نمایش منوی کناری

مطرح کردن سوال پزشکی

توسط وب سایت پزشکی و سلامت بیوطب ۱۵/اردیبهشت/۱۳۹۳

عوارض بارداری

بدون نام

زنان ، زایمان ، نازایی

خارش بر روی الت تناسلی-درد شدید کمر در شبها به حالت گرفتگی-دردشبانه عضلات روی الت تناسلی به خصوص زمانیکه به یکطرف خوابیدم و پاهام را از هم جدا می کنم -سوزش و درد در زیر عضلات باسن -در هنگام پیدا روی در و یا سوزش سمت چپ زیر شکم

 • دوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۳ ۱۹:۳۶( 3 سال پیش)
 • وضعیت : بسته شده

وب سایت پزشکی و سلامت بیوطب

با سلام

سرکار خانم شما باید پس از ذکر سوال عوارض خود را بیان نمایید؛
من متوجه سوال شما نشدم اما از روس حالت سوال پی به این بردم که شما در پی دانستن عوارض بارداری می باشید:

الف) ویار (Pica)
ویار به معنی تمایل فرد به خوردن مواد غیر مفیدی است که ارزش تغذیه‌ای کمی دارند یا به کل فاقد ارزش می‌باشند. این تمایلات ممکن است براساس اعتقادات محلی یا مذهبی و یا تغییر اشتها و ذایقه باشد.
● علت و عوارض ویار:
علت این امر چندان مشخص نیست ولی ممکن است به دلیل تغییرات هورمونی این دوران، کمبود آهن یا تغییرات خون در دوران بارداری باشد. برخی معتقدند کمبود یک مادهٔ مغذی ضروری (ویتامین یا مواد معدنی) سبب تمایل به خوردن مواد غیر مغذی حاوی این ماده می‌گردد. همچنین ممکن است مربوط به بیماری فیزیکی یا روانی باشد که زمینهٔ آن در فرد از قبل وجود داشته است. دریافت این مواد غیر مغذی بالقوه برای مادر و نوزاد خطرناک است و احتمال دارد در جذب مواد مغذی مداخله کند و منجر به کمبود آنها گردد. از طرف دیگر، احتمال دارد حاوی مواد سمی یا انگلی باشد و منجر به مسمومیت، عفونت یا مشکل روده‌ای گردد.
● چند نکته جهت حل معضل ویار:
۱) اندازه‌گیری آهن و هموگلوبین و برخی ویتامین‌ها و مواد معدنی لازم در خون
۲) جانشین کردن مواد غیر مغذی با خوراکی مثل آدمس که این کمک اغلب جنبه روانی دارد.
۳) آگاه کردن دیگران از تمایلات خود در این دوران که به جلوگیری از خوردن این مواد به شما کمک می‌کند.
ب) تهوع واستفراغ
تهوع و استفراغ نیز یکی از عوارض دوران بارداری است که عمدتاً در هفته‌های اول شایع است و تا هفته ۱۴ ـ ۱۲ معمولاً بهبودی حاصل می‌گردد. این حالت در اوایل صبح بیشتر است و به‌همین دلیل، به آن بیماری صبحگاهی (morning sickness) گفته می‌شود ولی ممکن است در بعضی افراد در بعداظهر نیز بروز کند.
● دلایل ایجاد تهوع و استفراغ:
دلایل ایجاد آن به‌طور دقیق مشخص نیست ولی احتمالاً یکی از دلایل تهوع، تغییرات هورمونی و استرس‌های این دوران و دلیل دیگر، حساسیت گوارشی بعضی خانم‌ها به تغییرات ناشی از حاملگی و همچنین کاهش قند خون می‌باشد. بعضی معتقدند کمبود ویتامین B نیز در ایجاد آن مؤثر است چون پس از مصرف مولتی ویتامین یا مکمل ویتامین B این حالت برطرف می‌شود و به‌طور کلی، خانم‌هائی که در اوایل بارداری یا در مرحله لقاح و پیش از آن این ویتامین‌ را مصرف می‌کردند کمتر به تهوع و استفراغ دچار می‌شوند.
