نمایش منوی کناری

آنچه در مورد ناخنک چشم نمیدانید

19/ژوئن/2014 9,164 بازدید
آنچه در مورد ناخنک چشم نمیدانید

بخوانید مطالبی در مورد ناخنک چشم و علائم ناخنک چشم .

در گفت و گو با متخصص چشم بیوطب بخوانید:

 ناخنک چشم بافتی اضافی در سفیدی چشم است که در صورت بزرگ شدن روی قرنیه را گرفته و سبب تاری دید، سوزش و خارش می‌شود.

گاهی اوقات یک بافت اضافی در سفیدی چشم و در کنار قرنیه (بخش رنگی چشم ) به‌وجود می‌آید که معمولاً علت آن مشخص نیست و در بین پزشکان به ناخنک چشم معروف است.

نور آفتاب، هوای خشک و گرم،گرد و غبار و زمینه ارثی می‌تواند در ایجادناخنک چشم نقش داشته باشد .

در مراحل اولیه این عارضه علامتی ندارد ولی به مروز سبب ایجاد خارش سوزش و قرمزی چشم می شود تا حدی که در موارد پیشرفته ناخنک ضایعه عروقی قرنیه را درگیر کرده و سبب تاری دید  می شود.

متخصص جراحی چشم در مورد راهکارهای درمانی خاطرنشان کرد: در مراحل اولیه قطره‌های چشمی می تواند التهاب، قرمزی و ناراحتی چشم را کنترل ‌کند ولی درصورت درگیری قرنیه و بزرگ شدن ضایعه تا حدی که امکان استفاده از نداشته باشد یا  زیبائی این ضایعه باید با عمل جراحی برداشته شود.

وی افزود: براساس مطالعات انجام شده، این عارضه نیمی از بیماران که تحت جراحی برای برداشتن ناخنک قرار گرفته‌اند دوباره عود کرده است و برای کاهش میزان عود از داروهای ضد رشد ناخنک در حین عمل و یا پس از آن استفاده می‌شود.

وی به افرادی که دچار عارضه ناخنک می‌شوند توصیه کرد تا از عینک استاندارد ضد آفتاب استفاده کرده و از حضور در مناطق پر گرد و غبار بپرهیزند.


سلامت و تندرست باشید

کادر پزشکی بیوطب  

سایت پزشکی و سلامت بیوطب

به جـامـع تـریـن وب سـایــت پـزشـکــی و سـلامـت بــه زبان فـارسـی خــوش آمـدیـد مقـالات تخصـصی و عـمـومـی پزشــکــی و سـلامـت مـوجــود در وب سـایت بیـوطـب و هـمـچـنـیـن پاسـخ هـای ارائــه شـده به ســوالات پزشکـی توســط متـخـصـصـیـن علم پزشکـی و سلامت صـورت می پذیـرد. همـراه با بیـوطب سـلـامـت و تندرسـت باشیـد
مشاهده مقالات
موضوعات : چشم


ارسال پرسش در این باره

پرسش و پاسخ های کاربران

دیدگاه خود را بیان کنید


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ثبت دامنه
هاست ارزان
طراحی سایت پزشکان