نمایش منوی کناری

میکرودرم

۰۸/بهمن/۱۳۹۳ 4,397 بازدید
میکرودرم

میکرودرم یا ابریشن یک روش غیر تهاجمی جهت لایه برداری پوست است. با این روش لایه های فوقانی پوست توسط کریستالهای اکسید آلمینیوم برداشته میشوند
این روش ساده و سریع میتواند برای درمان علایم اولیه ناشی از پیری پوست بکار برده شود.
از میکرودرم می‌توان برای رفع جای جوش‌ها و همچنین در درمان جای آکنه و آبله‌مرغان نیز استفاده کرد. جوشگاه‌های زخم و اسکارها نباید زیاد عمیق باشد و اغلب بر حسب نوع اسکار (جای جوش) و محل و عمق آن به چند جلسه درمان هفتگی نیاز دارد.همچنین در ترمیم جوشگاه‌های سوختگی و در درمان چروک‌های سطحی و کم عمق پوست از این روش استفاده می شود.

گردآوری شده توسط مدیریت کل بیوطب :

میکرو درم ابرژن را میتوان علاوه بر صورت برای اصلاح ضایعات گردن بازوها و پشت دستها و نیز برای کسانی که پوستی تیره دارند و لایه برداری شیمیایی نمیتوانند انجام دهند بکار برد.
از مزایای انجام این روش این است که آمادگی قبلی خاصی نیاز نمیباشد و ضمن انجام ، درد و ناراحتی نداشته و نیازی به استفاده از بیهوشی یا بیحس کنندهای موضعی نیست و ظرف ۳ تا ۱۵ دقیقه انجام میشود و بعد از اتمام عمل نیاز به استراحت نداشته و شخص میتواند به سر کار خود مراجعه کند.
مهمترین مزیت میکرودرم ابرژن این است که این روش کاملا بی عارضه است.
میکرودرم با فواصل زمانی کوتاه قابل انجام است. در پوستها با رنگ مختلف و حتی بسیار تیره نیز میتوان از این روش درمانی استفاده کرد .حتی قبل از میهمانی ها میتوان با یک میکرودرم ملایم صاحب پوستی روشن و کشیده شد و بلافاصله در مجالس شرکت کرد.
با این دستگاه حساس و پیشرفته جریانی از کریستالهای ظریف اکسید آلمینیوم روی پوست باعث لایه برداری سریع میشود. ضمنا یک مکش روی پوست انجام میشود که باعث جمع شدن کریستالها از سطح پوست و همچنین بهتر شدن جربان خون به منطقه وفعال شدن سلولهای فیبروبلاست و نتیجتا ترمیم و طراوت پوست میگردد. در روشهای قدیمی که به درمابرژن معروف شده بود لایه برداری مستقیم با ابزاری مثل سمباده که دردناک و پر عارضه بود و گاهی منجر به ایجاد لک و تیرگی در پوست می شد.

• موارد استفاده :

رفع جای جوش :

فرورفتگی های ناشی از جوشهای قبلی و جای آکنه و جوش با میکرودرم قابل رفع است. طی جلسات لازم پوست صاف و کشیده میشود.

جوان سازی پوست :

از این روش در درمان چروکهای سطحی و کم عمق پوست میتوان استفاده کرد . چندین جلسه درمان در این مورد بکار میرود . فواصل درمان را بر حسب وضعیت بیمار میتوان تغیر داد و از هفته ای یک بار تا دو هفته یک بار فواصل را اضافه کرد.چروک های خیلی عمیق با این روش درمان نمیشوند ولی قوام کلی پوست پس از چند جلسه درمان بهتر خواهد شد و پوست شفاف تر و محکمتر میشود. چون در این روش سلیش پوست سطحی است جوشگاه و تغیر رنگ پوست دیده نمیشود. به همراه این روش از لیزرهای جوان سازی بدون زخم میتوان استفاده کرد که نتیجه درمان را خیلی بهتر میکند.

لک های پیری:

این لکها یا مربوط به آفتاب بوده یا در سنین بالا در پوست های روشن دیده میشود این لکها با میکرودرم ابریشن درمان میباشدکه پروسه درمان در این روش کاملا بدون عارضه می باشد.