● احتمال ایجاد تهوع و استفراغ در این خانم‌ها بیشتر است:
ـ در خانم‌ەائی که به صورت ارثی این مشکل در دوران بارداری شایع می‌باشد.
ـ در بارداری‌های دو چند قلوئی
ـ در افرادی که طی بارداری‌های قبلی سابقه این مشکل را داشتند
ـ در خانم‌هائی که سابقه سر درد میگرنی دارند
ـ خانم‌های بسیار جوان
ـ خانم‌هائی که اضافه وزن دارند
ـ افرادی که برای مدتی، قرض ضد بارداری مصرف می‌کنند (این مشکل از عوارض این دارو می‌باشد)
● آیا این تهوع و استفراغ‌ها جنین را تهدید می‌کند؟
تا زمانی که مادر مقدار از غذا را تحمل می‌کند و مایعات به اندازهٔ کافی مصرف می‌کند که جایگزین مایعات از دست رفته باشد، مشکلی جنین را تهدید نخواهد کرد، حتی اگر با کاهش وزن در اوایل بارداری همراه باشد، چون این کمبود وزن در ماه‌های بعد جبران می‌گردد.
● پیشنهاداتی برای کم کردن این مشکل:
ـ تعداد وعده‌های غذا زیادتر و حجم غذاها را کمتر کنید.
ـ مقداری نان یا بیسکویت کنار تخت قرار دهید تا قبل از برخاستن از تخت میل کنید.
ـ بین وعده‌های غذائی نه همراه آن، آب نوشیده شود.
ـ غذاهای چرب، سرخ شده و ادویه‌دار، کمتر مصرف کنید، چون در این دوران هضم، کندتر صورت می‌گیرد.
ـ معده خود را خالی نگذارید و از گرسنگی اجتناب کنید، چون با کاهش قند خون همراه می‌گردد و سبب تهوع می‌شود.
ـ غذاها را خیلی داغ مصرف نکنید، چون غذای داغ بوی بیشتری ایجاد می‌کند.
ـ گیاه زنجبیل و نعناع به رفع تهوع کمک می‌کند، می‌توانید آنها را در چای بریزید یا به صورت دم کرده استفاده کنید یا حتی بیسکوییت زنجبیل میل کنید.
ـ قبل از خواب، غذاهای پر پروتیین مثل تخم‌مرغ، گوشت و شیر میل کنید که در طی شب قند خونتان افت نکند.
ـ پیاده‌روی و ورزش ملایم بسیار کمک کننده است.
ـ ویتامین B۶ یکی از عوامل رفع تهوع می‌باشد که به صورت مکمل یا طبیعی آن (در موز، آووکادو، گوشت قرمز، ماهی و آجیل) می‌توانید مصرف کنید.
ـ تماشای تلویزیون و خروج از منزل به قصد دیدار یکی از دوستان که جنبه تفریحی و سرگرمی داشته باشد.
ج) مسمومیت بارداری
مسمومیت بارداری یکی دیگر از عوارض این دوران است که غالباً در سه ماه سوم عارض می‌گردد.
این مشکل گاهی اوقات خیلی بارز و آشکار نیست یعنی علایم و نشانه‌های آن شبیه مشکلات نرمال بارداری است. بنابراین ممکن است متوجه این مسمومیت نشوید و حتی وقتی پزشک به شما استراحت زیاد را پیشنهاد می‌کند، حس خوبی نداشته باشید چون تا این زمان خود را بیمار تلقی نمی‌کردید. بنابراین، ویزیت‌های ماهانه توسط پزشک را جدی بگیرید، چون خیلی از علایم مسمومیت در این ویزیت‌ها مشخص می‌گردد.
● علایم و توصیه‌ها:
▪ افزایش فشار خون:
چنانچه فشار خون شما در مدت شش ساعت دوبار چک شود و هر بار بالای mmkg ۴۰/۹۰ (میلی‌متر جیوه) باشد، جای شک دارد و ممکن است مشکل‌ساز باشد. بنابراین هر بار که به پزشک مراجعه می‌کنید فشار خونتان را بپرسید و با فشار قبلی مقایسه کنید.
● ادم یا تورم اندام‌ها:
آدم در نتیجه ذخیرهٔ آب اضافی می‌باشد و بیشتر در ناحیه صورت و دست‌ها بروز می‌کند. اگر تورم این قسمت‌ها خیلی بیشتر از حد باشد و با فشار انگشت روی این سطوح چند ثانیه طول بکشد تا به حالت اول برگدد، لازم است فرد توسط پزشک کنترل شود. سعی کنید هر روز: چند دقیقه پاها را بالا نگه دارید و برای طولانی مدت در حالت نشسته نباشید.
● وجود پروتیین در ادرار:
پروتیین یوری (Proteinuria) در نتیجه برگشت غیر طبیعی پروتیین به ادرار است که در اثر صدمه به تعدادی از رگ‌های خونی در کلیه ایجاد می‌وشد. لازم است در هر بار انجام آزمایشات دوره‌ای بارداری، پروتیین ادرار نیز کنترل شود. این آزمایش را می‌توانید در منزل نیز انجام دهید، اگر کاغذ مربوط به انجام این آزمایش در آخر، عدد ۱+ یا بیشتر را نشان داد حتماً به پزشک مراجعه کنید. در ضمن، رنگ زرد تیره برای ادرار معمولاً نشان دهندهٔ مشکل است، البته مواد خوراکی مثل نوشابه نیز ممکن است در تغییر رنگ ادرار مؤثر بوده باشند.
● افزایش وزن ناگهانی:
افزایش وزن بیش از ۱ کیلوگرم در هفته یا ۷۰۰/۲ کیلوگرم در ماه می‌تواند از علایم مسمومیت بارداری باشد و باید حتماً به پزشک مراجعه شود. در این دوران لازم است مادر، رژیم غذائی مناسب و کافی از نظر ویتامین و مواد معدنی و اسید فولیک داشته باشد و با دریافت میوه‌ها و سبزیجات تازه این مواد را تأمین کند. همچنین مایعات نیز باید به اندازه کافی مصرف شد. رژیم غذایی جهت کاهش وزن نداشته باشد و از دریافت افراطی نمک و همین‌طور مصرف الکل و کافیین زیاد و کشیدن سیگار و خوردن قرص‌های شادی‌آور (حتی از نوع گیاهی آن) خودداری نماید. یکی دیگر از نکات مهم در رژیم غذائی این دوران، دریافت پروتئین بالا است که این روش برای کسانی که مشکل کلیوی دارند توصیه نمی‌شود.
● سردرد
یکی دیگر از علایم مسمومیت بارداری، سردردهای ضربه‌ای (شبیه سردرد میگرنی) است. در این شرایط حتماً با پزشک خود مشورت کنید.
● اختلال در دید:
هر کدام از علایم ضعف دید، حساسیت چشم به نور چراغ و لکه‌لکه دیدن می‌تواند یا مربوط به مسمومیت بارداری باشد و یا مشکل مغزی و عصبی خاص دیگر که در هر حال باید جدی گرفته شود.
● سوزش سر دل:
یکی دیگر از مسمویت‌های این دوران، درد یا سوزش سر دل می‌باشد که معمولاً از زیر دنده‌های سمت راست حس می‌شود و ممکن است با سوزش قلب یا درد ناشی از ضربات وارده از طرف کودک اشتباه گرفته شود.
● درد پائین کمر:
این درد اغلب به عنوان یک شکایت معمول در بارداری تلقی می‌شود، ولی اگر به دفعات تکرار شود و با نشانه‌های دیگر مسمومیت همراه باشد، حتماً باید به پزشک مراجعه شود.
د) دیابت بارداری
