاي سال‌هاي اول ازدواج برداشته، مي‌توانيد اين نسخه را امتحان كنيد. كافي است 3 تا 4 قطره از عصاره گل سرخ را روي يك دستمال نخي و تميز بچكانيد و آن را درون بوفه يا يك ظرف دكوري در هال قرار دهيد. به اين ترتيب همسرتان با استشمام بوي گل سرخ احساس بهتري خواهد كرد. علاوه بر اين مي‌توانید 10 تا 15 قطره از روغن گل سرخ را درون واني كه آب نيم‌ولرم در آن وجود دارد بريزيد و از همسرتان بخواهيد به مدت 20 تا 30 دقيقه در آن دراز بكشد.

3.مي‌خواهيد شوهرتان در مهماني تنها به شما فكر كند

اين عصاره را به يقه پيراهنش بماليد
اگر تصميم داريد براي آخر هفته به مهماني خانوادگي برويد و در اين مهماني قرار است اعضاي خانواده شوهر، خاله‌ها، عمه‌ها و دوستان او را ملاقات كنيد و نگران اين موضوع هستيد كه اين ملاقات‌ها حواس او را به كل از شما دور كند، مي‌توانيد از نسخه درمانگران عطردرماني در هندوستان استفاده كنيد. آنها در ميان شيوه‌ها و تدابير زندگي سالم روش‌هايي دارند كه از آن براي تمركز حواس زوجين به هم استفاده مي‌كنند. براي اين منظور كافي است يك تا 2 قطره از اسانس نارنج يا ليمو يا دارچين را به يقه لباس او بماليد. به گفته درمانگران عطردرماني در هندوستان اين شيوه كمك مي‌كند تا وي در طول مدت مهماني با استشمام رايحه خوش اين عصاره‌هاي گياهي تمركز بيشتري بر شما داشته باشد. نكته اساسي اين است كه براي اثرپذيري بيشتر اين تركيب‌هاي گياهي كافي است در طول هفته نيز از رايحه اين عصاره‌هاي گياهي در فضاي منزل استفاده كنيد.
فكر مي‌كنيد همسرتان كمتر هيجان‌زده مي‌شود
اين نسخه را تجربه كنيد
خستگي ناشي از كار و تنش‌هاي روزانه يكي از مهم‌ترين عواملي است كه موجب كاهش توان و انرژي مردان مي‌شود به طوري كه نمي‌توانند بعد از يك روز گرم كاري آنطور كه بايد و شايد براي اهل منزل وقت بگذارند و با هيجان و پرانرژي ساعت‌هايي را كنار همسر خود بگذرانند. براي پيشگيري از اين وضعيت و افزايش هيجان همسرتان مي‌توانيد از اين نسخه طلايي استفاده كنيد. تنها كافي است قطره رازيانه، قطره صندل سفيد و قطره گشنيز را با هم تركيب كنيد و 5 تا 10 قطره آن را درون تشت آب نيمه‌ولرم متمايل به سرد بريزيد و از همسرتان بخواهيد كه پس از بازگشت از سر كار پاهايش را درون اين آب پاشويه كند و آنها را ماساژ دهد. اين كار به او كمك مي‌كند تا انرژي و هيجان از دست رفته‌اش را احيا كند.
------------------------------------------------------------------------------------
سلامت و تندرست باشید
کادر پزشکی وب سایت جامع پزشکی و سلامت بیوطب
تخصصی ترین ، جامع ترین و معتبرترین وب سایت پزشکی و سلامت ایران
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
تذکر :
• پاسخ های ارائه شده تنها جنبه راهنمایی داشته و جایگزین تشخیص پزشک نمیگردند.
• وب سایت بیوطب در قبال عواقب پیش آمده هیچ گونه مسئولیتی را متقبل نخواهد بود.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 • جمعه ۸ خرداد ۱۳۹۴ ۱۴:۳۶( 3 سال پیش)


وب سایت بیوطب اولین وب سایت پزشکی و سلامت فارسی می باشد

که دارای قابلیت هوشمند پاسخگویی به سوالات پزشکی می باشد


مطرح کردن سوال پزشکی


شما از طریق سیستم هوشمند پرسش و پاسخ در این صفحه می توانید:

سوالات خویش را دقیق ، صریح و با ذکر تمامی جزئیات مورد نیاز مطرح نموده و کد رهگیری دریافت نمایید.