لکهای حاملگی:

مهمترین اثر میکرودرم ابریشن کمرنگ یا محو کردن لکهای حاملگی است مخصوصا اگر همزمان با آن از داروهای لک بر استفاده شود. بررسی های اخیر که روی میکرودرم ابریشن انجام شده نشان دهنده افزایش ۲۰ برابری نفوذ ویتامین سی پس از یک جلسه درمان میباشد .این اثر میکرودرم در لکهائی که قبلا با درمان های ضد لک بهبود نیافته اند مشهود تر است.

درمان جوشهای (اسکار) آکنه و آبله مرغان :

جوشگاه های زخم و اسکارها نباید زیاد عمیق باشد و معمولا بر حسب نوع اسکار و محل و عمق آن به چندین جلسه درمان هفتگی نیاز دارد . در ترمیم جوشگاهای سوختگی نیز از این روش میتوان استفاده کرد.

کوچک کردن منافذ پوستی :

باز شدن منافذ پوست یکی از مشکلات عمده در خانمها وآقایان میباشد. یکی از راههای درمان این مشکل استفاده از میکرودرم ابریشن است. بعد از چند جلسه درمان بعلت بافت سازی و محکم تر شدن پوست منافذ پوستی نیز کوچک تر میشود.

درمان و بر طرف کردن تاتو یا خالکوبی :

یکی دیگر از کاربردهای این روش، درمان و برطرف کردن جای تاتو و خالکوبی است.خالکو بیهای سطحی پوست را میتوان با این روش درمان کرد یا از همراهی میکرودرم ابریشن با لیزر های خاص جهت پاک‌کردن تاتوهای بد رنگ شده یا بد فرم استفاده نمود.

تمیز کردن پوست و از بین بردن کومدونهای سر سیاه :

برای از بین بردن جوشهای سر سیاه که بسیهر شایع میباشد نیز میتوان از میکرودرم ابریشن استفاده کرد .کاهش جوشهای سر سیاه پوست به کم شدن ضایعات جوشهای غرور جوانی نیز کمک خواهد کرد.

درمان ترکهای پوستی :

در درمان ترکهای پوست در زمان حاملگی یا چاقی و بلوغ نیز میتوان از این روش استفاده نمود که البته خیلی خوب به درمان پاسخ نمیدهد.

درمان ضایعات در سایر نقاط بدن:

در درمان چروکهای ناحیه گردن وضایعات نواحی دیگر پوست بدن نیز از این روش میتوان سود جست.

روش انجام :

در ابتدا پوست تمیز میشود و از آرایش و چربی کاملا پاک میشود.
سپس به مدت لازم بر حسب نوع پوست و ضایعه آن که توسط پزشک و یا درمانگرتعیین میگردد سایش در جهات مختلف و روی قسمتهای مختلف انجام میشود.زمان لازم حدودا ۲۰-۳۰ دقیقه در صورت و ۲۰ دقیقه در گردن به طول می انجامد جهت ضایعات سطحی مانند کمدون ،کلاسما ، کک و مک یا جوانسازی سایش را فقط تا حد قرمزی مختصر پوست انجام داده و جهت ضایعات عمقی مانند اسکار آکنه ، آبله مرغان و یا چروکها سایش را تا درم پاپیلر و دیدن نقاط ریز خونریزی ادامه میدهیم .پس از خاتمه درمان صورت پاک و شسته میشود . یک کرم قابض (مثل اسید دوزنک یا کالامین) به محل مالیده میشود.به جز مصرف ضد افتاب مراقبت خاصی پس از درمان لازم نیست و این روش برای افرادی که کار میکنند مناسب میباشد. تعداد درمان برحسب تمایل بیمار قابل تغییر میباشد.

نکات مهم در خرید دستگاه میکرودرم ابریژن:

دستگاهای میکرودرم ابریژن دارای یک پمپ مکنده برای ایجاد خلاء میباشد که قلب دستگاه میباشد .به همین دلیل قدرت و نوع پمپ مکنده بسیار مهم میباشد. سیستمهای درم ابریژن بسته به نوع ابزار ساینده تقسیم بندی میشوند.

سیستمهای دیاموند یا الماسه وسیستم پودری عمده دستگاهائی میباشند که مورد استفاده قرار میگیرند.