دیابت بارداری که اغلب در هفته ۲۴ ـ ۲۰ بروز می‌کند در بین ۲ تا ۷ درصد زنان باردار شایع می‌باشد و نوزادان این مادران در معرض خطر سقط یا تولد نارس می‌باشند و اگر بارداری، کامل طی شود احتمالاً نوزادان درشتی متولد می‌شوند.
● روند ایجاد دیابت بارداری:
سیستم گوارش بدن بیشتر غذای خورده شده را به نوعی قند به ناگلوکز می‌شکند که از آن با کمک انسولین (هورمون مترشحه از لوزالمعده)، سوخت لازم برای سلول‌های بدن فراهم می‌شود. در این دوران، به‌دلیل ترشح بعضی هورمون‌ها که مقاومت انسولین را بالا می‌برند، گلوکز در خون باقی می‌ماند و در این حالت، بدن باید انسولین بیشتری تولید کند که گاهی این اتفاق در بدن بعضی خانم‌های باردار نمی‌افتد و قند خون آنها بالا می‌رود.
● علایم دیابت بارداری:
از علایم شایع این مشکل می‌توان به گرسنگی غیر طبیعی، تشنگی زیاد، خستگی بیش از حد و تکرر ادرار اشاره کرد، ولی از آنجا که این علایم می‌تواند از عوارض طبیعی بارداری نیز باشد و دیابت ممکن است بدون هیچ علامتی بروز کند، لازم است خانم‌های باردار در هفته ۲۴ بارداری، آزمایش قند را انجام دهند
● افراد زیر بیشتر در معرض خطر ابتلا به دیابت بارداری قرار دارند:
ـ خانم‌های باردار با اضافه وزن زیاد
ـ خانم‌هائی که سابقه ابتلا به دیابت را در خانواده خود دارند
ـ سن بارداری بالای ۲۵ سال
ـ سابقه تولد نوزاد درشت (وزن بیش از ۴ کیلوگرم)
ـ سابقه تولد نوزاد ناقص
ـ سابقه تولد نوزاد مرده (بدون دلیل)
ـ خانم‌هائی که سابقه فشار خون بالا دارند
ـ وجود قند در ادرار در ویزیت‌های دوره‌ای
نکته قابل توجه این است که بلافاصله پس از تولد، ممکن است قند خون نوزاد پائین بیاید، در نتیجه لازم است نوزاد با شیر مادر یا شیر خشک و یا حتی گلوکز وریدی (سرم قندی) تغذیه شود.
به محض تولد نوزاد، مشکل دیابت در مادر از بین می‌رود ولی این مادران ممکن است در سنین بالاتر مبتلا به دیابت نوع (۲) شوند، بنابراین لازم است هر ساله قند خونشان مورد آزمایش قرار گیرد.
● درمان دیابت بارداری
درمان و حل این مشکل مستلزم اجرای نکات زیر می‌باشد:
۱) اجرای برنامه غذائی صحیح
۲) چک کردن قند خون توسط خود شخص
۳) تنظیم دز دقیق انسولین خود و تزریق آن
۴) جلوگیری از افت قند خون
۵) داشتن برنامه مرتب ورزشی
چنانچه درمان دیابت شما با انسولین انجام می‌گردد به موارد زیر در انجام تمرینات ورزش دقت کنید:
۱) از خطرات کاهش قند خون آگاه باشید و همیشه یک نوع میان وعده شیرین همراه داشته باشید.
۲) بین وعده‌های غذائی اصلی حتماً از میان وعده استفاده کنید.
۳) اگر ورزش شما بعد از وعده غذائی است بعد از ورزش حتماً میان وعده میل کنید و اگر ۳ ـ ۲ ساعت بعد از غذا ورزش می‌کنید حتماً قبل از آن، یک میان وعده سبک مصرف کنید.
۴) ۱ واحد میوه برای یک فعالیت نیم ساعته و ۱ واحد میوه + ۱ واحد کربوهیدرات برای یک فعالیت یک ساعته قند خونتان را ثابت نگه می‌دارد.
۵) انسولین را در عضوی از بدن که هنگام ورزش کردن روی آن تمرکز دارید، تزریق نکنید.