پاسخگویی به سوالات شما بر اساس نوبت بندی ارسال سوالات و در بازه زمانی مشخصی صورت می پذیرد.

 با رجوع به صفحه مطرح کردن سوال پزشکی در قسمت پیگیری سوالات ، کد رهگیری را به صورت کامل و صحیح با فرمت ارسالی وارد نموده و تامل نمایید تا پرسش شما در سیستم جستجو شده و پاسخ را دریافت نمایید.


توجه نمایید:

در جهت رعایت اصل امانت و به منظور حفظ حریم شخصی و مشخصات شما بیماران گرامی:

کلیه پاسخ ها با نام وب سایت جامع پزشکی و سلامت بیوطب قرار داده می شود

پاسخ سوالات توسط پزشکان بیوطب داده شده و توسط سیستم هوشمند سایت قرار داده می شود


نکات قابل توجه در رابطه با رسالت پاسخگویی به سوالات پزشکی در سایت پزشکی و سلامت بیوطب:

با توجه به حجم بالای سوالات و محدودیت بیوطب در بکار گیری پزشکان با سطح علمی فوق تخصص برای پاسخگویی به سوالات در هر یک از بخش های تخصصی ، بدیهی است پزشکان زمان پاسخگویی دقیق و جزئی به سوالات شما بیماران گرامی را ندارند لذا برترین مقالات عمومی در رابطه با بیماری شما عزیزان را از جهت راهنمایی مراحل کامل درمان و تشخیص از بانک مقالات بیوطب قرار می دهند.

پاسخ های ارائه شده هیچگاه جایگزین تشخیص و تجویز پزشک نمیگردد ، بنابر این اصل و با توجه به تصویب کادر مدیریتی بیوطب ، از تجویز دارو و ارائه جزئیات در تشخیص بیماری معذوریم.

با توجه به نیاز به ارائه توضیح دقیق در پاسخ به سوالات از ارائه پاسخ به سوالات در قسمت دیدگاه معذوریم.

با توجه به تعداد بالای سوالات در دریافت پاسخ سوال خود صبور باشید.

در صورت پاسخگویی به سوال از طریق پیامک رایگان به تلفن همراه شما اطلاع داده خواهد شد.

مهمترین سوالات مطرح شده با بیشترین تعداد پرسش در  هر یک از دسته ها برای عموم در بخش مشاوره پزشکی قرار داده شده است ؛ لذا از کلیه شما عزیزان خواهشمندیم قبل از مطرح کردن سوال خویش در سیستم پرسش و پاسخ ، بخش مشاوره پزشکی و مقالات پرسش و پاسخ را بازدید و در صورت اطمینان از عدم مطرح شدن سوال، پرسش خویش را با ذکر جزئیات کامل مطرح نموده و کد رهگیری پرسش را دریافت نمایید.

 شما کاربران گرامی می توانید در جهت پیگیری مراحل پاسخگویی به سوالات خویش یا ارتباط با بیوطب از طریق کانال تلگرامی بیوطب با ما در ارتباط باشید.


