نمایش منوی کناری

انیسون

19/جولای/2014 12,119 بازدید
انیسون

نام علمی دارو:

pimpinella anisum


موارد مصرف:

دانه‌های انیسون بعنوان ضد درد در ناراحتی میگرن و نیز بادشکن، معطرکننده، ضد عفونی کننده و مدر مصرف سنتی داشته عرق حاصل از تقطیر آن نیز به منظورهای فوق استفاده می‌گردد.


مکانیسم اثر:

ضددرد، ضدباکتری، ضداسپاسم، ضدویروس، افزایش دهنده ی میل جنسی، ضد نفخ، معرق، هضم کننده، قاعده آور، خلط آور، مقوی کبد، قارچ کش، حشره کش، شیرافزا، مسهل، آرام بخش، سقط کننده، آلرژی زا، محرک و مقوی معده.


فارماکوکینتیک (توصیف عمکرد):

 


موارد منع مصرف:

 انیسون در دوران حاملگی منع مصرف دارد، مصرف انیسون برای کسانی که طبع گرم دارند می‌تواند موجب بروز سردرد شود، همچنین ممکن است استفاده زیاد آن موجب حساسیت پوستی و کبدی نیز شود، اسانس این گیاه نباید توسط کودکان استفاده شود، در مصرف زیادتر از cc60 در روز از عرق این گیاه ،افزایش خون ریزی عادت ماهانه مشاهده شده است، به دلیل سمی بودن، اسانس آن بصورت مستقیم مورد استفاده قرار نمی گیرد.


هشدارها:

 


عوارض جانبی:

اسانس انیسون موجب لرزش، احتقان مغزی وریوی، بیحالی، تشنج صرع مانند، از دست دادن قدرت تشخیص و حالتی مانند مستی و مشکلاتی در گردش خون در اشخاص می شود، تداخلات دارویی این گیاه با سایر داروها هنوز نشان داده نشده است.


تداخل دارویی:

 


نکات قابل توصیه:

 


مقدار و طریقه مصرف:

تهیه ی چای: ۱ تا ۵ گرم از میوه ها را با آسیاب خرد می کنیم، سپس بر روی آن یک لیوان آب جوش می ریزیم، آن گاه ده تا پانزده دقیقه صبر می کنیم و سپس صاف کرده میل می کنیم.


اشکال دارویی:

 


تولیدات دارو:

نام تجاری دارو تولیدکننده (کشور)
کپسول منستروگل داروسازی گل دارو

 

نام تجاری دارو تولیدکننده (کشور)
Menstrugol capsule داروسازی گل دارو

بانـک اطلاعـات دارویـی وب سایـت جامـع پزشکـی و سلامت بیـوطـبــ

گردآوری شده توسط کادر پزشکی بیوطب ، با همکاری متخصص طب سنتی بیوطب


سایت پزشکی و سلامت بیوطب

به جـامـع تـریـن وب سـایــت پـزشـکــی و سـلامـت بــه زبان فـارسـی خــوش آمـدیـد مقـالات تخصـصی و عـمـومـی پزشــکــی و سـلامـت مـوجــود در وب سـایت بیـوطـب و هـمـچـنـیـن پاسـخ هـای ارائــه شـده به ســوالات پزشکـی توســط متـخـصـصـیـن علم پزشکـی و سلامت صـورت می پذیـرد. همـراه با بیـوطب سـلـامـت و تندرسـت باشیـد
مشاهده مقالات


ارسال پرسش در این باره

پرسش و پاسخ های کاربران

دیدگاه خود را بیان کنید


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ثبت دامنه
هاست ارزان
طراحی سایت پزشکان