نمایش منوی کناری

عمل جراحی زیبایی چانه،روش

۲۲/مهر/۱۳۹۴ 5,325 بازدید
عمل جراحی زیبایی چانه،روش

جراحی زیبایی چانه یک انتخاب ایده آل برای افرادی است که احساس می کنند چانه آنها ظاهر مطلوب در مقایسه با سایر اعضای صورت آنها ندارد. این عمل جراحی در بین مردان و زنان رایج است و برای انجام آنها می توان از روش های ایمپلنت برای بهبود ظاهر چانه یا اصلاح آن استفاده کرد. علاوه بر این می توان از طریق عمل جراحی کاهش اندازه چانه، ظاهر مناسب را در اختیار افرادی قرار داد که علاقمند هستند فک آنها در صورتشان کمتر به چشم بیاید.

عمل جراحی زیبایی چانه

جراحی زیبایی چانه می تواند باعث افزایش تناسب این عضو در بین سایر اعضای صورت شود و در حقیقت اعضای صورت شما را متوازن نماید. یک چانه ضعیف می تواند باعث شود گردن فرد گوشتالو به نظر برسد. وجود این چانه می تواند باعث شود اندازه یک بینی عادی برجسته شود و در صورتی که فرد بینی بزرگ داشته باشد، بینی بیش از مقدار واقعی آن بزرگ به نظر خواهد رسید. جراحی زیبایی چانه با استفاده از ایمپلنت چانه می تواند اعضای صورت را متوازن کرده و ساختار کلی صورت را با یکدیگر هماهنگ کند. استفاده از ایمپلنت چانه بطور گسترده از سایر انواع عمل های جراحی پیشی گرفته و رواج زیادی پیدا کرده است. به این ترتیب این روش یک راهکار ایده آل برای افرادی محسوب می شود به که به دنبال تغییر اندازه و ظاهر چانه خود هستند. اگر شما مطمئن نیستید که دقیقاً ایمپلنت چانه چیست، یا اگر شما اطلاعات زیادی درباره محدوده قیمت این نوع جراحی ندارید، آشنا شدن با این نوع عمل جراحی می تواند اولین قدم با اهمیت در راستای بهبود ظاهر چانه از طریق انجام این عمل جراحی زیبایی باشد.

پزوتز چانه

جراحی زیبایی چانه می تواند بسیاری از منافع مربوط به زیبایی ظاهری را برای افراد به همراه داشته باشد. نامزدهای مناسب برای این عمل جراحی افرادی هستند که دارای یکی از مشکلات زیر می باشند:

• چانه عقب کشیده یا تو رفته

• چانه نوک تیز یا مربعی

• بینی برجسته

• گردن فربه و گوشتالو

عمل جراحی زیبایی چانه ظاهر فک بیمار را تغییر می دهد و به این ترتیب ظاهر یک بینی بزرگ را در صورت متوازن می کند. ایمپلنت چانه اغلب به همراه رینوپلاستی برای دستیابی به بالاترین نتایج زیبایی ممکن انجام می شود و علاوه بر این امکان انجام آن همراه با ایمپلنت گونه و بزرگ کردن لب برای ایجاد تناسب کلی بین اعضای صورت وجود دارد. عمل جراحی زیبایی چانه برای چه افرادی توصیه نمی شد:

• سطح سلامتی پایین و ضعیف داشته باشند

• انتظارات غیر منطقی درباره نتایج این عمل جراحی داشته باشند

• از داروی Accutane در شش ماه گذشته استفاده کرده باشند (این دارو می تواند بر رشد استخوان تاثیر گذارد و باعث ایجاد برآمدگی در محل زخم شود)

• از مشکلات قلبی یا فشار خون رنج ببرند

• از داروهای ضد انعقاد خون استفاده کرده باشند.

ظاهر ایمپلنت چانه به چه چیزی شبیه است؟

ظاهر ایمپلنت چانه بر اساس مواد اولیه استفاده شده برای تولید محصولات متفاوت است. ایمپلنت های چانه امروزی همچون GORE-TEX یا سیلیکون، دارای ظاهری هستند که اندکی شباهت با محافظ چانه پهن مورد استفاده در یک کلاه ایمنی ورزشی دارند. جراح ممکن است در ادامه این ایمپلنت را دستکاری کند تا به این ترتیب بتوان ظاهر مورد نظر بیمار را در چانه وی ایجاد کرد. هنگام استفاده از این روش، ایمپلنت چانه باید یک خط فک قوی و دارای ظاهر طبیعی را برای شما ایجاد کند. برخی جراحان پلاستیک می توانند نتایج حاصل از جراحی زیبایی چانه با استفاده از ایمپلنت را با استفاده از نرم افزارهای کامپیوتری شبیه سازی کنند و به این ترتیب می توان این امکان را فراهم کرد که بیماران ظاهر شبیه سازی شده خود بعد از جراحی زیبایی چانه را مشاهده کنند و بر این اساس برای انجام عمل جراحی تصمیم گیری نمایند.

