نمایش منوی کناری

جراحی زیبایی افتادگی پلک،روش

۲۴/مهر/۱۳۹۴ 5,307 بازدید
جراحی زیبایی افتادگی پلک،روش

افتادگی پلک

افتادگی پلک یکی از دلایل اصلی است که برخی افراد به خاطر آن عمل جراحی زیبایی پلک (بلفاروپلاستی) را برای برداشتن و سفت کردن پوست اضافی آن  برای دستیابی به یک ظاهر جوان تر و شاداب تر انجام می دهند. بلفاروپلاستی باعث سفت شدن پوست آویزان شده در اطراف چشم ها می شود و باعث می شود ظاهر فرد زیباتر و جوان تر به نظر برسد.

گاهی اوقات بلفاروپلاستی را می توان برای بهبود بینایی فرد با کم کردن مانع ایجاد شده در جلوی چشم ها به خاطر افزایش افتادگی پلک انجام داد. عمل جراحی بلفاروپلاستی می تواند باعث حذف پوست، عضلات و گاهی چربی اضافی بر روی پلک های بالا یا پایین شود. در برخی موارد، شما ممکن است نیاز به حذف پوست و نه عضلات پلک داشته باشید یا ممکن است نیاز باشد عمل جراحی بر روی هر دو پلک های بالا و پایین شما به صورت همزمان انجام شود.

عمل جراحی بلفاروپلاستی پلک بالا (که اغلب به نام لیفت چشم شناخته می شود) نباید با جراحی افتادگی پلک اشتباه گرفته شود. در این عمل  موقعیت پلک بالا با سفت کردن عضلات و تاندون مسئول نگه داشتن پلک در حالت عادی تثبیت می شود. عمل جراحی بلفاروپلاستی در اکثر مواقع می تواند باعث بالا رفتن اندک حاشیه پلک بالا در صورتی شود که سنگینی پوست اضافی در واقع منجر به پایین آمدن پلک بالا یا افتادگی آن شده باشد.

جراحی زیبایی افتادگی پلکانواع افتادگی پلک

جراحی زیبایی پلک یک عمل جراحی است که از نظر درمانی ضروری نمی باشد و فقط برای اهداف زیبایی انجام می شود. متاسفانه ممکن است پلک بالا و پایین شما به خاطر افزایش سن دچار افتادگی شده یا بطور قابل توجه شل شود. در این حالت معمولاً پوست پلک کشیده شده، عضلات آن ضعیف می شود و کیسه چربی ایجاد شده به خاطر متورم شدن آنها بیشتر به نظر می رسد. همچنین این موضوع می تواند ریشه ارثی در خانواده شما داشته باشد.

از نظر زیبایی، این شرایط می تواند باعث کاهش جذابیت کلی چشم ها و صورت شما شود و باعث شود شما ظاهر خسته یا پیر داشته باشید. در عمل برای رفع این مشکل می توان از انواع مختلف جراحی های زیبایی افتادگی پلک استفاده کرد. در اکثر مواقع از خدمات جراحان متخصص برای این نوع از عمل جراحی استفاده می شود. به هر حال، جراحان پلاستیک عمومی، جراحان دهان و آرواره، و جراحان گوش و حلق و بینی نیز می توانند عمل جراحی زیبایی برای بر طرف کردن مشکل افتادگی پلک را انجام دهند.

بلفاروپلاستی کارکردی

یک جراحی بلفاروپلاستی کارکردی (در مقابل جراحی بلفاروپلاستی با هدف زیبایی) در حقیقت یک عمل جراحی انجام شده بر روی پلک به دلایل بازیابی سلامتی فرد است. در اکثر موارد، بالا بردن ساختار چشم برای از بین بردن پوست اضافی پلک بالا در زمانی انجام می شود که افتادگی پلاک به میزانی باشد که منجر به ایجاد مشکل برای بینایی فرد و یا سایر مسائل مربوط به آن شده باشد.

