نمایش منوی کناری

بارداری پس از سقط

07/ژوئن/2015 4,242 بازدید
بارداری پس از سقط

اگر آخرین بارداری شما ناموفق بوده یا سقط جنین را تجربه کرده اید، ممکن است در مواجهه با هر مشکلی در طول دوران بارداری بعدی، دچار اضطراب و تشویش شوید. این حقیقت که سقط جنین، یک اتفاق معمول درباره برخی از بارداریها، تأکید می کنیم تنها برخی از از باداری هاست، نیز ممکن است هیچ کمکی به کاهش استرس و اضطراب شما نکند.

در گفتگو با متخصص زنان و زایمان وب سایت پزشکی و سلامت بیوطب بخوانید:

اگر شما در بارداری قبلی خود، سقط جنین زودرس داشته اید، که شایعترین نوع سقط جنین است، تنها باید تا زمانی نگران باشید که دفعه پیش، در آن زمان سقط جنین داشته اید. اگر فرزندتان در دوره های پایانی بارداری، سقط شد یا چند سقط جنین را تجربه کرده اید، ممکن است هرگز در طول دوران بارداری بعدی، آرامش نداشته باشید.

اگر سقط جنین را تجربه کرده اید و می خواهید باز هم باردار شوید و نگران هستید، بدانید که این نگرانی طبیعی است.

بد نیست به چند نکته در بارداری بعد یتان توجه داشته باشید:

•تجربه از دست دادن چیزی در زندگی، به ما این درس را می­ دهد که گاهی وقتها، ما در به دست آوردن ارزشمندترین چیزهایی که برایشان برنامه ریزی کرده ایم، شکست می خوریم. طبیعی است که در بارداری بعدیتان نگران باشید؛ اما می توانید با پزشکتان صحبت کنید و از او بخواهید برای به دست آوردن آرامش، به شما کمک کند.

•نباید ترس از دست دادن بچه، شما را فلج کند. نباید این گونه فکر کنید که هر کاری که انجام می دهید، به بچه آسیب می رساند. خیلی اهمیت دارد که شما و همسرتان درباره احساستان با هم صحبت کنید. ارتباط صادقانه با هم و شنیدن نظرهای یکدیگر، به شما کمک می کند که بتوانید بار دیگر، تمام قوای خود را جمع کنید و به هم نزدیکتر شوید.

•ممکن است در این بارداری، به مراقبت های پزشکی بیشتری نیاز داشته باشید. برای مثال، می توانید بیشتر به دیدن پزشکتان بروید. گاهی وقتها، همه آنچه شما نیاز دارید، این است که پزشکتان به شما بگوید که همه چیز مرتب است و هیچ خطری، بچه را تهدید نمی کند. اگر لازم بود و خودتان احساس کردید، می توانید با یک روانپزشک نیز در ارتباط باشید. البته بهتر است روا نپزشک شما، با پزشکتان نیز در ارتباط باشد.

•گاهی وقتها، ممکن است به این فکر کنید که آیا بچه جدیدتان را به اندازه بچه ای که از دست داده اید، دوست خواهید داشت یا خیر.

•ممکن است در این باره دچار چالش شوید؛ اما سعی کنید خودتان را رها کنید. جلوی احساس و عاطفه خودتان را نسبت به این بچه نگیرید. هر چه دارید، برایش نثار کنید. دوست داشتن بچه جدید، هیچ وقت جایگزین عشق به بچه ای که از دست داده اید، نخواهد شد. مطمئن باشید که همیشه در اعماق قلبتان، عشقی نسبت به بچه ای که از دست داده اید، احساس خواهید کرد.

تندرست باشید  

کادر پزشکی بیوطب


منبع:who

سایت پزشکی و سلامت بیوطب

به جـامـع تـریـن وب سـایــت پـزشـکــی و سـلامـت بــه زبان فـارسـی خــوش آمـدیـد مقـالات تخصـصی و عـمـومـی پزشــکــی و سـلامـت مـوجــود در وب سـایت بیـوطـب و هـمـچـنـیـن پاسـخ هـای ارائــه شـده به ســوالات پزشکـی توســط متـخـصـصـیـن علم پزشکـی و سلامت صـورت می پذیـرد. همـراه با بیـوطب سـلـامـت و تندرسـت باشیـد
مشاهده مقالات


ارسال پرسش در این باره

پرسش و پاسخ های کاربران

دیدگاه خود را بیان کنید


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ثبت دامنه
هاست ارزان
طراحی سایت پزشکان