ما در مجموعه پزشکی و سلامت بیوطب جهت رفاه حال شما کاربران گرامی دست به اقدامی بی نظیر زده ایم :

در صورت پرسش سوال ، کد رهگیری به صورت مجزا و رایگان به تلفن همراه شما ارسال خواهد شد 

و زمانی که پاسخ سوالتان داده شود، از طریق ارسال پیامک رایگان به تلفن همراهتان اطلاع داده خواهـد شد


سلامت و تندرست باشید

مدیریت بیوطب     

وب سایت پزشکی و سلامت بیوطب

به جـامـع تـریـن وب سـایــت پـزشـکــی و سـلامـت بــه زبان فـارسـی خــوش آمـدیـد مقـالات تخصـصی و عـمـومـی پزشــکــی و سـلامـت مـوجــود در وب سـایت بیـوطـب و هـمـچـنـیـن پاسـخ هـای ارائــه شـده به ســوالات پزشکـی توســط متـخـصـصـیـن علم پزشکـی و سلامت صـورت می پذیـرد. همـراه با بیـوطب سـلـامـت و تندرسـت باشیـد
مشاهده مقالات
برچسب ها :

۱,۲۵۹ دیدگاه

 1. f گفت:

  باسلام.خانم بارداری هستم در سن ۲۶ سالگی که در سه ماهه اول بارداری دچار کاهش پلاکت خون شدم.آیا روش سنتی و بی خطر برای افزایش پلاکت و ثابت ماندن آن طی بارداری وجود داره؟

  • ————
   با سلام
   ————
   اگر تعداد پلاکت خون در دوران بارداری کمی پایین تر از حد نرمال باشد، تقریبا هیچ خطری شما و جنینتان را تهدید نمی کند. گرچه باید علت این مشکل بررسی شود.
   اگر تعداد پلاکت های خون بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون در هر میلی لیتر خون باشد شما با کاهش پلاکت خون مواجه هستید.
   اگر تعداد پلاکت ها بسیار کم است، ممکن است شما در طی زایمان طبیعی ، سزارین و حتی پس از تولد نوزادتان دچار خونریزی بیشتری شوید. اگر تعداد پلاکت های خونتان از ۱۰۰ پایین تر باشد باید آزمایش های تکمیلی جهت تعیین علت تجویز شود.
   • هر نوع درمان در دوران بارداری نیازمند تشخیص علت در وهله اول و پس از آن استفاده از روش های بی خطر با مشورت پزشک معالج می باشد.
   ———————————–
   سلامت و تندرست باشید
   ———————————–

 2. sina saeedi گفت:

  سلام خسته نباشید
  من نزدیکه ۴ یا ۵ ساله دقیق یادم نیست از کى بوده
  ولى همین حدوده که بیضه چپم حالت هیدروکسل داره و
  خود بیضه کوچیک تر از بیضه سمت راسته گاهى وقتا هم
  جمع میشه به درون شکم بعد دوباره بر میگرده به کیسه بیضه
  این اواخر درد هم داره که حالت سوزشه و حس میکنم که درش
  تا شکم هم هست میخواستم ببینم باید چکار کنم و راه درمانش چیه
  به دکتر هم مراجعه تابحال
  نکردم تا بحال

  • ————
   با سلام
   ————
   هیدروسل عبارت است از تجمع بیش از حد طبیعی ترشحات آبکی در فضای محدود اطراف بیضه که در ظاهر بصورت بزرگ شدن بیضه ظاهر میگردد.
   نیاز است جهت بررسی وضعیت بیضه ها معاینه بالینی توسط متخصص اورولوژ صورت گیرد.
   ———————————–
   سلامت و تندرست باشید
   ———————————–

 3. NARGES گفت:

  سلام قبل از ازمایش هلیکوباکتر چه دارویی نباید مصرف کرد

  • ————
   با سلام
   ————
   بسیاری از داروها می توانند نتیجه این آزمایش را تغییر دهند. باید پزشک را در مورد هر نوع دارویی که مصرف می کنید ( چه با نسخه چه بی نسخه ) مطلع سازید.
   • از مصرف داروهایی که حاوی بیسموت ( مثل پپتو بیسموت ) هستند، یک ماه قبل از انجام آزمایش خودداری کنید.
   • عدم مصرف داروهای مهار کننده پمپ پروتون ۲ هفته قبل از انجام آزمایش.
   • عدم مصرف داروهایی مثل پپسید، زانتاکس، اکسید و یا تاگامت ۲۴ ساعت قبل از انجام آزمایش.
   ———————————–
   سلامت و تندرست باشید
   ———————————–

