نمایش منوی کناری

چای گل قاصدک،فواید،مضرات

12/مه/2015 15,124 بازدید
چای گل قاصدک،فواید،مضرات

قاصدک  از مواد سالمی مانند کاروتن، فیبر، مواد معدنی، بتا کاروتن، ویتامین C و بسیاری  از مواد دیگر تشکیل شده است. این چای از  طب گیاهی چینی است. قاصدک دارای مزایای بسیاری برای سلامتی است.

در گفتگو با متخصص طب سنتی بیوطب بخوانید:

از ریشه، برگ و گل گیاه قاصدک در داروهای گیاهی استفاده می شود. قاصدک همچنین  به شکل چای مصرف می شود برخی از فواید چای قاصدک به شرح زیر است:

• سیستم هضم بهتر

چای قاصدک منبع خوبی از فیبر است که باعث تحریک اشتها و بهبود گوارش می شود. این چای یک ملین فعال بوده و باعث کارکرد درست روده ها و افزایش تعداد باکتری های مفید در معده می شود. جریان صفرا حفظ می شود، چای قاصدک برای بهبود  کبد مفید اس. چای قاصدک یک عامل بسیار فعال است که به راحتی معده را از اختلالات گوارشی محافظت می کند.

• سلامتی کلیه

چای قاصدک خواص ادرار آور قوی دارد. راه شگفت انگیز برای کمک به سوخت و ساز مواد زائد، نمک و آب اضافی بدن بوده و بدون ایجاد  آسیب به کبد کار می کند. این چای از سیستم ادراری محافظت کرده و  از رشد و عفونت های میکروبی مضر پیشگیری می‌کند.

 محافظت از کبد

لوتئولین موجود در چای قاصدک کمک می کند تا کبد بهتر کار کند. قاصدک سرشار از کولین است، که  محافظ  کبد  به شمار  می آید. ویتامین C و لوتئولین موجود در چای قاصدک ترکیب بسیار مفیدی است که از هر نوع عفونت محافظت می کند. چای قاصدک نیز به حفظ سطح مایع  بدن کمک می‌کند

• بهبود سلامت مغز

چای قاصدک یک منبع بالقوه از ویتامین K است چون مقدار زیادی ویتامین K دارد، قاصدک می تواند با بیماری های مغزی مانند آلزایمرمقابله کند و از آسیب به سلول های عصبی نیز پیشگیری نماید

• بینایی بهتر

وجود zeaxanthin  در قاصدک  از نفوذ اشعه UV که باعث آسیب به شبکیه چشم می شود پیشگیری می‌کند. با مصرف  منظم چای قاصدک  می توان از ابتلا به دژنراسیون ماکولا پیشگیری کرد.

• افزایش سیستم ایمنی بدن

 DNA و سلول های ما توسط رادیکال های آزاد آسیب می‌بیند. چای قاصدک  حاوی  مقدار زیادی از آنتی اکسیدان ها است که می تواند DNA و سلول های ما را از آسیب محافظت کند. این چای به عنوان یک عامل کند کننده برای  فرآیند پیری سلولی به کار می رود. با قارچ ها و میکروب ها مبارزه میکند و به طور کلی می توان گفت با مصرف این چای سیستم ایمنی بهتری خواهیم داشت.

• جلوگیری از سرطان

قاصدک دارای مواد تشکیل دهنده بسیاری است که می تواند از ما در برابر سرطان محافظت کند. اسید Taraninic یک ترکیب موجود در چای قاصدک است که یک جنگنده مفید بر علیه سلول های سرطان خون است.

• ضد دیابت

سطح قند خون و انسولین را  تنظیم می‌کند. وجود laevulin در قاصدک یک عامل مفید برای تحریک تولید انسولین در پانکراس است. این ماده همچنین می تواند سطح قند خون را کنترل کند. داشتن طبیعت ادرار آور، چای قاصدک باعث تکرر ادرار و حذف قند اضافی و نمک می شود.

• پوست سالم

عصاره قاصدک برای بهبود وضعیت پوست  بسیار مفید است و آن را از عفونت های میکروبی و قارچی محافظت می کند.

• از بین بردن آکنه

به عنوان یک detoxic و عامل مدر، چای قاصدک  میزان تعریق در بدن را افزایش می‌دهد.  سموم  بدن  را از بین برده و سیستم ایمنی را تقویت میکندخ. آکنه عمدتا به دلیل عدم دفع سموم و سیستم سوخت و ساز بدن است و قاصدک می تواند  این دو عامل را بهبود دهد  تا از شر آکنه خلاص شوید.

• کاهش وزن

کاهش وزن با استفاده از دارچین. نوشیدن چای قاصدک به طور منظم می تواند  به کاهش وزن کمک کند. ادرار یک پروسه است که تقریبا ۵-۱۰٪ از چربی بدن ما  را تشکیل میدهد. یکی دیگر از خواص قاصدک، دفع چربی از  راه ادرار و کاهش وزن است

 جلوگیری از کم خونی

چای قاصدک یک جنگنده قوی بر علیه کم خونیبوده و غنی  از آهن و ویتامین  B است

• سلامت استخوان

کلسیم عنصر لازم برای توسعه استخوان های ما است و چای قاصدک میزان بالایی کلسیم دارد. همچنین  ویتامین C و leutin  در این چای موجود استبه همین علت باعث تقویت استخوانها میشود. قاصدک همچنین درد آرتروز  را تخفیف داده  و اسیدهای چرب موجود در آن درد استخوان را کاهش می دهد.

• حفظ سطح فشار خون

میزان بالای پتاسیم و فیبر در چای قاصدک جایگزین  مناسبی برای سدیم است و  به تنظیم سطح فشار خون کمک می‌کند.

تندرست باشید  

کادر پزشکی بیوطب


منبع : who

سایت پزشکی و سلامت بیوطب

به جـامـع تـریـن وب سـایــت پـزشـکــی و سـلامـت بــه زبان فـارسـی خــوش آمـدیـد مقـالات تخصـصی و عـمـومـی پزشــکــی و سـلامـت مـوجــود در وب سـایت بیـوطـب و هـمـچـنـیـن پاسـخ هـای ارائــه شـده به ســوالات پزشکـی توســط متـخـصـصـیـن علم پزشکـی و سلامت صـورت می پذیـرد. همـراه با بیـوطب سـلـامـت و تندرسـت باشیـد
مشاهده مقالات


ارسال پرسش در این باره

پرسش و پاسخ های کاربران

دیدگاه خود را بیان کنید


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ثبت دامنه
هاست ارزان
طراحی سایت پزشکان