جراحی بزرگ کردن چانه

در عمل جراحی بزرگ کردن چانه های عقب کشیده شده یا دارای تو رفتگی از ایمپلنت های چانه برای متصل کردن استخوان موجود در جلوی فک به زیر دندان استفاده می شود. در این حالت ایمپلنت مصنوعی در زیر پوست قرار می گیرد و به این ترتیب می تواند به چانه فرد یک ظاهر نیرومند و مناسب بدهد. این روش درمانی در نهایت یک ظاهر خوشایند و متناسب را که کاملاً طبیعی به نظر می رسد، در اختیار بیمار قرار می دهد. جراحی زیبایی بزرگ کردن چانه معمولاً به صورت سرپایی در مطب جراح انجام می شود، اما می توان این عمل را در یک بیمارستان نیز انجام داد. طول مدت این عمل بستگی به عوامل مختلف دارد، اما مدت زمان تقریبی آن بطور معمول از ۴۵ دقیقه تا یک ساعت و نیم است. در این حالت بسته به تشخیص جراح و ترجیح بیمار، ممکن است بی هوشی عمومی یا موضعی برای انجام عمل جراحی استفاده شود.
شکاف های مورد نیاز در طول عمل جراحی در قسمت زیر چانه یا داخل دهان بین لثه و لب پایین ایجاد می شوند. شکاف های ایجاد شده در داخل دهان به احتمال بیشتر باعث ایجاد باکتری در بدن می شوند، اما به این ترتیب هیچ علائمی از زخم و شکاف ایجاد شده پس از عمل باقی نمی ماند. هنگامی که شکاف های مورد نیاز ایجاد شوند، ایمپلنت چانه به داخل محل وارد می شود و در جلوی استخوان فک قرار می گیرد. جراح در ادامه مناسب بودن پروتز چانه از نظر توازن با سایر اعضای صورت را بررسی می کند و در صورت نیاز اصلاحات لازم را بر روی آن انجام می دهد تا به این ترتیب بتواند ظاهر مورد نظر بیمار را برای چانه وی ایجاد کند. هنگامی که این کار انجام شد، پروتز چانه در محل بخیه زده شده و عمل جراحی کامل می شود. معمولاً بخیه های موجود در داخل دهان پس از ۱۰ روز حل می شوند. در صورتی که برای جراحی زیبایی چانه از بخیه های خارجی استفاده شده باشد، معمولاً پس از طی دوره مشابه این بخیه ها نیز کشیده خواهند شد.

عوارض عمل جراحی زیبایی چانه

یکی از سوالاتی که اکثر مواقع درباره عمل جراحی پروتز چانه پرسیده می شود این است که: «آیا جراحی ایمپلنت چانه ایمن و بی خطر است؟» در موارد نادر، برخی عوارض را می توان در ارتباط با این عمل جراحی مشاهده کرد. کبودی و ورم ناشی از این عمل جراحی می تواند تا شش هفته پس از عمل وجود داشته باشد. عوارض مربوط به داروی بی هوشی نیز ممکن است برای بیمار وجود داشته باشد و معمولاً بر سیستم تنفسی فرد اثر می گذارد. سایر خطرهای احتمالی می تواند شامل تغییر شکل ایمپلنت چانه پس از جایگذاری آن باشد. به این ترتیب ممکن است نیاز به انجام عمل جراحی ترمیمی برای اصلاح ایمپلنت و قرار دادن آن در محل صحیح وجود داشته باشد. علاوه بر این، ایجاد عفونت نیز می تواند این عمل جراحی را با خطر مواجه کند. معمولاً این مشکل با استفاده از آنتی بیوتیک ها بطور موثر کنترل می شود. با توجه به اینکه جراحی زیبایی چانه می تواند بطور بالقوه به سلول های عصبی کوچک آسیب رساند، بی حسی لب و چانه یکی از عوارض جانبی احتمالی به خاطر استفاده از مواد بی حسی در عمل جراحی چانه است.