یکی دیگر از مشکلات عملکرد، ایجاد مشکل مربوط به استفاده از عینک یا لنز های چشمی است که به واسطه افتادگی و شل شدن پلک بالا یا پایین ایجاد می شود. سایر مسائلی که به واسطه حفظ سلامتی فرد نیازمند جراحی عملکرد پلک است شامل موارد زیر می باشند:

سوزش ناشی از سایش بیشتر پوست پلک به یکدیگر.
ناراحتی پیشانی به خاطر عملکرد بیش از حد عضلاتی که پوست شل شده را در ناحیه پلک در جای خود نگه می دارند.
مشابه جراحی زیبایی افتادگی پلک، عمل جراحی بلفاروپلاستی به خاطر مشکلات ساختاری نیز دارای انواع مختلف و متفاوت است که با توجه به شرایط بیمار بر روی پلک انجام می شود. به هر حال، جراحان پلاستیک عمومی، جراحان گوش و حلق و بینی، و جراحان دهان و آرواره نیز می توانند در صورت لزوم عمل جراحی پلک را برای اهداف درمانی بر روی بیمار انجام دهند.

جراحی پتوز و افتادگی پلک

پتوز یک اصطلاح پزشکی است که برای افتادگی پلک بالا استفاده می شود. این مشکلی است که امکان مشاهده آن در یک چشم یا هر دو چشم بیمار وجود دارد. در صورتی که این عارضه از زمان تولد وجود داشته باشد به آن در اصطلاح پتوز مادرزادی گفته می شود. افتادگی پلک معمولاً زمانی اتفاق می افتد که لبه پلک بالا (حاشیه پلک) نسبت به حالت عادی دچار افتادگی شود.

زمانی که لبه پلک چشم بسیار پایین بیاید و بخشی از مردمک چشم را بپوشاند، می تواند دید بالای فرد را مسدود کند. در اکثر موارد، افتادگی پلک بالا به خاطر بالا رفتن سن فرد ایجاد می شود. در این حالت معمولاً، تاندون مسئول نگه داشتن پلک بالا کشیده شده و باعث ایجاد این عارضه در پلک فرد می شود. در این حالت با استفاده از جراحی ترمیمی پلک بالا کشیدگی تاندون پلک اصلاح و ترمیم می شود.

معمولاً افراد دچار مشکل افتادگی پلک، مشکل خود را هنگام عمل  آب مروارید یا سایر انواع عمل های جراحی چشم اصلاح می کنند، زیرا دستکاری پلک در طول یک عمل می تواند باعث ضعیف شدن عضلاتی شود که چشم فرد را باز نگه می دارند. ضربه و ایجاد آسیب نیز می توانند باعث شکل گیری مشکل  پلک شود. به هر حال عمل جراحی افتادگی پلک اغلب به همراه سایر عمل های  چشم انجام می شود.

بلفاروپلاستی و مراحل انجام آن

بلفاروپلاستی را می توان بر روی پلک بالا و پایین، یا هم زمان بر روی هر دو پلک فرد انجام داد. در طول عمل جراحی شکاف هایی بر روی خطوط پلک بالا یا زیر و پشت پلک پایین ایجاد می شود. به این ترتیب، شکاف های ایجاد شده پس از درمان فرد برای دیگران قابل مشاهده نیست. هنگامی که شما برای انجام عمل بلفاروپلاستی دراز می کشید، جراح شما محل هایی که در آنها پوست و چربی اضافه در پلک وجود دارد را مشخص کرده و آنها را بر می دارد. در این جراحی ممکن است بعضی از عضلات پلک نیز برداشته شوند.

این بافت ها با استفاده از ابزارهای جراحی همچون چاقوهای مخصوص، قیچی ، ابزارهای برش که از امواج رادیویی استفاده می کنند و گاهی اوقات لیزر برداشته می شوند. بخیه یا بافت چسبنده (چسب مخصوص) در ادامه به دقت برای هموار کردن و تنظیم مجدد ابرو و پلک مورد استفاده قرار می گیرند. در طول عمل ، جراح برای تصمیم گیری درباره مقدار مورد نیاز برای برداشتن پوست، عضله یا بافت چربی از قضاوت حرفه ای خود استفاده می کند و برای این کار از فاکتورهای ارزیابی انجام شده قبل از عمل جراحی همچون بررسی ساختار عضلات صورت، ساختار استخوانی و عدم تقارن ابرو استفاده می شود.