سیستم دیاموند :

در سیستم های دیاموند یا الماسه عمل سایش توسط کشیدن پروبی با سطح پوشیده شده با مواد ساینده بر روی پوست صورت میگیرد. فشار منفی مکش تنها باعث تماس موثر پروب بر روی پوست میشود از آنجا که در زمان تماس پوست با پروب هوائی وارد دستگاه نمی شود پس دبیمکش تاثیری در عملیات ندارد. در هنگام خرید سیستم دیاموند به فشار مکش دستگاه توجه فرمائید. میزان فشار مکش حداکثر میبایست ۷۵ صدم بار باشد.

سیستم پودری :

در سیستم های پودری عمل سایش توسط پودر اکسید آلمینیوم که بر روی جریان هوا سوار شده و به سطح پوست برخورد میکند صورت میگیرد. بنابر این جریان هوا یا دبی پمپ کننده دستگاه نقش تعیین کننده ای در عمل درم ابریژن به روش پودری ایفا میکند. دبی ۳۰ تا ۵۰ لیتر بر دقیقه لازمه کار با دستگاه میباشد. پمپهای مکنده هوا عمل تولید خلا را انجام میدهند .

معمولا پمپهای مکش بر سه نوع روتاری یا چرخنده – دیافراگمی و سیلندر پیستونی استفاده میشود. پمپ دیافراگمی ارزانتر و سبکتر از این نوع میباشد. همچنین نیازی به روغن برای آببندی ندارد. در این نوع پمپ یک پیستون به کمک موتور حرکت داده میشود و در دو صفحه فلزی کوچک جریان هوا مانند شش انسان حبس یا ازاد میشود بطوری که در یک طرف فشار منفی و در طرف دیگر فشار مثبت ایجاد میشود.

چنانچه این صفحات فلزی که نقش دیافراگم را بازی میکنند خاصیت ارتجاعی خود را به خاطر کار زیاد یا ورود جسم خارجی مانند گرد و غبار از دست میدهند فشار مکش ایجاد شده توسط پمپ افت میکند لذا این پمپ ها را تنها برای استفاده در زمانهای کوتاه وشرایط محیطی تمیز میتوان استفاده کرد. پمپهای دیافراگمی را پمپ خشک نیز مینامند . به علت فشار ودبی کم پمپهای خشک معمولا از چند پمپ خشک به صورت موازی استفاده میشود.دیگر نوع پمپهای مکنده پمپهای روغنی یا روتاری میباشند. در پمپهای روتاری با چرخاندن یک بادامک درون یک استوانه میبایست توسط روغن و یا مایعات دیگر آب بندی شود. این نوع پمپ مکنده فشار مکش و طولعمر بسیار بیشتری نسبت به نوع دیافراگمی دارد ولی استفاده از آن در وسایل بدلیل پس دادن روغن منسوخ شده است.

در پمپهای سیلندر پیستونی یک یا دو پیستون بزرگ به کمک موتور حرکت داده میشود وتولید فشار یک نواخت و بدون افت کرده و طول عمر بسیار بیشتری نسبت به پمپهای دیگر دارد و بهدلیل استهلاک خیلی کم موتور با وجود قیمت بیشتر مقرون به صرفه است. به همین دلیل توصیه میگردد دستگاه درم ابریژن دارای پمپهای سیلندر پیستونی را انتخاب کنید.

سوال خیلی از کسانی که برای خرید دستگاههای درم ابریژن اقدام میکنند اینست که در این دستگاه ها فشار مکش مهم است یا دبی پمپ و کیوم؟

برای جواب به این سوال ابتدا باید نوع دستگاه را مشخص کرد. آیا این دستگاه از نوع پودری (اکسید آلومینیوم) است یا از نوع الماسه (دیاموند) میباشد؟

در دستگاه های پودر دبی نقش تعیین کننده در دستگاه دارد. اما در دستگاههای الماسه فشار منفی یا مکش برای دستگاه مهم میباشد. این موضوع به نحوه کار دستگاه بر میگردد. زیرا فشار مکش در حالت الماسه باعث تماس بین پوست و ابزار ساینده میشود وچون پس از تماس هوای کمی وارد دستگاه میشود پس دبی نقش مهمش در میزان سایش ندارد. هر چه فشار مکش بیشتر باشد پوست محکمتر به الماسه برخورد میکند.

