نمایش منوی کناری

روش های پاک سازی انواع پوست و بدن

۰۸/فروردین/۱۳۹۴ 8,297 بازدید
روش های پاک سازی انواع پوست و بدن

در آغاز سال نو که خورشید با شدت بیشتری شروع به تابیدن می کند، ما هم شروع به پاک سازی محیط زندگی و ظاهری خود می نماییم. پاک ســازی درونی با تغییر فصل هم مهم اســت.

در گفتگو با متخصص پوست و مو بیوطب بخوانید:

بهار  فصل پاک سازی طبیعی است. وقتی هوا کمی گرم تر می شود، ارگانیسم بدن انسان به گونه ای است که وزن اضافی جمع شده در فصل زمستان که ما را در طی این فصل گرم می کند و سموم جمع شده به خاطر مصرف غذاهای سنگین در فصل زمستان را از بدن خارج می کند.
اگر این الگوی طبیعی را نشناســید و یا بدتر در برابر آن با مصرف غذاهای ســنگین مقاومــت کنید، باعث ایجــاد گرفتگی داخلی می شود، آلرژی های بهاری، کرختی، احتباس آب، سنگینی در اندام و اختلالات خلقی فصلی به این دلیل است. سموم و یا ازلحاظ آیورودایی آما، بر روی تمام جنبه های وجودی ما تأثیر می گذارد.
اگر متوجه شدید که زبان شما پوشش یا باردار شده اســت، یا با حرکت، مفاصل شما درد می گیرد، یا بینی شما بدون اینکه ســرماخورده باشید، گرفته است و حتی قوی ترین ضد عرق هم بوی بد بدن شما را کم نمی کند؛ بدن شما شدیدا به پاک سازی نیاز دارد. یک بدن سالم در حال استراحت در طی روز انرژی زیاد، سیستم هضم منظم و پوست درخشانی دارد.مهم نیسـت چقدر احساس گرفتگی می کنید، ایده ی گرسنگی کشیدن برای پاک سازی کمی ترسناک اســت. اگرچه سم زدایی بــا تنش همراه نیســت. همه ی آنچه نیاز دارید کــه انجام دهید، ساده سازی و حمایت از روند پاک سازی طبیعی است و ارگان های بدن مســئول آن است.یک رژیم تقویتی ساده بدون آلرژی، چای گیاهی به میزان فراوان، اســتراحت به میزان کافی و چند تمرین پاک سازی دیگر به بدن شما اجازه می دهد، شارژ شده و استراحت کند. در زیر چندین روش برای حمایت از عملکرد پاک سازی هر ارگان ارائه شده است.

پاک سازی بدن به روش آیورودایی:

هدف از رژیم پاک سازی کاهش بار کاری سیستم هاضمه با فراهم آوردن تغذیه ی ســهل الهضم اســت. انرژی مازاد به خاطر مصرف غذاهای سبک جذب بدنتان می شود تا عملیات ترمیم و پاک سازی بدن انجام گردد.

سبزی های تلخ برای سم زدایی بدن

اضافه کردن مقداری سبزی و ادویه جات تلخ به رژیم غذایی روزانه برای فعال کردن کبد مفید اســت. طعم تلخ به عنوان تقویت کننده ی هاضمه در سراســر دنیا شناخته شــده است.

گیاهان تلخ باعث ترشح بازتابی شیره ی معده شده و عضلات دستگاه گوارش را تقویت می کند. آن ها همچنین به سم زدایی با کمک به روند جذب مواد مغذی در کبد و فیلتر ناخالصی ها از جریان خون کمک  می کنند. امتحان کنید: زردچوبه، قاصدک، کوشــاد، خاکشــیر و چریش. قاصدک و خاکشیر به عنوان چای موردعلاقه ی من هستند.

شام سبک برای سم زدایی بدن

شــام ســبک برای یک برنامه ی سم زدایی بســیار ضروری است ازآنجایی که قدرت سیســتم هاضمه ی ما به طور قابل ملاحظه ای غروب ها کم می شود.

به مقدار زیاد مایعات بنوشید

برای تحریک ســم‌زدایی آب گرم به همراه کمی فلفل٬ یک چهارم لیمو٬ یک قاشق چای خوری عسل و چند قطره سرکه سیب بنوشید. این نوشیدنی با کمک به سیستم هاضمه ی بدن انرژی و سرزندگی شما را بالا می برد. زیره سیاه، گشــنیز، چای رازیانه خنک کننده و تسکین دهنده ی ذهن، سیستم هاضمه و دستگاه ادراری است.
یک چهارم قاشق چای خوری از هر ادویه را به ۲ فنجان آب اضافه کرده و بجوشانید و اجازه دهید خنک شود و بنوشید.