برای افراد مبتلا به خشکی چشم لازم است بخش های کوچکی از بافت پلک به منظور اجتناب از تماس زیاد چشم با هوا برداشته شود. در این حالت تماس بیشتر چشم بیمار با هوا می تواند باعث بدتر شدن عوارض بیماری فرد شود. جراح شما همچنین می تواند از لیزر دی اکسید کربن در عمل جراحی برای پوشاندن مجدد پوست و هموار کردن چروک های احتمالی پلک و ابرو استفاده کند. در شرایطی که ابرو نیز دچار افتادگی شده باشد، ممکن است نیاز به انجام عمل جراحی برای بالا بردن آن وجود داشته باشد. در این عمل که به آن لیفت ابرو گفته می شود، شکاف های لازم در پوست سر بیمار ایجاد شده و به این ترتیب پوست ابرو به سمت بالا کشیده می شود.

مراقبت های بعد از جراحی پلک

پس از عمل جراحی لیفت چشم، از پمادهای آنتی بیوتیک معمول در موضع عمل استفاده می شود. در این حالت معمولاً نیازی به استفاده از پچ ریکاوری دور چشم نیست. در اولین روز پس از عمل، شما باید از بسته های یخ در هر ساعتی که از خواب بیدار می شوید برای ۱۰ تا ۱۵ دقیقه در هر بار استفاده کنید. استفاده از یخ می تواند باعث کاهش ورم و پف صورت شود و کبودی موجود را حداقل کند. در روز دوم، از بسته های یخ هر چند ساعت یک بار برای مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه در هر بار استفاده کنید. پس از ۴۸ ساعت بهتر است از کمپرس آب گرم برای تسریع فرآیند درمانی مورد استفاده قرار گیرد.

دکتر چشم می تواند به شما درباره داروهای مسکن مورد نیاز برای مصرف توضیح دهد. بسیاری از افراد می توانند از مسکن ها و داروهای ضد درد معمول برای کاهش درد خود استفاده کنند. در این حالت معمولاً نیازی به مصرف مسکن های قوی نیست.

شما باید انتظار سطح مشخصی از ناراحتی را بلافاصله پس از عمل داشته باشید. اگر درد شما جدی است و تغییراتی در بینایی شما ایجاد شد، بلافاصله با مطب جراح خود تماس بگیرید. در طول دوره ریکاوری، ناحیه چشم شما دچار کبودی و قرمزی می شود. این عوارض بطور خاص در روزهای اول پس از عمل جراحی قابل مشاهده است. بخش سفید چشم شما (صلبیه چشم) نیز مکن است قرمز و خونی شود. برای درمان کامل این مشکل به چند هفته زمان نیاز است و در طول این دوره نباید از لوازم آرایشی استفاده شود. شما هنگامی می توانید از لنزهای چشمی خود استفاده کنید که ورم پلک به مقدار کافی کاهش پیدا کرده باشد تا به این ترتیب امکان استفاده راحت و بدون خطر لنز وجود داشته باشد. اگر شما از عینک استفاده می کنید، می توانید با دقت پس از عمل جراحی به استفاده از عینک خود ادامه دهید.

در اکثر مواقع بخیه های استفاده شده برای عمل جراحی به خودی خود ظرف مدت چهار تا هفت روز حل می شوند و نیازی به کشیدن بخیه ها وجود ندارد. اگر برای این عمل از بخیه های غیر قابل حل شدن استفاده شده باشد، جراح معمولاً یک هفته پس از عمل  این بخیه ها را می کشد.

اکثر افرادی که عمل جراحی افتادگی پلک را انجام می دهند از نتایج حاصل از این عمل راضی هستند. در این رابطه افرادی که به خاطر افتادگی بیش از حد پلک دچار مشکل بینایی شده اند، معمولاً در بینایی خود بهبود زیادی را مشاهده خواهند کرد و در حقیقت انجام این عمل می تواند کمک زیادی به رفع مشکل بینایی آنها نماید.

قیمت و هزینه جراحی افتادگی پلک

هزینه عمل جراحی بلفاروپلاستی با توجه به ناحیه یا منطقه ای که شما یا جراحتان در آن سکونت دارید، ابزارهایی که برای عمل جراحی شما استفاده می شود و میزان فعالیت های مورد نیاز برای اصلاح و ترمیم پلک شما متغیر و متفاوت می باشد.

نتیجه گیری جراحی افتادگی پلک

همانطور که مقاله مطالعه فرمودید جراحی  زیبایی و ترمیمی افتادگی پلک ، هم برای زیبایی انجام میشود و هم برای داشتن دید بهتر. از اینرو  بعد از مراجعه به کلینیک زیبایی ، جراح بعد از معاینه یکی از انواع جراحی را انتخاب کرده . بعد از عمل نیز باید تحت مراقبت باشید که  یک عمل رضایت بخش داشته باشید.