تندرست باشید  

کادر پزشکی بیوطب


منبع : بیوطب

وب سایت پزشکی و سلامت بیوطب

به جـامـع تـریـن وب سـایــت پـزشـکــی و سـلامـت بــه زبان فـارسـی خــوش آمـدیـد مقـالات تخصـصی و عـمـومـی پزشــکــی و سـلامـت مـوجــود در وب سـایت بیـوطـب و هـمـچـنـیـن پاسـخ هـای ارائــه شـده به ســوالات پزشکـی توســط متـخـصـصـیـن علم پزشکـی و سلامت صـورت می پذیـرد. همـراه با بیـوطب سـلـامـت و تندرسـت باشیـد
مشاهده مقالات


ارسال پرسش در این باره


سیستم پرسش و پاسخ

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری سوال مطرح شده و مشاهده آن لازم است کـد رهگیـری داده شـده را در ایـن قسمـت وارد نمایید

پیگیری سوال قبل

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش های پزشکی خود از پزشکان متخصص سایـت بیوطب می توانید از این قسمـت استفاده نمایید

ثبت سوال جدید

امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیار سیستم

پرسش و پاسخ های کاربران


1
گواتر و کم کاری تیروئید
مهم

سلام من با توجه به ازمایشاتی که انجام دادم معلوم شد که گواتر غیر طبیعی دارم میخواستم بدونم یعنی چی در ضمن به کم کاری تیرویید ربط داره چون تقریبا عوارض اونم رو هم دارم یعنی موی زاید تو صورت وسینه و چاقی ولی بقیه وندارم یعنی ریزش مو ندارم کلفتی صدا ندارم لرز ندارم میشه برام توضیح بدین در مورد دو بیماری ممنون. مشاهده پاسخ دکتر
2
راه کار تشخیص باکره بودن همسر
مهم

باسلام وخسته نباشید.
من چند وقت پیش با نامزدم ارتباط داشتم.به راحتی انگشتام تا ته فرو میرفت بدون هیچ مشکل ودردی.وشکل مهبلش هم مث اونیه که گفتید قبلا ارتباط داشته و بعد از نزدیکی هم هیچ خونی نبود یا جتی یذره درد از طرف اون.
توروخدا راهنماییم کنید.
یعنی اون قبلا با کسی رابطه داشته؟
مشاهده پاسخ دکتر
3
گوش درد
مهم

سلام
کتایون 29 ساله هستم از تهران و متاهل. حدودا چندین ماه هست که زمان خواب وقتی به پهلوی چپم می خوابم (در واقع روی گوش چپم می خوابم) وقتی می خوام بعد از مدتی بچرخم و جهتم رو جابه جا کنم به محض تکون دادن سرم گوش درد شدیدی می گیرم. و باید چند دقیقه صبر کنم تا دردش تموم بشه. دردش انقدر زیاده که هیچ حرکتی نمی کنم و برای چند دقیقه تحمل میکنم تا بتونم جهت خوابم رو عوض کنم. واقعا نمی دونم علتش چیه. در طول روز و یا وقتی به حالت های دیگه می خوابم هیچگونه درد و مورد خاصی ندارم. و خیلی برام عجیبه. این باعث شده که مجبور باشم هیچوقت روی پهلوی چپم نخوابم و گاهی خیلی سخته.
بسیار ممنون میشم اگر پاسخ مشکل من رو بدین.
مشاهده پاسخ دکتر
4
عدم نعوظ کامل آلت تناسلی
مهم

باسلام: حدود دوسال ضعف جنسي دارم درموقع رابطه جنسي نعوذ دارم الت من در هنگام ارتباط جنسي ميخوابد .ازمايش دادم اسپرم من ضعيف است البته بعد دوسال بامصرف داروباتجويزپزشگ داروهايي مثل كارنيتين ويتامين Eبهتر شدم تعداد اسپرم من زيادتر شده ولي بازم مشكل نعوذ دارم خواب رفتگي دير امدن اب مني دارم لطفا راهنمايي فرماييد.باتشگر مشاهده پاسخ دکتر
5
انتقال بیماری های مقاربتی
مهم