دفع کردن

برای از بین رفتن یبوســت یک مخلوط گیاهی بسیار مؤثر به نام تریفالا وجود دارد. تریفالا تونیک پاک ســازی روده اســت و ملین نیست. دیواره های روده را تقویت می کند و به عملکرد خوب کلون کمک می نماید. متون آیورودایی از تریفالا به عنوان سم زدا نام می برند. تریفالا سموم را از روده و بدن خارج می کند.

عرق کنید

برای افزایش اثر سم زدایی از سونا، اتاق بخار، حمام آب گرم و تعریق استفاده کنید. اکثر ورزشگاه ها ســونا و حمام بخار دارند که شما می توانید پس از ورزش از آن ها استفاده کنید.
اگر شما به آن ها دسترســی ندارید، هر شب قبل از خواب، حمام آب گرم با سولفات منیزیم، پودر زنجبیل و جوش شیرین بگیرید. یوگا کارکنید، بپرید، برقصید، هر کاری که قلب شــما را به تپش  می دارد، انجام دهید.

نفس بکشید

در یک جامعه ی پراسترس نفس های ما نیز سطحی می شوند. ریه های ما به ندرت فرصت پیدا می کنند که کاملا بازشوند و با هوای تازه پر شوند و از گازهای کهنه پاک گردند.
تنفس کامل نیازمند تمرین است. هرروز صبح چند دقیقه را به تنفس کامل اختصــاص دهید
دو برابر هــر دم، بازدم کنید؛ این روشــی عالی برای پاک سازی ریه ها و آرام سازی سیستم عصبی است.

تندرست باشید  

کادر پزشکی بیوطب


 منبع : WHO

 

وب سایت پزشکی و سلامت بیوطب

به جـامـع تـریـن وب سـایــت پـزشـکــی و سـلامـت بــه زبان فـارسـی خــوش آمـدیـد مقـالات تخصـصی و عـمـومـی پزشــکــی و سـلامـت مـوجــود در وب سـایت بیـوطـب و هـمـچـنـیـن پاسـخ هـای ارائــه شـده به ســوالات پزشکـی توســط متـخـصـصـیـن علم پزشکـی و سلامت صـورت می پذیـرد. همـراه با بیـوطب سـلـامـت و تندرسـت باشیـد
مشاهده مقالات


ارسال پرسش در این باره


سیستم پرسش و پاسخ

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری سوال مطرح شده و مشاهده آن لازم است کـد رهگیـری داده شـده را در ایـن قسمـت وارد نمایید

پیگیری سوال قبل

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش های پزشکی خود از پزشکان متخصص سایـت بیوطب می توانید از این قسمـت استفاده نمایید

ثبت سوال جدید

امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیار سیستم

پرسش و پاسخ های کاربران


1
گواتر و کم کاری تیروئید
مهم

سلام من با توجه به ازمایشاتی که انجام دادم معلوم شد که گواتر غیر طبیعی دارم میخواستم بدونم یعنی چی در ضمن به کم کاری تیرویید ربط داره چون تقریبا عوارض اونم رو هم دارم یعنی موی زاید تو صورت وسینه و چاقی ولی بقیه وندارم یعنی ریزش مو ندارم کلفتی صدا ندارم لرز ندارم میشه برام توضیح بدین در مورد دو بیماری ممنون. مشاهده پاسخ دکتر
2
راه کار تشخیص باکره بودن همسر
مهم

باسلام وخسته نباشید.
من چند وقت پیش با نامزدم ارتباط داشتم.به راحتی انگشتام تا ته فرو میرفت بدون هیچ مشکل ودردی.وشکل مهبلش هم مث اونیه که گفتید قبلا ارتباط داشته و بعد از نزدیکی هم هیچ خونی نبود یا جتی یذره درد از طرف اون.
توروخدا راهنماییم کنید.
یعنی اون قبلا با کسی رابطه داشته؟
مشاهده پاسخ دکتر
3
گوش درد
مهم

سلام
کتایون 29 ساله هستم از تهران و متاهل. حدودا چندین ماه هست که زمان خواب وقتی به پهلوی چپم می خوابم (در واقع روی گوش چپم می خوابم) وقتی می خوام بعد از مدتی بچرخم و جهتم رو جابه جا کنم به محض تکون دادن سرم گوش درد شدیدی می گیرم. و باید چند دقیقه صبر کنم تا دردش تموم بشه. دردش انقدر زیاده که هیچ حرکتی نمی کنم و برای چند دقیقه تحمل میکنم تا بتونم جهت خوابم رو عوض کنم. واقعا نمی دونم علتش چیه. در طول روز و یا وقتی به حالت های دیگه می خوابم هیچگونه درد و مورد خاصی ندارم. و خیلی برام عجیبه. این باعث شده که مجبور باشم هیچوقت روی پهلوی چپم نخوابم و گاهی خیلی سخته.
بسیار ممنون میشم اگر پاسخ مشکل من رو بدین.
مشاهده پاسخ دکتر
4
عدم نعوظ کامل آلت تناسلی
مهم