 4. شکیبا گفت:

  با سلام
  همسرم توسط سگش گاز گرفته شده و بلافاصله به دکتر مراجعه کرده و براش واکسن هاری و کزاز زدن و باید دو جلسه دیگر هم واکسن رو بزنه با این حال ممکنه خطر بیماری هاری وجود داشته باشه؟؟؟الان بعد از گذشت ۱روز احساس گلودرد داره و دمای بدنش کمی بالاس ممکنه بخاطر واکسیناسیون باشه؟ نظر شما چیست؟ممنون میشم پاسخ بدید خیلی خیلی نگرانم

 5. محسن مهدی زاده گفت:

  بعضی از شبها با درد بسیار زیاد در زبانم بیدار میشم، انگار چیزی منو گزیده باشه، بعضی وقتها محلش مشخصه و پاره ای وقت نامعلوم. کمتر مواقع هم با خونریزی همراهه،ولی هم مطمئن هستم خودم گازش نگرفتم و باز مطمئن هستم جانوری در کار نیست. لطفاً راهنماییم کنید. دردش بی نهایت شدیده و تعدادش هم کم نیست سالی هفت هشت بار.
  ممنون

 6. محمد گفت:

  سلام خسته نباشید من یه مشکل دارم واقعا نمیدونم علتش چیه من موقع غذا خوردن یا آب خوردن نمیتوانم سریع غذا یا آب را قورت بدم باید چن ثانیه در دهانم بماند بعد قورت بدم چون موقعی که میخوام غذا و یا آب قورت بدم احساس میکنم میخواد بپره تو گلوم و خفه بشم و حتی چن بار گفتم شاید حساسیت از خودمه مستقم آب رو قورت دادم و واقعا گلوم پریده و سرفه کردم الان یه دو سالی هست تقریبا هرجند گاهی این از بین میره و راحت غذا میخورم ولی بعد یه مدت دوباره همچین میشم ینی باید یه جورایی صبر کنم بعد قورت بدم نمیدونم ولی غذا خوردن واسم سخت شده حتی گاهی اوقات دیگه نمیرم غذا بخورم چون واقعا میبینم زهرمارم میشه حتی وقتی میخوام آب بخورم با لیوان اون چیزی که تو دهنم میره دوباره مجبور میشم به لیوان برگردونم و دوبار بخورم تا یه فرصت بیاد که اون حالت بهم دست نده بعد قورت بدم البته بگم این اتفاق بعد یه مریضی شدید پیش اومد که گلوم خیلی چرک کرده بود وحتی خون هم میومد اون موقع یادم حتی آب دهنمو نمیتونستم قورت بدم من ۲۰ سالمه ببخشید طولانی شد ممنون میشم جواب بدید خداحافظ

  • ————
   با سلام
   ————
   مشکل شما زمینه عصبی و روانی داشته و تنها نیاز است با روان درمانی خود به روند عادی زندگی بازگردید.
   در صورتی که دچار مشکل در بلع می باشد به متخصص گوش، حلق و بینی مراجعه نمایید تا معاینه صورت پذیرد.
   ———————————–
   سلامت و تندرست باشید
   ———————————–

 7. فرزاد گفت:

  سلام خسته نباشید
  ببخشید میخواستم بدونم که بو کردن کلروفورم به مدت ۵ ثانیه باعث بیهوشی میشه یا ن؟
  چه عوارضی داره؟

  • ————
   با سلام
   ————
   کلروفرم مایعی است بی رنگ و غیر قابل اشتعال با بوی مخصوص می‏باشد و یک ماده اساسی برای بیهوشی از راه تنفسی است.
   کلروفرم یکی از خطرناک‏ترین هیدروکرین‏های کلردار فرار می‏باشد و تنفس، بلع و تماس آن با پوست زیان آور است و ممکن است سبب بیهوشی، فلج دستگاه تنفسی، توقف ضربان قلب و مرگ دیر رس به علت ضایعات کبدی و کلیوی شود.
   ———————————–
   سلامت و تندرست باشید
   ———————————–