سلام خسته نباشید من دیروز با یک خانومی که هیچ شناختی ازش نداشتم سکس کردم . موقع سکس کاندومم پاره شد و منم بدونه کاندوم ادامه دادم.میخوام بدونم ایا احتمال انتقال چقدر می باشد؟ چه راهی برای پیشگیری توصیه میکنید. امکانش هست که انتقال پیدا نکنه؟؟ ممنون میشم کامل راهنماییم کنید مشاهده پاسخ دکتر
6
درد مجاری تناسلی و بیضه در هنگام نعوظ
مهم

سلام،من الآن چهارپنج سالی است که اینطوریم،شبها بعضی وقتها که حالت جنابت رخ میدهد،دردشدیدی درآلت تناسلی بوجود می آیدکه تایه ساعتی نمیگذاردبخوابم،همچنین بیضه سمت راستم هم بعضی وقتها یه کم درد وتاحدودی باد میکند،که دردبه صورت مزمن به داخل شکم وتاپشت لگن هم کشیده میشودوکم کم به ندرت خوب میشود،نمیدونم علتش چیه راهنماییم کنید؟ممنون مشاهده پاسخ دکتر
7
ریزش شدید مو
مهم

با سلام
خدا قوت
من حدود دو ماهی میشه که شدید موهام میریزه و بیشتر موهای که میریزه شکسته هستش یا پیاز مو نداره
اومدم شامپو صحت که استفاده میکردم دیگه استفاده نکردم بازم فایده نداشت یه مدت کلیر استفاده کردم یه مدت شامپو پاوه
دوباره برگشتم همون شامپو پاوه من تو قسمت جنوبی کشور زندگی میکنم 14 روز روی دریا البته بیشتر تو اتاقم خیلی کم بیرون میرم در حد 10 دقیقه
خودم فکر کردم بخاطر اینه که وقتی خونه هستم با موتور که میرم بیرون کلاه میزارم بخاطر گرما شاید همین تاثیر گذاشته البته اینم یه دو هفته ی هست که دیگه استفاده نمی کنم
پسرم 26 سالمه مجردم موهای خیلی معمولی دارم
ممنون میشم راهنمایی ام کنید
با تشکر یا علی
مشاهده پاسخ دکتر
8
رابطه جنسی کامل
مهم

با سلام
دختری 27 ساله هستم حدود 2 ساله که ازدواج کردم اما متاسفانه هنوز نتوانستنم با همسرم رابطه ی کاملی داشته باشم.
علتش هم فکر میکنم روانیه.
قبلا به کسی علاقه داشتم ولی به سرانجام نرسید!
چون حسی به همسرم ندارم نمیتونم رابطه ی جنسی داشته باشم باهاشون
لطفا راهنمایی کنید چه باید کنم؟!
تشکر
مشاهده پاسخ دکتر
9
افزایش قد
مهم

سلام خسته نباشید من علی 18 سال سن دارم با قد 178 من از زمان 16 سالگی تا به الان هیچ رشد قدی نداشته ام حتی دوستانم که از من کوتاه تر بودن الان از من بلندتر شده اند تو رو خدا کمکم کنید چگونه میتوانم این توقف رشد قدی را برطرف سازم و بلند تر شوم لطفا کمکم کنید مشاهده پاسخ دکتر
10
پریودی نامنظم
مهم

با سلام.دختری 17 ساله هستم.از ابتدای پریودی4سال پیش تا الان هیچ وقت پریودی منظم نداشتم"حدودا هر دوماه یک بار"یک سال پیش کیست داشتم که با دارو طی سه ماه کیست رفع شد,اما باز هم پریودیم نامنظمه.ترشحات زیادی دارم که گاه مانند سفیده تخم مرغ و گاهی سفید وسفت هستند.و در صورتی که لباس زیر خود را در عوض کنم حتی گلو درد هم می گیرم.آیا امکام عفونت یا نا باروری دارم؟شاخص تده ی بدنیم26.5 و دارای اضافه وزن هستم.ممنونم. مشاهده پاسخ دکتر
« قبلی 1 2 3 4 5 6 7 ... 101 بعدی »

دیدگاه خود را بیان کنید


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ثبت دامنه
هاست ارزان
طراحی سایت پزشکان