تندرست باشید
کادر پزشکی بیوطب

 • دوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۳ ۲۰:۱۰( 3 سال پیش)


وب سایت بیوطب اولین وب سایت پزشکی و سلامت فارسی می باشد

که دارای قابلیت هوشمند پاسخگویی به سوالات پزشکی می باشد


مطرح کردن سوال پزشکی


شما از طریق سیستم هوشمند پرسش و پاسخ در این صفحه می توانید:

سوالات خویش را دقیق ، صریح و با ذکر تمامی جزئیات مورد نیاز مطرح نموده و کد رهگیری دریافت نمایید.

پاسخگویی به سوالات شما بر اساس نوبت بندی ارسال سوالات و در بازه زمانی مشخصی صورت می پذیرد.

 با رجوع به صفحه مطرح کردن سوال پزشکی در قسمت پیگیری سوالات ، کد رهگیری را به صورت کامل و صحیح با فرمت ارسالی وارد نموده و تامل نمایید تا پرسش شما در سیستم جستجو شده و پاسخ را دریافت نمایید.


توجه نمایید:

در جهت رعایت اصل امانت و به منظور حفظ حریم شخصی و مشخصات شما بیماران گرامی:

کلیه پاسخ ها با نام وب سایت جامع پزشکی و سلامت بیوطب قرار داده می شود

پاسخ سوالات توسط پزشکان بیوطب داده شده و توسط سیستم هوشمند سایت قرار داده می شود


نکات قابل توجه در رابطه با رسالت پاسخگویی به سوالات پزشکی در سایت پزشکی و سلامت بیوطب:

با توجه به حجم بالای سوالات و محدودیت بیوطب در بکار گیری پزشکان با سطح علمی فوق تخصص برای پاسخگویی به سوالات در هر یک از بخش های تخصصی ، بدیهی است پزشکان زمان پاسخگویی دقیق و جزئی به سوالات شما بیماران گرامی را ندارند لذا برترین مقالات عمومی در رابطه با بیماری شما عزیزان را از جهت راهنمایی مراحل کامل درمان و تشخیص از بانک مقالات بیوطب قرار می دهند.

پاسخ های ارائه شده هیچگاه جایگزین تشخیص و تجویز پزشک نمیگردد ، بنابر این اصل و با توجه به تصویب کادر مدیریتی بیوطب ، از تجویز دارو و ارائه جزئیات در تشخیص بیماری معذوریم.

با توجه به نیاز به ارائه توضیح دقیق در پاسخ به سوالات از ارائه پاسخ به سوالات در قسمت دیدگاه معذوریم.

با توجه به تعداد بالای سوالات در دریافت پاسخ سوال خود صبور باشید.

در صورت پاسخگویی به سوال از طریق پیامک رایگان به تلفن همراه شما اطلاع داده خواهد شد.

مهمترین سوالات مطرح شده با بیشترین تعداد پرسش در  هر یک از دسته ها برای عموم در بخش مشاوره پزشکی قرار داده شده است ؛ لذا از کلیه شما عزیزان خواهشمندیم قبل از مطرح کردن سوال خویش در سیستم پرسش و پاسخ ، بخش مشاوره پزشکی و مقالات پرسش و پاسخ را بازدید و در صورت اطمینان از عدم مطرح شدن سوال، پرسش خویش را با ذکر جزئیات کامل مطرح نموده و کد رهگیری پرسش را دریافت نمایید.

 شما کاربران گرامی می توانید در جهت پیگیری مراحل پاسخگویی به سوالات خویش یا ارتباط با بیوطب از طریق کانال تلگرامی بیوطب با ما در ارتباط باشید.


