نمایش منوی کناری

پارگی و آسیب پرده بکارت،تشخیص پارگی

09/جولای/2015 15,022 بازدید
پارگی و آسیب پرده بکارت،تشخیص پارگی

برخی فعالیت ها می تواند سبب آسیب و پارگی برگشت ناپذیر پرده بکارت شود.برخلاف تصور برخی که می پندارند پرده بکارت دختران در داخل واژن قرار دارد،پرده بکارت که از جنس دیواره واژن می باشد در بخش خارجی دستگاه تناسلی زنان قرار دارد و در دهانه واژن واقع شده است.پرده بکارت از نظر فرم در چند نوع می باشد که قبلا به آن اشاره شده است.

در گفتگو با متخصص زنان و زایمان وب سایت پزشکی و سلامت بیوطب بخوانید:

برخی فعالیت ها می تواند سبب آسیب و پارگی برگشت ناپذیر پرده بکارت شود از جمله :

• ورزش های سنگین از جمله ژیمناستیک

• انجام نزدیکی و فعالیت جنسی با مرد – دخول آلت تناسلی

• عمل خودارضایی اگر همراه با داخل کردن یک شئی به داخل واژن باشد میتواند سبب پارگی و آسیب پرده بکارت شود.

• برخی نیز بطور مادر زادی با مشکل آسیب یا حتی نبود پرده بکارت مواجه هستند.

• تصادف نیز میتواند سبب آسیب و پارگی پرده بکارت شود.

• عملهای لگنی وخیم

قابل توجه اینکه تمامی مسائل ذکر شده بالا در مورد آسیب و پارگی پرده بکارت توسط پزشک قابل معاینه و تشخیص صد در صد می باشد.

[su_note]پرده بکارت بافتی بسیار حساس و نازک دارد و با کوچکترین تحریک آسیب پذیر می باشد. گرچه تحریکات کوچک و مختصر آسیب کامل به پرده بکارت نمی رساند ولی همین آسیب جزئی برگشت ناپذیر و قابل تشخیص است و سبب حساس شدن آن و احتمال پارگی پرده بکارت وجود دارد.[/su_note]

تندرست باشید  

کادر پزشکی بیوطب


منبع:who

سایت پزشکی و سلامت بیوطب

به جـامـع تـریـن وب سـایــت پـزشـکــی و سـلامـت بــه زبان فـارسـی خــوش آمـدیـد مقـالات تخصـصی و عـمـومـی پزشــکــی و سـلامـت مـوجــود در وب سـایت بیـوطـب و هـمـچـنـیـن پاسـخ هـای ارائــه شـده به ســوالات پزشکـی توســط متـخـصـصـیـن علم پزشکـی و سلامت صـورت می پذیـرد. همـراه با بیـوطب سـلـامـت و تندرسـت باشیـد
مشاهده مقالات


ارسال پرسش در این باره

پرسش و پاسخ های کاربران

۲ دیدگاه

  1. سارا گفت:

    با سلام .من حدود شش هفت ماه پیش تصادف شدیدی کردم که باعث جراحات زیادی تو بدنم شد. تصادف باعث خونریزیم شد در حدی که شلوارم هم خیلی خونی شده بود وگفتن احتمال داره پرده اسیب دیده باشه.به خاطر حال وخیمی که داشتم زیاد جدی گرفته نشد حتی سونوگرافی هم نکردن تو بیمارستان. ولی چند وقته بدجور ذهنمو درگیر کرده و به خاطر خجالت نتونستم برم دکتر زنان و حتی تو پرونده پزشک قانونی هم مطرح نشد که چنین خونریزی اتفاق افتاده چون حالم خیلی بد بودو یه ماه بستری بودم و به گفته دکترها دو بار از مرگ حتمی نجات پیداکردم. الان میخواستم ببینم اگه بعد این مدت برم دکتر میتونن تشخیص بدن که اسیب دیده و بدلیل تصادف بوده؟ میترسم برا ادواجم مشکل ساز بشه و علاوه بر مشکلات جسمی که برام پیش اورده ابرومم بره. خیلی ممنون میشم اگه راهنمایی کنین.

دیدگاه خود را بیان کنید


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ثبت دامنه
هاست ارزان
طراحی سایت پزشکان