تندرست باشید   

کادر پزشکی بیوطب


گردآورنده: وب سایت پزشکی و سلامت بیوطب

وب سایت پزشکی و سلامت بیوطب

به جـامـع تـریـن وب سـایــت پـزشـکــی و سـلامـت بــه زبان فـارسـی خــوش آمـدیـد مقـالات تخصـصی و عـمـومـی پزشــکــی و سـلامـت مـوجــود در وب سـایت بیـوطـب و هـمـچـنـیـن پاسـخ هـای ارائــه شـده به ســوالات پزشکـی توســط متـخـصـصـیـن علم پزشکـی و سلامت صـورت می پذیـرد. همـراه با بیـوطب سـلـامـت و تندرسـت باشیـد
مشاهده مقالات


ارسال پرسش در این باره


سیستم پرسش و پاسخ

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری سوال مطرح شده و مشاهده آن لازم است کـد رهگیـری داده شـده را در ایـن قسمـت وارد نمایید

پیگیری سوال قبل

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش های پزشکی خود از پزشکان متخصص سایـت بیوطب می توانید از این قسمـت استفاده نمایید

ثبت سوال جدید

امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیار سیستم

پرسش و پاسخ های کاربران


1
گواتر و کم کاری تیروئید
مهم

سلام من با توجه به ازمایشاتی که انجام دادم معلوم شد که گواتر غیر طبیعی دارم میخواستم بدونم یعنی چی در ضمن به کم کاری تیرویید ربط داره چون تقریبا عوارض اونم رو هم دارم یعنی موی زاید تو صورت وسینه و چاقی ولی بقیه وندارم یعنی ریزش مو ندارم کلفتی صدا ندارم لرز ندارم میشه برام توضیح بدین در مورد دو بیماری ممنون. مشاهده پاسخ دکتر
2
راه کار تشخیص باکره بودن همسر
مهم

باسلام وخسته نباشید.
من چند وقت پیش با نامزدم ارتباط داشتم.به راحتی انگشتام تا ته فرو میرفت بدون هیچ مشکل ودردی.وشکل مهبلش هم مث اونیه که گفتید قبلا ارتباط داشته و بعد از نزدیکی هم هیچ خونی نبود یا جتی یذره درد از طرف اون.
توروخدا راهنماییم کنید.
یعنی اون قبلا با کسی رابطه داشته؟
مشاهده پاسخ دکتر
3
گوش درد
مهم

سلام
کتایون 29 ساله هستم از تهران و متاهل. حدودا چندین ماه هست که زمان خواب وقتی به پهلوی چپم می خوابم (در واقع روی گوش چپم می خوابم) وقتی می خوام بعد از مدتی بچرخم و جهتم رو جابه جا کنم به محض تکون دادن سرم گوش درد شدیدی می گیرم. و باید چند دقیقه صبر کنم تا دردش تموم بشه. دردش انقدر زیاده که هیچ حرکتی نمی کنم و برای چند دقیقه تحمل میکنم تا بتونم جهت خوابم رو عوض کنم. واقعا نمی دونم علتش چیه. در طول روز و یا وقتی به حالت های دیگه می خوابم هیچگونه درد و مورد خاصی ندارم. و خیلی برام عجیبه. این باعث شده که مجبور باشم هیچوقت روی پهلوی چپم نخوابم و گاهی خیلی سخته.
بسیار ممنون میشم اگر پاسخ مشکل من رو بدین.
مشاهده پاسخ دکتر
4
عدم نعوظ کامل آلت تناسلی
مهم

باسلام: حدود دوسال ضعف جنسي دارم درموقع رابطه جنسي نعوذ دارم الت من در هنگام ارتباط جنسي ميخوابد .ازمايش دادم اسپرم من ضعيف است البته بعد دوسال بامصرف داروباتجويزپزشگ داروهايي مثل كارنيتين ويتامين Eبهتر شدم تعداد اسپرم من زيادتر شده ولي بازم مشكل نعوذ دارم خواب رفتگي دير امدن اب مني دارم لطفا راهنمايي فرماييد.باتشگر مشاهده پاسخ دکتر
5
انتقال بیماری های مقاربتی
مهم