ما در مجموعه پزشکی و سلامت بیوطب جهت رفاه حال شما کاربران گرامی دست به اقدامی بی نظیر زده ایم :

در صورت پرسش سوال ، کد رهگیری به صورت مجزا و رایگان به تلفن همراه شما ارسال خواهد شد 

و زمانی که پاسخ سوالتان داده شود، از طریق ارسال پیامک رایگان به تلفن همراهتان اطلاع داده خواهـد شد


سلامت و تندرست باشید

مدیریت بیوطب     

وب سایت پزشکی و سلامت بیوطب

به جـامـع تـریـن وب سـایــت پـزشـکــی و سـلامـت بــه زبان فـارسـی خــوش آمـدیـد مقـالات تخصـصی و عـمـومـی پزشــکــی و سـلامـت مـوجــود در وب سـایت بیـوطـب و هـمـچـنـیـن پاسـخ هـای ارائــه شـده به ســوالات پزشکـی توســط متـخـصـصـیـن علم پزشکـی و سلامت صـورت می پذیـرد. همـراه با بیـوطب سـلـامـت و تندرسـت باشیـد
مشاهده مقالات
برچسب ها :

۱,۲۵۹ دیدگاه

 1. f گفت:

  باسلام.خانم بارداری هستم در سن ۲۶ سالگی که در سه ماهه اول بارداری دچار کاهش پلاکت خون شدم.آیا روش سنتی و بی خطر برای افزایش پلاکت و ثابت ماندن آن طی بارداری وجود داره؟

  • ————
   با سلام
   ————
   اگر تعداد پلاکت خون در دوران بارداری کمی پایین تر از حد نرمال باشد، تقریبا هیچ خطری شما و جنینتان را تهدید نمی کند. گرچه باید علت این مشکل بررسی شود.
   اگر تعداد پلاکت های خون بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون در هر میلی لیتر خون باشد شما با کاهش پلاکت خون مواجه هستید.
   اگر تعداد پلاکت ها بسیار کم است، ممکن است شما در طی زایمان طبیعی ، سزارین و حتی پس از تولد نوزادتان دچار خونریزی بیشتری شوید. اگر تعداد پلاکت های خونتان از ۱۰۰ پایین تر باشد باید آزمایش های تکمیلی جهت تعیین علت تجویز شود.
   • هر نوع درمان در دوران بارداری نیازمند تشخیص علت در وهله اول و پس از آن استفاده از روش های بی خطر با مشورت پزشک معالج می باشد.
   ———————————–
   سلامت و تندرست باشید
   ———————————–

 2. sina saeedi گفت:

  سلام خسته نباشید
  من نزدیکه ۴ یا ۵ ساله دقیق یادم نیست از کى بوده
  ولى همین حدوده که بیضه چپم حالت هیدروکسل داره و
  خود بیضه کوچیک تر از بیضه سمت راسته گاهى وقتا هم
  جمع میشه به درون شکم بعد دوباره بر میگرده به کیسه بیضه
  این اواخر درد هم داره که حالت سوزشه و حس میکنم که درش
  تا شکم هم هست میخواستم ببینم باید چکار کنم و راه درمانش چیه
  به دکتر هم مراجعه تابحال
  نکردم تا بحال

  • ————
   با سلام
   ————
   هیدروسل عبارت است از تجمع بیش از حد طبیعی ترشحات آبکی در فضای محدود اطراف بیضه که در ظاهر بصورت بزرگ شدن بیضه ظاهر میگردد.
   نیاز است جهت بررسی وضعیت بیضه ها معاینه بالینی توسط متخصص اورولوژ صورت گیرد.
   ———————————–
   سلامت و تندرست باشید
   ———————————–

 3. NARGES گفت:

  سلام قبل از ازمایش هلیکوباکتر چه دارویی نباید مصرف کرد

  • ————
   با سلام
   ————
   بسیاری از داروها می توانند نتیجه این آزمایش را تغییر دهند. باید پزشک را در مورد هر نوع دارویی که مصرف می کنید ( چه با نسخه چه بی نسخه ) مطلع سازید.
   • از مصرف داروهایی که حاوی بیسموت ( مثل پپتو بیسموت ) هستند، یک ماه قبل از انجام آزمایش خودداری کنید.
   • عدم مصرف داروهای مهار کننده پمپ پروتون ۲ هفته قبل از انجام آزمایش.
   • عدم مصرف داروهایی مثل پپسید، زانتاکس، اکسید و یا تاگامت ۲۴ ساعت قبل از انجام آزمایش.
   ———————————–
   سلامت و تندرست باشید
   ———————————–