باسلام: حدود دوسال ضعف جنسي دارم درموقع رابطه جنسي نعوذ دارم الت من در هنگام ارتباط جنسي ميخوابد .ازمايش دادم اسپرم من ضعيف است البته بعد دوسال بامصرف داروباتجويزپزشگ داروهايي مثل كارنيتين ويتامين Eبهتر شدم تعداد اسپرم من زيادتر شده ولي بازم مشكل نعوذ دارم خواب رفتگي دير امدن اب مني دارم لطفا راهنمايي فرماييد.باتشگر مشاهده پاسخ دکتر
5
انتقال بیماری های مقاربتی
مهم

سلام خسته نباشید من دیروز با یک خانومی که هیچ شناختی ازش نداشتم سکس کردم . موقع سکس کاندومم پاره شد و منم بدونه کاندوم ادامه دادم.میخوام بدونم ایا احتمال انتقال چقدر می باشد؟ چه راهی برای پیشگیری توصیه میکنید. امکانش هست که انتقال پیدا نکنه؟؟ ممنون میشم کامل راهنماییم کنید مشاهده پاسخ دکتر
6
درد مجاری تناسلی و بیضه در هنگام نعوظ
مهم

سلام،من الآن چهارپنج سالی است که اینطوریم،شبها بعضی وقتها که حالت جنابت رخ میدهد،دردشدیدی درآلت تناسلی بوجود می آیدکه تایه ساعتی نمیگذاردبخوابم،همچنین بیضه سمت راستم هم بعضی وقتها یه کم درد وتاحدودی باد میکند،که دردبه صورت مزمن به داخل شکم وتاپشت لگن هم کشیده میشودوکم کم به ندرت خوب میشود،نمیدونم علتش چیه راهنماییم کنید؟ممنون مشاهده پاسخ دکتر
7
ریزش شدید مو
مهم

با سلام
خدا قوت
من حدود دو ماهی میشه که شدید موهام میریزه و بیشتر موهای که میریزه شکسته هستش یا پیاز مو نداره
اومدم شامپو صحت که استفاده میکردم دیگه استفاده نکردم بازم فایده نداشت یه مدت کلیر استفاده کردم یه مدت شامپو پاوه
دوباره برگشتم همون شامپو پاوه من تو قسمت جنوبی کشور زندگی میکنم 14 روز روی دریا البته بیشتر تو اتاقم خیلی کم بیرون میرم در حد 10 دقیقه
خودم فکر کردم بخاطر اینه که وقتی خونه هستم با موتور که میرم بیرون کلاه میزارم بخاطر گرما شاید همین تاثیر گذاشته البته اینم یه دو هفته ی هست که دیگه استفاده نمی کنم
پسرم 26 سالمه مجردم موهای خیلی معمولی دارم
ممنون میشم راهنمایی ام کنید
با تشکر یا علی
مشاهده پاسخ دکتر
8
رابطه جنسی کامل
مهم

با سلام
دختری 27 ساله هستم حدود 2 ساله که ازدواج کردم اما متاسفانه هنوز نتوانستنم با همسرم رابطه ی کاملی داشته باشم.
علتش هم فکر میکنم روانیه.
قبلا به کسی علاقه داشتم ولی به سرانجام نرسید!
چون حسی به همسرم ندارم نمیتونم رابطه ی جنسی داشته باشم باهاشون
لطفا راهنمایی کنید چه باید کنم؟!
تشکر
مشاهده پاسخ دکتر
9
افزایش قد
مهم

سلام خسته نباشید من علی 18 سال سن دارم با قد 178 من از زمان 16 سالگی تا به الان هیچ رشد قدی نداشته ام حتی دوستانم که از من کوتاه تر بودن الان از من بلندتر شده اند تو رو خدا کمکم کنید چگونه میتوانم این توقف رشد قدی را برطرف سازم و بلند تر شوم لطفا کمکم کنید مشاهده پاسخ دکتر
10
پریودی نامنظم
مهم

با سلام.دختری 17 ساله هستم.از ابتدای پریودی4سال پیش تا الان هیچ وقت پریودی منظم نداشتم"حدودا هر دوماه یک بار"یک سال پیش کیست داشتم که با دارو طی سه ماه کیست رفع شد,اما باز هم پریودیم نامنظمه.ترشحات زیادی دارم که گاه مانند سفیده تخم مرغ و گاهی سفید وسفت هستند.و در صورتی که لباس زیر خود را در عوض کنم حتی گلو درد هم می گیرم.آیا امکام عفونت یا نا باروری دارم؟شاخص تده ی بدنیم26.5 و دارای اضافه وزن هستم.ممنونم. مشاهده پاسخ دکتر
« قبلی 1 2 3 4 5 6 7 ... 101 بعدی »

دیدگاه خود را بیان کنید


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ثبت دامنه
هاست ارزان
طراحی سایت پزشکان