 8. فرشته گفت:

  دختری هستم ۱۷ ساله . ۸ماه پیش ازدواج کردم. ولی چون عقد هستیم هیچ رابطه ای با شوهرم نداشتم و خیلی روابط حفاظت شده ای داشته ام از سال پیش تا حالا قائدگی های نامنظم داشتم یعنی هر ۱۵ روز یکبار قائده میشدم البته اضافه وزن هم دارم قائدگی های دردناک داشتم . آزمایش خون دادم پرولاکتینم ۱۲۵ تا بالا بود . خیلی نگرانم به نظر شما با دارو برطرف میشه و یا باید ام ار ای برم و اینکه این موضوع میتونه باعث ناباروری بشه . چکار کنم. خواهش میکنم سریع جوابمو بدین

  • ————
   با سلام
   ————
   هایپرپرولاکتینمی به وضعیتی گفته می‌شود که در آن میزان هورمون پرولاکتین در خون فرد بیشتر از حد طبیعی است.
   پرولاکتین بر روی عادت ماهیانه و بارداری تأثیر می‌گذارد. اگر میزان پرولاکتین بسیار بالا باشد؛ به دلیل احتمال ابتلا به تومور مغزی، خطرناک است و فرد باید به پزشک مغز و اعصاب مراجعه کرده و MRI انجام دهد. پرولاکتین بالا همچنین باعث ترشح پستان و اختلالات قاعدگی می‌شود.

   علل بالا بودن پرولاکتین :

   • فشار خون بالا (مانند مسدودکننده‌های کانال کلسیم و متیلدوپا)
   • افسردگی (داروهای تریسایکل و SSR)
   • زخم (آنتگونیست‌های H2)
   • سوزش سر دل و بیماری رفلاکس معده (متوکلوپیرامید)
   • درد (داروهای مشتق شده از اوپیوم)
   • مشکلات روانی بسیار جدی (داروهای ضد روانپریشی مانند‌هالوپیدرول)
   • علائم یائسگی (استروژن)
   • کم کاری تیروئید به این معنا که غده‌ی تیروئید به اندازه‌ی کافی هورمون تیروئید تولید نمی‌کند.
   • آسیب‌های دیواره‌ی قفسه سینه و یا هر بیماری که به قفسه سینه آسیب می‌زند، مانند زونا.
   • دیگر انواع تومور‌ها و بیماری‌هایی که به غده هیپوفیز آسیب می‌زنند و یا انجام پرتودرمانی برای از بین بردن تومور‌هایی که در نزدیکی هیپوفیز هستند.
   • بیماری‌های مزمن کلیه و کبد.
   توصیه می نماییم با مشورت و دستور پزشک زنان در صورت علل دار بودن بالا بودن پرولاکتین برای ام آر آی مراجعه نمایید.
   ———————————–
   سلامت و تندرست باشید
   ———————————–

 9. سلین گفت:

  سلام ایا ممکن است دختری ۶یا۷ساله ای مورد تجاوز قرار گرفته پرده بکارتش پاره شده باشد یا مشکلات دیگری برایش پیش بیاید؟

  • ————
   با سلام
   ————
   آسیب به دستگاه تناسلی کودک و همچنین مشکلات شدید روحی، روانی و اختلالات فوبیا، ترس و.. مشهود و نیاز است خردسال معاینه کامل توسط متخصص زنان و در صورت نیاز مشاوره خانواده و خردسال با روان شناس گردد.
   ———————————–
   سلامت و تندرست باشید
   ———————————–

دیدگاه خود را بیان کنید


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ثبت دامنه
هاست ارزان
طراحی سایت پزشکان