سلام خسته نباشید من دیروز با یک خانومی که هیچ شناختی ازش نداشتم سکس کردم . موقع سکس کاندومم پاره شد و منم بدونه کاندوم ادامه دادم.میخوام بدونم ایا احتمال انتقال چقدر می باشد؟ چه راهی برای پیشگیری توصیه میکنید. امکانش هست که انتقال پیدا نکنه؟؟ ممنون میشم کامل راهنماییم کنید مشاهده پاسخ دکتر
6
درد مجاری تناسلی و بیضه در هنگام نعوظ
مهم

سلام،من الآن چهارپنج سالی است که اینطوریم،شبها بعضی وقتها که حالت جنابت رخ میدهد،دردشدیدی درآلت تناسلی بوجود می آیدکه تایه ساعتی نمیگذاردبخوابم،همچنین بیضه سمت راستم هم بعضی وقتها یه کم درد وتاحدودی باد میکند،که دردبه صورت مزمن به داخل شکم وتاپشت لگن هم کشیده میشودوکم کم به ندرت خوب میشود،نمیدونم علتش چیه راهنماییم کنید؟ممنون مشاهده پاسخ دکتر
7
ریزش شدید مو
مهم

با سلام
خدا قوت
من حدود دو ماهی میشه که شدید موهام میریزه و بیشتر موهای که میریزه شکسته هستش یا پیاز مو نداره
اومدم شامپو صحت که استفاده میکردم دیگه استفاده نکردم بازم فایده نداشت یه مدت کلیر استفاده کردم یه مدت شامپو پاوه
دوباره برگشتم همون شامپو پاوه من تو قسمت جنوبی کشور زندگی میکنم 14 روز روی دریا البته بیشتر تو اتاقم خیلی کم بیرون میرم در حد 10 دقیقه
خودم فکر کردم بخاطر اینه که وقتی خونه هستم با موتور که میرم بیرون کلاه میزارم بخاطر گرما شاید همین تاثیر گذاشته البته اینم یه دو هفته ی هست که دیگه استفاده نمی کنم
پسرم 26 سالمه مجردم موهای خیلی معمولی دارم
ممنون میشم راهنمایی ام کنید
با تشکر یا علی
مشاهده پاسخ دکتر
8
رابطه جنسی کامل
مهم

با سلام
دختری 27 ساله هستم حدود 2 ساله که ازدواج کردم اما متاسفانه هنوز نتوانستنم با همسرم رابطه ی کاملی داشته باشم.
علتش هم فکر میکنم روانیه.
قبلا به کسی علاقه داشتم ولی به سرانجام نرسید!
چون حسی به همسرم ندارم نمیتونم رابطه ی جنسی داشته باشم باهاشون
لطفا راهنمایی کنید چه باید کنم؟!
تشکر
مشاهده پاسخ دکتر
9
افزایش قد
مهم

سلام خسته نباشید من علی 18 سال سن دارم با قد 178 من از زمان 16 سالگی تا به الان هیچ رشد قدی نداشته ام حتی دوستانم که از من کوتاه تر بودن الان از من بلندتر شده اند تو رو خدا کمکم کنید چگونه میتوانم این توقف رشد قدی را برطرف سازم و بلند تر شوم لطفا کمکم کنید مشاهده پاسخ دکتر
10
پریودی نامنظم
مهم

با سلام.دختری 17 ساله هستم.از ابتدای پریودی4سال پیش تا الان هیچ وقت پریودی منظم نداشتم"حدودا هر دوماه یک بار"یک سال پیش کیست داشتم که با دارو طی سه ماه کیست رفع شد,اما باز هم پریودیم نامنظمه.ترشحات زیادی دارم که گاه مانند سفیده تخم مرغ و گاهی سفید وسفت هستند.و در صورتی که لباس زیر خود را در عوض کنم حتی گلو درد هم می گیرم.آیا امکام عفونت یا نا باروری دارم؟شاخص تده ی بدنیم26.5 و دارای اضافه وزن هستم.ممنونم. مشاهده پاسخ دکتر
« قبلی 1 2 3 4 5 6 7 ... 101 بعدی »

دیدگاه خود را بیان کنید


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ثبت دامنه
هاست ارزان
طراحی سایت پزشکان