بعد از عمل جراحی ایمپلنت چانه

در طول دوره ریکاوری پس از این عمل، ممکن است از پماد یا بانداژ برای تمیز نگه داشتن محل جراحی و تثبیت ایمپلنت در محل مناسب آن در اوایل دوره ریکاوری بعد از عمل چانه استفاده شود. در این رابطه معمولاً به بیمار دستورالعمل های مشخص درباره چگونگی مراقبت از محل جراحی، داروهای مورد نیاز برای استفاده جهت جلوگیری از ایجاد عفونت، مسائل مربوط به مراقبت از محل جراحی یا نحوه حفظ سلامت عمومی، و نیز زمان بندی ملاقات با جراح پلاستیک داده می شود.

هزینه های عمل جراحی زیبایی چانه

این مبلغ شامل هزینه بی هوشی، داروهای مورد نیاز برای استفاده، کرایه اتاق عمل، و سایر هزینه های مربوط به عمل جراحی نیست.

تندرست باشید   

کادر پزشکی بیوطب


گردآورنده: وب سایت پزشکی و سلامت بیوطب

وب سایت پزشکی و سلامت بیوطب

به جـامـع تـریـن وب سـایــت پـزشـکــی و سـلامـت بــه زبان فـارسـی خــوش آمـدیـد مقـالات تخصـصی و عـمـومـی پزشــکــی و سـلامـت مـوجــود در وب سـایت بیـوطـب و هـمـچـنـیـن پاسـخ هـای ارائــه شـده به ســوالات پزشکـی توســط متـخـصـصـیـن علم پزشکـی و سلامت صـورت می پذیـرد. همـراه با بیـوطب سـلـامـت و تندرسـت باشیـد
مشاهده مقالات


ارسال پرسش در این باره


سیستم پرسش و پاسخ

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری سوال مطرح شده و مشاهده آن لازم است کـد رهگیـری داده شـده را در ایـن قسمـت وارد نمایید

پیگیری سوال قبل

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش های پزشکی خود از پزشکان متخصص سایـت بیوطب می توانید از این قسمـت استفاده نمایید

ثبت سوال جدید

امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیار سیستم

پرسش و پاسخ های کاربران


1
گواتر و کم کاری تیروئید
مهم

سلام من با توجه به ازمایشاتی که انجام دادم معلوم شد که گواتر غیر طبیعی دارم میخواستم بدونم یعنی چی در ضمن به کم کاری تیرویید ربط داره چون تقریبا عوارض اونم رو هم دارم یعنی موی زاید تو صورت وسینه و چاقی ولی بقیه وندارم یعنی ریزش مو ندارم کلفتی صدا ندارم لرز ندارم میشه برام توضیح بدین در مورد دو بیماری ممنون. مشاهده پاسخ دکتر
2
راه کار تشخیص باکره بودن همسر
مهم

باسلام وخسته نباشید.
من چند وقت پیش با نامزدم ارتباط داشتم.به راحتی انگشتام تا ته فرو میرفت بدون هیچ مشکل ودردی.وشکل مهبلش هم مث اونیه که گفتید قبلا ارتباط داشته و بعد از نزدیکی هم هیچ خونی نبود یا جتی یذره درد از طرف اون.
توروخدا راهنماییم کنید.
یعنی اون قبلا با کسی رابطه داشته؟
مشاهده پاسخ دکتر
3
گوش درد
مهم

سلام
کتایون 29 ساله هستم از تهران و متاهل. حدودا چندین ماه هست که زمان خواب وقتی به پهلوی چپم می خوابم (در واقع روی گوش چپم می خوابم) وقتی می خوام بعد از مدتی بچرخم و جهتم رو جابه جا کنم به محض تکون دادن سرم گوش درد شدیدی می گیرم. و باید چند دقیقه صبر کنم تا دردش تموم بشه. دردش انقدر زیاده که هیچ حرکتی نمی کنم و برای چند دقیقه تحمل میکنم تا بتونم جهت خوابم رو عوض کنم. واقعا نمی دونم علتش چیه. در طول روز و یا وقتی به حالت های دیگه می خوابم هیچگونه درد و مورد خاصی ندارم. و خیلی برام عجیبه. این باعث شده که مجبور باشم هیچوقت روی پهلوی چپم نخوابم و گاهی خیلی سخته.
بسیار ممنون میشم اگر پاسخ مشکل من رو بدین.
مشاهده پاسخ دکتر
4
عدم نعوظ کامل آلت تناسلی
مهم