 4. شکیبا گفت:

  با سلام
  همسرم توسط سگش گاز گرفته شده و بلافاصله به دکتر مراجعه کرده و براش واکسن هاری و کزاز زدن و باید دو جلسه دیگر هم واکسن رو بزنه با این حال ممکنه خطر بیماری هاری وجود داشته باشه؟؟؟الان بعد از گذشت ۱روز احساس گلودرد داره و دمای بدنش کمی بالاس ممکنه بخاطر واکسیناسیون باشه؟ نظر شما چیست؟ممنون میشم پاسخ بدید خیلی خیلی نگرانم

 5. محسن مهدی زاده گفت:

  بعضی از شبها با درد بسیار زیاد در زبانم بیدار میشم، انگار چیزی منو گزیده باشه، بعضی وقتها محلش مشخصه و پاره ای وقت نامعلوم. کمتر مواقع هم با خونریزی همراهه،ولی هم مطمئن هستم خودم گازش نگرفتم و باز مطمئن هستم جانوری در کار نیست. لطفاً راهنماییم کنید. دردش بی نهایت شدیده و تعدادش هم کم نیست سالی هفت هشت بار.
  ممنون

 6. محمد گفت:

  سلام خسته نباشید من یه مشکل دارم واقعا نمیدونم علتش چیه من موقع غذا خوردن یا آب خوردن نمیتوانم سریع غذا یا آب را قورت بدم باید چن ثانیه در دهانم بماند بعد قورت بدم چون موقعی که میخوام غذا و یا آب قورت بدم احساس میکنم میخواد بپره تو گلوم و خفه بشم و حتی چن بار گفتم شاید حساسیت از خودمه مستقم آب رو قورت دادم و واقعا گلوم پریده و سرفه کردم الان یه دو سالی هست تقریبا هرجند گاهی این از بین میره و راحت غذا میخورم ولی بعد یه مدت دوباره همچین میشم ینی باید یه جورایی صبر کنم بعد قورت بدم نمیدونم ولی غذا خوردن واسم سخت شده حتی گاهی اوقات دیگه نمیرم غذا بخورم چون واقعا میبینم زهرمارم میشه حتی وقتی میخوام آب بخورم با لیوان اون چیزی که تو دهنم میره دوباره مجبور میشم به لیوان برگردونم و دوبار بخورم تا یه فرصت بیاد که اون حالت بهم دست نده بعد قورت بدم البته بگم این اتفاق بعد یه مریضی شدید پیش اومد که گلوم خیلی چرک کرده بود وحتی خون هم میومد اون موقع یادم حتی آب دهنمو نمیتونستم قورت بدم من ۲۰ سالمه ببخشید طولانی شد ممنون میشم جواب بدید خداحافظ

  • ————
   با سلام
   ————
   مشکل شما زمینه عصبی و روانی داشته و تنها نیاز است با روان درمانی خود به روند عادی زندگی بازگردید.
   در صورتی که دچار مشکل در بلع می باشد به متخصص گوش، حلق و بینی مراجعه نمایید تا معاینه صورت پذیرد.
   ———————————–
   سلامت و تندرست باشید
   ———————————–

 7. فرزاد گفت:

  سلام خسته نباشید
  ببخشید میخواستم بدونم که بو کردن کلروفورم به مدت ۵ ثانیه باعث بیهوشی میشه یا ن؟
  چه عوارضی داره؟