باسلام: حدود دوسال ضعف جنسي دارم درموقع رابطه جنسي نعوذ دارم الت من در هنگام ارتباط جنسي ميخوابد .ازمايش دادم اسپرم من ضعيف است البته بعد دوسال بامصرف داروباتجويزپزشگ داروهايي مثل كارنيتين ويتامين Eبهتر شدم تعداد اسپرم من زيادتر شده ولي بازم مشكل نعوذ دارم خواب رفتگي دير امدن اب مني دارم لطفا راهنمايي فرماييد.باتشگر مشاهده پاسخ دکتر
5
انتقال بیماری های مقاربتی
مهم

سلام خسته نباشید من دیروز با یک خانومی که هیچ شناختی ازش نداشتم سکس کردم . موقع سکس کاندومم پاره شد و منم بدونه کاندوم ادامه دادم.میخوام بدونم ایا احتمال انتقال چقدر می باشد؟ چه راهی برای پیشگیری توصیه میکنید. امکانش هست که انتقال پیدا نکنه؟؟ ممنون میشم کامل راهنماییم کنید مشاهده پاسخ دکتر
6
درد مجاری تناسلی و بیضه در هنگام نعوظ
مهم

سلام،من الآن چهارپنج سالی است که اینطوریم،شبها بعضی وقتها که حالت جنابت رخ میدهد،دردشدیدی درآلت تناسلی بوجود می آیدکه تایه ساعتی نمیگذاردبخوابم،همچنین بیضه سمت راستم هم بعضی وقتها یه کم درد وتاحدودی باد میکند،که دردبه صورت مزمن به داخل شکم وتاپشت لگن هم کشیده میشودوکم کم به ندرت خوب میشود،نمیدونم علتش چیه راهنماییم کنید؟ممنون مشاهده پاسخ دکتر
7
ریزش شدید مو
مهم

با سلام
خدا قوت
من حدود دو ماهی میشه که شدید موهام میریزه و بیشتر موهای که میریزه شکسته هستش یا پیاز مو نداره
اومدم شامپو صحت که استفاده میکردم دیگه استفاده نکردم بازم فایده نداشت یه مدت کلیر استفاده کردم یه مدت شامپو پاوه
دوباره برگشتم همون شامپو پاوه من تو قسمت جنوبی کشور زندگی میکنم 14 روز روی دریا البته بیشتر تو اتاقم خیلی کم بیرون میرم در حد 10 دقیقه
خودم فکر کردم بخاطر اینه که وقتی خونه هستم با موتور که میرم بیرون کلاه میزارم بخاطر گرما شاید همین تاثیر گذاشته البته اینم یه دو هفته ی هست که دیگه استفاده نمی کنم
پسرم 26 سالمه مجردم موهای خیلی معمولی دارم
ممنون میشم راهنمایی ام کنید
با تشکر یا علی
مشاهده پاسخ دکتر
8
رابطه جنسی کامل
مهم

با سلام
دختری 27 ساله هستم حدود 2 ساله که ازدواج کردم اما متاسفانه هنوز نتوانستنم با همسرم رابطه ی کاملی داشته باشم.
علتش هم فکر میکنم روانیه.
قبلا به کسی علاقه داشتم ولی به سرانجام نرسید!
چون حسی به همسرم ندارم نمیتونم رابطه ی جنسی داشته باشم باهاشون
لطفا راهنمایی کنید چه باید کنم؟!
تشکر
مشاهده پاسخ دکتر
9
افزایش قد
مهم

سلام خسته نباشید من علی 18 سال سن دارم با قد 178 من از زمان 16 سالگی تا به الان هیچ رشد قدی نداشته ام حتی دوستانم که از من کوتاه تر بودن الان از من بلندتر شده اند تو رو خدا کمکم کنید چگونه میتوانم این توقف رشد قدی را برطرف سازم و بلند تر شوم لطفا کمکم کنید مشاهده پاسخ دکتر
10
پریودی نامنظم
مهم

با سلام.دختری 17 ساله هستم.از ابتدای پریودی4سال پیش تا الان هیچ وقت پریودی منظم نداشتم"حدودا هر دوماه یک بار"یک سال پیش کیست داشتم که با دارو طی سه ماه کیست رفع شد,اما باز هم پریودیم نامنظمه.ترشحات زیادی دارم که گاه مانند سفیده تخم مرغ و گاهی سفید وسفت هستند.و در صورتی که لباس زیر خود را در عوض کنم حتی گلو درد هم می گیرم.آیا امکام عفونت یا نا باروری دارم؟شاخص تده ی بدنیم26.5 و دارای اضافه وزن هستم.ممنونم. مشاهده پاسخ دکتر
« قبلی 1 2 3 4 5 6 7 ... 101 بعدی »

دیدگاه خود را بیان کنید


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ثبت دامنه
هاست ارزان
طراحی سایت پزشکان