  • ————
   با سلام
   ————
   کلروفرم مایعی است بی رنگ و غیر قابل اشتعال با بوی مخصوص می‏باشد و یک ماده اساسی برای بیهوشی از راه تنفسی است.
   کلروفرم یکی از خطرناک‏ترین هیدروکرین‏های کلردار فرار می‏باشد و تنفس، بلع و تماس آن با پوست زیان آور است و ممکن است سبب بیهوشی، فلج دستگاه تنفسی، توقف ضربان قلب و مرگ دیر رس به علت ضایعات کبدی و کلیوی شود.
   ———————————–
   سلامت و تندرست باشید
   ———————————–

 8. فرشته گفت:

  دختری هستم ۱۷ ساله . ۸ماه پیش ازدواج کردم. ولی چون عقد هستیم هیچ رابطه ای با شوهرم نداشتم و خیلی روابط حفاظت شده ای داشته ام از سال پیش تا حالا قائدگی های نامنظم داشتم یعنی هر ۱۵ روز یکبار قائده میشدم البته اضافه وزن هم دارم قائدگی های دردناک داشتم . آزمایش خون دادم پرولاکتینم ۱۲۵ تا بالا بود . خیلی نگرانم به نظر شما با دارو برطرف میشه و یا باید ام ار ای برم و اینکه این موضوع میتونه باعث ناباروری بشه . چکار کنم. خواهش میکنم سریع جوابمو بدین

  • ————
   با سلام
   ————
   هایپرپرولاکتینمی به وضعیتی گفته می‌شود که در آن میزان هورمون پرولاکتین در خون فرد بیشتر از حد طبیعی است.
   پرولاکتین بر روی عادت ماهیانه و بارداری تأثیر می‌گذارد. اگر میزان پرولاکتین بسیار بالا باشد؛ به دلیل احتمال ابتلا به تومور مغزی، خطرناک است و فرد باید به پزشک مغز و اعصاب مراجعه کرده و MRI انجام دهد. پرولاکتین بالا همچنین باعث ترشح پستان و اختلالات قاعدگی می‌شود.

   علل بالا بودن پرولاکتین :

   • فشار خون بالا (مانند مسدودکننده‌های کانال کلسیم و متیلدوپا)
   • افسردگی (داروهای تریسایکل و SSR)
   • زخم (آنتگونیست‌های H2)
   • سوزش سر دل و بیماری رفلاکس معده (متوکلوپیرامید)
   • درد (داروهای مشتق شده از اوپیوم)
   • مشکلات روانی بسیار جدی (داروهای ضد روانپریشی مانند‌هالوپیدرول)
   • علائم یائسگی (استروژن)
   • کم کاری تیروئید به این معنا که غده‌ی تیروئید به اندازه‌ی کافی هورمون تیروئید تولید نمی‌کند.
   • آسیب‌های دیواره‌ی قفسه سینه و یا هر بیماری که به قفسه سینه آسیب می‌زند، مانند زونا.
   • دیگر انواع تومور‌ها و بیماری‌هایی که به غده هیپوفیز آسیب می‌زنند و یا انجام پرتودرمانی برای از بین بردن تومور‌هایی که در نزدیکی هیپوفیز هستند.
   • بیماری‌های مزمن کلیه و کبد.
   توصیه می نماییم با مشورت و دستور پزشک زنان در صورت علل دار بودن بالا بودن پرولاکتین برای ام آر آی مراجعه نمایید.
   ———————————–
   سلامت و تندرست باشید
   ———————————–

 9. سلین گفت:

  سلام ایا ممکن است دختری ۶یا۷ساله ای مورد تجاوز قرار گرفته پرده بکارتش پاره شده باشد یا مشکلات دیگری برایش پیش بیاید؟

  • ————
   با سلام
   ————
   آسیب به دستگاه تناسلی کودک و همچنین مشکلات شدید روحی، روانی و اختلالات فوبیا، ترس و.. مشهود و نیاز است خردسال معاینه کامل توسط متخصص زنان و در صورت نیاز مشاوره خانواده و خردسال با روان شناس گردد.
   ———————————–
   سلامت و تندرست باشید
   ———————————–

دیدگاه خود را بیان کنید


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ثبت دامنه
هاست ارزان
طراحی سایت پزشکان